Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne pod SC8000 400zł, pod muzykę i gry


sq3

Pytanie

witam, tak jak w temacie, poszukuję słuchawek wokółusznych do ok. 400zł. Słuchawki mają być głównie do muzyki 45% metalcore, deathcore, rock, 35% elektroniczna, liquid dnb, trap, chillhop, 20% rap. Słuchawki również będą służyć do gier, csgo, battlefield, fortnite. Aktualnie posiadam Superlux HD681 EVO MKII i jestem z nich bardzo zadowolony, ale jednak chcę zmienić na coś lepszego ponieważ mam wrażenie, że z karty można wyciągnąć dużo więcej. Czasem źródłem dźwięku będzie OnePlus 5T + Viper4Android.

 

Jako załącznik podaje moje ustawienia z korektora od karty, niestety nie da się zbyt wiele zmienić ale są to chyba ustawienia, które są wyśrodkowane pod wszystko. Bardzo nie lubię piszczących dźwięków, lubię podbić trochę niskie tony i dość wyraźnie słyszeć wokal w metalu. Słuchawek czasem używam do 6h dziennie, superluxy + welurowe pady bardzo mi odpowiadają.  Głównie zastanawiałem się nad AT M40X, czy jest coś lepszego pod moje preferencje do ok. tych 400zł? Dzięki za pomoc.

eq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
29 minut temu, Play napisał:

Ale eq ;o poszukaj używek dt990 pro


Nie wiem czy się zgrywają, ale też mogę polecić. EVO to przy nich mułki są. (chociaż tutaj też zależy kto co lubi...)

Tak się składa, że mógłbym odsprzedać parę w dobrym stanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem sc8000, ona gra jasno , chwilami bardzo jasno. Nie słuchałem evo, miałem z nią 681b i wg mnie za dużo 6-8khz a za mało dołu. Tej karcie potrzeba albo czegoś spokojnie grającego jak np takstary ts671 które z nią jako tako grały (bo mają łagodne wysokie) a jeszcze lepiej typową zjeżdżalnie, tj. dużo dołu, niezbyt wysuniętą średnice i bardzo łagodną górę z naciskiem właśnie na to ostatnie. Po podłączeniu słuchawek z dużą ilością wysokich jak np. hifimany he350 będzie sieczka niezależnie jak bardzo podbijesz dół. 

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Słuchawki zamierzam zmieniać po IEMie w katowicach, raczej celuje w nowe i z cena do tych 400zł. Co z AT? 

 

5 minut temu, rhalf napisał:

O co chodzi z tym eq? Masz jedno ustawienie, któego nie ruszasz i dobierasz resztę sprzętu pod to?

 

Mam jedno EQ pod moje Superluxy i na takich słucham. Wiadomo, że jak kupie nowe to zmienię. 

Edytowane przez sq3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to w ogóle jest? jakiś notch na 2k. Przecież Superluxy mają już tam problem fazowy.  -20dB na basie, +10dB wszędzie :D +15dB na subbasie, gdy te słuchawki mają jebitną górę od rezonansu na 50Hz.

 

Jeśli tak ustawiasz korektor, to jest wszystko jedno jakie słuchawki kupisz. Chociaż biorąc pod uwagę to, że pogłębiasz tym korektorem wady Superluxów, to obawiam się, że nic lepszego od nich nie znajdziesz :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności