Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do muzyki relaksacyjnej 150-350 zł


Stefan__

Pytanie

Witam,

Szukam słuchawek od 150 zł do 350 zł, cel to wyłącznie to słuchanie muzyki relaksacyjnej i nagrań z lektorem przy nagraniach relaksacyjnych (posiadam kartę zintegrowaną, laptop).

Proszę, jeżeli ktoś ma doświadczenia w słuchaniu tego typu muzyki na swoich słuchawkach o polecenie jakiegoś modelu, patrzyłem na internecie wiele modeli, lecz nie wiem, które wybrać a nie mam gdzie ich przetestować, będę kupował przez internet.

Proszę o porady czy kupować do tego kartę dźwiękową na usb do laptopa i wzmacniacz, czy to coś da w dźwięku przy takich nagraniach? Czy warto kupować droższe słuchawki do takiej muzyki?

 

chodzi mi o taką muzykę np. :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
12 minut temu, Soundman1200 napisał:

Najlepiej dołożyć do używanych lub nowych AKG K701/702, nic lepszego do Ambientu,elektroniki, popu nie znajdzie się i do kilku tysięcy.

Wygodne i lekkie, scena niemal jak w HD800, łagodne i przyjemne w odbiorze, relaks pełną gębą...słuchawki na lata:)

 
A z laptopa pójdą? :)

W takich kategoriach to ja bym polecił DT-150 używki. Słuchawki na dziesięciolecia. :P No, ale tak całkiem pod byle co nie podłączysz ich. 

SHP9500 są genialne o ile się nie wymaga realizmu i niskiego basu (po modach ten podobno się znajduje, ale nie wiem). 

Jak autor by chciał po taniości to na dobrą sprawę HD668b nie są takie złe. Małą dobrą scenę, niezłą separację i ogólnie są przyjemne, przynajmniej dla mnie. Nie mają szczegółowości z wyższych modeli, ale nie jest tak źle, przez to nie męczą tak. Z zamkniętych są w komisie SHR840, kiedyś ciężko było używkę wyrwać po tym jak Roland je ładnie zareklamował. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jakie to mają być słuchawki? Nauszne, wokółuszne, douszne, dokanałowe? Mają być z Polski czy mogą być z zagranicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

To może Musical Fidelity MF 100 z Amazon.de za 44,49 euro. Mam te słuchawki od przeszło roku i są moimi faworytami. Są nauszne ale wygodne. Ze względu na neutralny i naturalny przekaz nadają się do prawie każdej muzyki. Ja czasami 6-7 godzin w nich siedzę. Rekord to przeszło 12 godzin. I to bez bólu malzowin. W cenie z Amazon.de nie znajdziesz nic lepszego dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

co do Takstar TS671 to piszą, że wymaga wzmacniacza, a SHP9500 kosztuje 400zł na aledrogo ;), polecają je ale nie wiem czy też nie wymagają lepszego sprzętu, oczywiście pewnie wtedy jest lepszy dźwięk ale czy warto wydawać więcej na takie słuchawki do takiej muzyki relaksacyjnej ? Musical Fidelity MF 100 nad tymi też się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jako osoba namiętne słuchająca ambientu mogę polecić dowolny model z serii Art marki Audio-Technica. Najniższy z nich można na allegro złapać w niezłych cenach.

http://allegro.pl/audio-technica-ath-a500x-sluchawki-hi-fi-i7203016769.html

W tej cenie trudno o coś lepszego do takiej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Najlepiej dołożyć do używanych lub nowych AKG K701/702, nic lepszego do Ambientu,elektroniki, popu nie znajdzie się i do kilku tysięcy.

Wygodne i lekkie, scena niemal jak w HD800, łagodne i przyjemne w odbiorze, relaks pełną gębą...słuchawki na lata:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Wszystkie przez ciebie wymienione są słabsze dźwiękowo od MF100. Przy porównywalnej lub wyższej cenie. Nie zagrają tak przestrzennie i muzykalnie jak MF 100 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Dnia 25.02.2018 o 11:38, pekin93 napisał:

SHP9500 :) 

Dokładnie, do tego typu muzyki nadają się idealnie.

 

UP

Steelseries nie grają

CAL mają zbyt zgaszoną górę i są za ciepłe do takiej muzyki

XyperX Cloud to Takstary, spoko słuchawki, ale bardziej do utworów ze stopą basową.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Co do powyższych propozycji:

- STEELSERIES SIBERIA 200 - w wersji Heat Orange grają całkiem OK. Wersja podstawowa ma za dużo basu, zwłaszcza wysokiego, dopiero po zmodowaniu dają radę,

- CREATIVE AURVANA LIVE! - fajne słuchawki, ale trzeba podpiąć pod coś mocniejszego i/lub przydaje się też rekabling i mod,

- Kingston HyperX Cloud - technicznie niby lepiej niż stockowe CAL, ale barwa moim zdaniem fajniejsza w dobrze napędzonych CAL.

Z powyższej trójki to bym Kingstony wybrał jeśli mają być bez modów.

Jeszcze spójrz na półotwarte Superluxy HD668b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
57 minut temu, Perul napisał:

Co do powyższych propozycji:

- STEELSERIES SIBERIA 200 - w wersji Heat Orange grają całkiem OK. Wersja podstawowa ma za dużo basu, zwłaszcza wysokiego, dopiero po zmodowaniu dają radę,

- CREATIVE AURVANA LIVE! - fajne słuchawki, ale trzeba podpiąć pod coś mocniejszego i/lub przydaje się też rekabling i mod,

- Kingston HyperX Cloud - technicznie niby lepiej niż stockowe CAL, ale barwa moim zdaniem fajniejsza w dobrze napędzonych CAL.

Z powyższej trójki to bym Kingstony wybrał jeśli mają być bez modów.

Jeszcze spójrz na półotwarte Superluxy HD668b.

CAL to od razu rekabling + jakiś FiiO E10k chociażby się przydał (akurat z nimi zgrywa się idealnie) tylko przekracza budżet kolegi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Dlatego bierz MF100 bez dodatkowych kosztów masz porządny, a nawet bardzo porządny dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ma być do słuchania w domu więc myślę, że wokółuszne półotwarte, myślę że będą lepsze niż nauszne do takiej muzyki ale mogę się mylić, chcę, żeby dźwięki z zewnątrz nie były tak słyszalne mocno ale też, żeby słuchawki nie były zamknięte , mogą być z Polski i z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowałem, że kupię teraz tańsze słuchawki do 300 zł, a za kilka miesięcy jakieś lepsze ze wzmacniaczem, lepszą kartą dźwiękową, na razie moim faworytem jest AKG K701.

Teraz wybieram między STEELSERIES SIBERIA 200, CREATIVE LABS AURVANA LIVE!, Musical Fidelity MF 100,  Kingston HyperX Cloud albo jakieś Superluxy z tego przedziału cenowego z konstrukcją zamkniętą (ale patrzę też modele półotwarte). Najbardziej zależy mi na opinii o tych trzy modelach, które wybrać: STEELSERIES SIBERIA 200, CREATIVE LABS AURVANA LIVE! i Superlux HMC631 (albo jakieś inne zamknięte Superlux).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności