Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne zamknięte, następca sennheiser momentum v2 do 2000zł


MichalCezary

Pytanie

Poszukuję słuchawek wokółusznych zamkniętych.

Obecnie posiadam sennheiser momentum 2 aebt, słucham po kablu z ak70 mkII.

Zmiana jest podyktowana zużyciem padów, ale też chęci lekkiej poprawy brzmienia, aczkolwiek barwa tych słuchawek bardzo mi odpowiada, także gdyby się znalazły słuchawki o podobnym acz przynajmniej lekko lepszym brzmeniu było by super.

Mile widziane propozycje z redukcją szumów, ale nie jest to niezbędne.

Dodam,  że słuchałem sony wh-1000xm2 i nie do końca mi pasują.

Budżet max 2000 chyba że na prawdę warto dołożyć, zaznaczam że tylko nowe sztuki mnie interesują.

Liczę na waszą pomoc,

z góry dziękuję za propozycje :)

Edytowane przez MichalCezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jeśli następca Momentum to koniecznie zainteresuj się Oppo PM-3. Wydaje mi się, że z AK70 mkII to będzie dobry duet. 

Sine również bardzo dobre słuchawki, ale to raczej nieco inny biegun grania, przynajmniej ja je tak pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

To mają być stacjonarne czy jednak przenośne i z BT?

Według opisu wymagań  mógłbym polecić np. Bowers & Wilkins P7 Wireless.

W tej recenzji warto przeczytać ich porównanie m.in. akurat z M2 AEBT i podobny fundament brzmieniowy http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bowers-wilkins-p7-wireless/

Z tym że przestały być akurat produkowane więc o nowe sztuki będzie trudniej. A ich następca B&W PX już gra inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jedynie pamiętam Momentum Over Ear v1, ale zakładając, że v2 gra podobną barwą i ogólnie troszkę lepszym SQ mimo wszystko stawiałbym, że PM-3 będą ich dobrym rozwinięciem. W zestawie jest sztywne pudełko. Słuchawki dobrze wykonane. Jedynie można się przyczepić do tego materiału skóropodobnego. Niektórzy w tej cenie oczekują już skóry naturalnej. Dobrze wyciszają dźwięki z otoczenia, pomimo, że nie ma tam anc. Wygoda na wysokim poziomie, miękkie pady i pałąk. 

Warunek, aby dobrze zagrały to energetyczne, wyraziste źródło ze sporym zapasem mocy. Z telefonu kuleją. AK70mk2 może styknie. Przed zakupem trzeba odsłuchać, bo tu na forum są dwie strony barykady, ludzie którzy uwielbiają i Ci którzy zdecydowanie nie lubią. 

Jeśli mają być na kablu do 2k zł i mają mieć lepszą jakość dźwięku to jedynie planarne Sine i PM-3 przychodzą mi do głowy ze słuchawek typowo przenośnych. Z Twoim źródłem obawiam się, że Sine mogą się okazać za ostre, agresywne. Trzeba mieć na uwadze, że obie pary raczej są wymagające, trzeba by sprawdzić, czy AK sobie poradzi. Mi dopiero z Aune B1 zagrały z większym polotem. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jeśli chcesz BT i brak ograniczeń w wyborze słuchawek to może pomyśl o jakimś adapterze BT np Fiio Btr-1 lub Avantree Clipper lub w promocji teraz jest XB10. Jedyne ograniczenie to nie więcej niż 150 Ohm impedancji. I będziesz chciał zmienić słuchawki na inny typ lub model to zmieniasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za propozycje.

A co Można by powiedzieć o słuchawkach fostex th610? Zauważyłem co prawda że mają kabel z dużym jackiem, więc to jest problematyczne.

Może jeszcze jakiś model do porównania, Pan ze sklepu w Lublinie proponował shure 1540

Nie potrafię opisywać dźwięku, więc powtórzę chodzi mi o rozwinięcie brzmienia momentum 2 aebt po kablu z ak70 mkII

 

Edytowane przez MichalCezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W pierwszym poście jest informacja że bt z redukcją szumów jest mile widziany ale nie jest to warunek konieczny, z resztą ze słuchawek bt nie ma praktycznie wyboru, a gdybym opisał wszystkie wymagania, to z pewnością nic by się odpowiedniego nie znalazło: np. sporo podróżuje więc mile widziane dobre najlepiej sztywne etui itp.

podstawowymi i najważniejszymi wymogami jest rozwinięcie brznienia momentum 2aebt (lepsze brzmienie przynajmniej odrobinę) i żeby były to słuchawki zamknięte.

Edytowane przez MichalCezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, adriano2510 napisał:

Jedynie pamiętam Momentum Over Ear v1, ale zakładając, że v2 gra podobną barwą i ogólnie troszkę lepszym SQ mimo wszystko stawiałbym, że PM-3 będą ich dobrym rozwinięciem. W zestawie jest sztywne pudełko. Słuchawki dobrze wykonane. Jedynie można się przyczepić do tego materiału skóropodobnego. Niektórzy w tej cenie oczekują już skóry naturalnej. Dobrze wyciszają dźwięki z otoczenia, pomimo, że nie ma tam anc. Wygoda na wysokim poziomie, miękkie pady i pałąk. 

Warunek, aby dobrze zagrały to energetyczne, wyraziste źródło ze sporym zapasem mocy. Z telefonu kuleją. AK70mk2 może styknie. Przed zakupem trzeba odsłuchać, bo tu na forum są dwie strony barykady, ludzie którzy uwielbiają i Ci którzy zdecydowanie nie lubią. 

Jeśli mają być na kablu do 2k zł i mają mieć lepszą jakość dźwięku to jedynie planarne Sine i PM-3 przychodzą mi do głowy ze słuchawek typowo przenośnych. Z Twoim źródłem obawiam się, że Sine mogą się okazać za ostre, agresywne. Trzeba mieć na uwadze, że obie pary raczej są wymagające, trzeba by sprawdzić, czy AK sobie poradzi. Mi dopiero z Aune B1 zagrały z większym polotem. 

Momentumy v1 miałem ale już dawno ponad 2 i pół roku temu nie pamiętam ich za bardzo, ale z tego co mi się kojarzy był ostrzejsze od 2 i chyba moża rzec że 2 jest rozwinięciem na + względem 1. Generalnie to co mi w 1 przeszkadzało, to tego nie było w 2.

Zbieram tu właśnie opcje do odsłuchu, mam nadzieję że podane propozycję uda się posłuchać w Lublinie

Adaptery i oddzielne wzmaki nie wchodzą w grę to ma być zestaw słuchawki + odtwarzacz. Bardzo liczyłem na sony ale okazały się kompletnie nie trafione szczególnie po kablu z wyłączonym osłabianiem hałasu, lepiej radziły sobie z włączonym, choć może to nie właściwe słowo, ale zabrzmiały wtedy pełniej, ale nadal gorzej niż momoentum. W Lublinie przez chcwilkę miałem tez na głowie final audio zdaje się, ale nie pamiętam który model i to było zupełnie nie to, zbyt jasno,.

Gdzieś ktoś polecał też meze 99 classics.

Sam bluetooth nie jestem tego fanem, na momoentumach próbowałem, ale są duże straty w jakości względem kabla, tak na prawdę tylko redukcja jest mi jako tako potrzebna w podróży. Ostatecznie mogę z niej zrezygnować. A gdyby bużdet się zwiększył do 2500?

Edytowane przez MichalCezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy co użyjesz. Ja podałem ci sprawdzone modele i strata jest taka mała, że funkcjonalność ją przewyższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MichalCezary pieniądze nie grały w tym przypadku żadnej roli. Szukałem słuchawek do 2k. I z tych co odsłuchałem Momentum M2 AE najbardziej wpadły w moje gusta. Dlatego ja twierdze że kasa nie gra , jazdy ma inny gust itd. Musisz sam odsłuchać i się przekonać bo dla Ciebie może być na odwrót. Sam dalej będę szukał słuchawek tylko do domu , a Momentum będę miał na miasto. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności