Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne 450zł


Ciro

Pytanie

Witam ponownie..
Pytanie zakładam ponownie bo stary temat ma mały odzew strasznie.. ;) Tym razem budżet trochę naciągam, może coś ciekawszego się znajdzie.

 

Więc tak, słuchawki zamknięte (bo tak), nauszne (albo i nawet wokółuszne). Mają być wygodne bo sporo siedzę w słuchawkach. Odłączany kabel też fajny bajer.. Fajnie jak będzie.

 

Miałem shp 2700, ale strasznie wysłużone itd.. No wiecie czas na zmiany.


Czego słucham? Rap (OSTR głównie), trochę rock, czasem metal elektro itd, ale głównie rapem się sugeruję. Lubię bas ale też bez przesady, ma być przyjemny dla ucha a nie żeby wszystko przygłuszał czy tam zalewał jak to piszecie. Lubię cieplejsze brzmienie, nie lubię jak mi wysokie tony po uszach piszczą ;) Bardziej fun niż studio, chociaż jak dobre studio to też ok ;) 

 

Posiadam fiio e10k i to on będzie głównym, jak nie jedynym źródłem napędzającym te słuchawki, więc musi to ze sobą zgrać, wiadomo.

 

Iii teraz najważniejsze, żadnych aliexpresów majfrendów czy cholera wie co jeszcze. Dystrybucja krajowa, bo tak, jak ktoś ciekaw dlaczego to odsyłam do starego tematu ;) 

Stary temat ;)  

 

Ceną się też nie sugerujcie tak sztywno, może być i 600 zł (raczej nie chciałbym wydawać więcej niż 6 stówek)  a może być i sporo mniej

Trochę nagrzebałem w necie, nie wiem sam, jakieś Audio-Technica, jakieś AKG? Jak to będzie z fio szpilało. 

 

Skłaniam się ku AT ATH M40X, dobry kierunek obrałem czy raczej lipa? 

Edytowane przez Ciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ath m40x są ok i powinny zagrać w miarę neutranie z e10k, ale jak dla mnie mają trochę za małe pady. :P

 

Stara seria srh shure bardzo przyjemnie teraz staniała, 240 bym odpuścił, 440 są fajne, ale może Ci brakować basu, 840 są jeszcze fajniejsze i mają lepsze pady, ale za to góra bywa czasami agresywna. 

 

Tych isków djek nie znam, ale  wolisz chyba większe pady? Zastanowiłbym się nad iskami hd9999, ale znów jak przy srh840 jest ryzyko, że tej góry będzie jednak odrobinę za dużo.

 

Weź jeszcze pod uwagę akg k550 mk2 i soundmagic hp151.

 

Rozważ jeszcze jedną opcję: kupić coś tańszego, np superluxy 669 albo 668b plus ewentualnie jakieś fajniejsze pady, a zepsute bosshifi wysłać do jakiegoś majstra np Perula na naprawę/przeszczep pałąka, ewentualne mody i/lub recabling.  Nie przekroczysz na pewno 600zł. :)

 

Jeszcze co do przegiętej góry, spory wpływ ma na to też realizacja muzyki jakiej słuchasz.
 

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem te creativy na głowie, pierwsze nie sprawiają wrażenia jakiś wytrzymałych, drugie, świecący jak psu jajca plastik co się rysuje od samego patrzenia no i z wygodą tak śrendio (miałem je na chwilę tylko na głowie więc takie odczucie na szybko).
No i kolejna sprawa, jakiś rekabling, fajnie, że się tak bawicie, ale ja nie mam zamiaru w nowych słuchawkach wymieniać przewodu ot tak. Ja to mam wyjąć z pudełka i to ma grać ;) 

Nie mówcie, że do 600 zł nie ma słuchawek które zagrają tak jak ja chcę i nie trzeba będzie nic w nich robić.. ;)

Widzę, że małe zainteresowanie tematem.. Rozumiem was, ale kurde może ktoś coś zasugeruje :wacko:

 

Parę moich typów o których poczytałem, nie mam w okolicy żadnego sklepu żeby przetestować na własnej skórze.
Encore Rockmaster OE

AT ATH M40X

Shure SRH240A/ 440/ 840

ISK MDH9000

 

Zaznaczam że będę je podpinał pod Fiio e10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napraw B8 i je zmoduj. Naprawa powinna być skuteczna i w miarę prosta, bo ten koniec pałąka jest solidny i w miarę duży. Wystarczy patent ze śrubką, albo czymś takim. Potrzebny tylko mały torx. Mod to po prostu filtr  z 1 cieniutkiej wastwy papieru toaletowego pod padem i zaklejenie jednej dziurki pod widełkami np plasteliną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, rhalf napisał:

Napraw B8 i je zmoduj.

 

Jasne, tylko przy ułamaniu tego elementu powstała ostra krawędź która uszkodziła przechodzący w tym miejscu przewód.. Nie jestem mistrzem w posługiwaniu się lutownicą jeśli chodzi o tak cienkie przewody, a wymiana całego okablowania w słuchawkach.. Z moim "czasem wolnym" będzie to trwało miesiąc..I nie bardzo bym wiedział jak się za to zabrać, jakie przewody się nadadzą itd.. 
Wymagam jednego.. Żeby wyciągnąć słuchawki z pudełka i grały, kasy niemało chcę na to przeznaczyć a widzę, że nadal to ciężki orzech do zgryzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hola hola halo halo, kurde panowie, proszę pomóżcie bo nie chcę kupić byle czego.
Co z tymi ath m40x? albo te isk? 
Na prawdę zależy mi żeby kupić coś w kraju. Boshifi u mnie przegrały, leżą zniszczone, chyba, że jest ktoś na śląsku kto podwziął by się naprawy i recablingu wewnętrznego, ja na prawdę nie mam na to czasu, praktycznie cały czas jestem na delegacji. 

A ze słuchawek sporo korzystam.. ;) Wiem, że was męczę ale proszę o trochę wyrozumiałości. 

Edytowane przez Ciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O i o taką pomoc mi chodziło, dziękuję! :D 

Tak się składa, że miałem okazję dzisiaj posłuchać m40x.. Co prawda tylko z telefonu, ale zrobiły na mnie wrażenie. Ich sposób grania bardzo mi odpowiada, no i przez dobry kawał czasu na głowie nigdzie nie uwierały, nie ściskały, jednym słowem dla mnie wygodne. Chyba pójdę w tą stronę ;) 

 

A muzyka, głównie albumy OSTR i temu podobne ;) 

 

Co od reszty słuchawek które wymieniłeś, od jutra jestem w Budapeszcie, może gdzieś tam uda mi się dorwać coś, gdzieś do odsłuchu

Edytowane przez Ciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności