Skocz do zawartości

DAC do Sennheiser HD800


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, audionanik napisał:

Dzisiaj porownam, bo mam 800 i 800s od @Firegon,

w sumie juz od dwoch tygodni ale nie mialem cisnienia na porownywanie ich kabli.

Ciekawe czy będzie różnica...

3 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

800s mają całkiem dobre fabryczne kable ,starsze 800-setki niestety słabe,

nawet najniższe modele,niedrogie FAW są lepsze .

Czyli które kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Noir HPC mkII ,kupiłem za 50% używane tutaj z ogłoszeń .

Moim HD800 pierwszej generacji dodały przed wszystkim nasycenia na średnicy ( ze wzmacniaczem tranzystorowym) ,

poprawił się tez bas bo jest zakonfekcjonowany XLR-em .

Teraz HD800 używam głównie z lampą ,zmieniłem kabelek na Tonalium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

Dzisiaj porownam, bo mam 800 i 800s od @Firegon,

w sumie juz od dwoch tygodni ale nie mialem cisnienia na porownywanie ich kabli.

Ja mam wrażenie, że to takie same kable, ale sprawdź. Ja ten swój będę miał u siebie prawdopodobnie dzisiaj, bo mi klient podeśle z innymi rzeczami. Muszę z nim posłuchać HD800s. Dla mnie ten kabel to jedna z dwóch opcji, które powodują, że HD800 grają. Inna to była z kablem Stefan Audio Art, oczywiście sporo droższa, a dla mnie nawet gorsza, bo tylko dynamika i potęga dźwięku poszła, ale takiej rozdzielczości i namacalności nie było, być może kwestia sprzętu, z którym wtedy grały. Reszta prezentacji, to takie HD800, jakich ja nie lubię. Coś jak karp w drugim tygodniu przebywania w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

Ja mam wrażenie, że to takie same kable

Po nocnych odsłuchach (i dwóch piwach) też już mam takie wrażenie.

Powiem więcej, różnice między 800 i 800s na otl-u nie są duże. Wyraźnie je słychać tylko po natychmiastowej zmianie słuchawek.Te różnice to - środkowy, wyższy bas bardziej bumiasty na eskach i góra/wyższa średnica na starych 800-kach jest bardziej agresywna, wywalona na wierzch, niby wyrazistsza, ale niedociążona, płaska, przypominająca odgłos sreberka po czekoladzie wleczonego na twardej nawierzchni. Natomiast przestrzeń, holografia, głębia na rozgrzanym SinusAudio (6AS7 od GE, 5963 ECG od Philips) nawet lepsze na "s" (!).

Stawiam dolary przeciw śliwkom-robaczywkom, że żaden z nas znafców po godzinie od porównania obu wersji nie byłby w stanie stwierdzić, które senki mu włożono właśnie na uszy, gdyby nie widział koloru. . Mózg jednak bardzo szybko się do tych zmian adaptuje i je kompensuje, a same przetworniki grają tak samo. Także ten...czarny kolor i dodatkowy kabel senkownia wyceniła na 1500pln:D. Brawo!!!

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audionanik napisał:

Po nocnych odsłuchach (i dwóch piwach) też już mam takie wrażenie.

Powiem więcej, różnice między 800 i 800s na otl-u nie są duże. Wyraźnie je słychać tylko po natychmiastowej zmianie słuchawek.Te różnice to - środkowy, wyższy bas bardziej bumiasty na eskach i góra/wyższa średnica na starych 800-kach jest bardziej agresywna, wywalona na wierzch, niby wyrazistsza, ale niedociążona, płaska, przypominająca odgłos sreberka po czekoladzie wleczonego na twardej nawierzchni. Natomiast przestrzeń, holografia, głębia na rozgrzanym SinusAudio (6AS7 od GE, 5963 ECG od Philips) nawet lepsze na "s" (!).

Stawiam dolary przeciw śliwkom-robaczywkom, że żaden z nas znafców po godzinie od porównania obu wersji nie byłby w stanie stwierdzić, które senki mu włożono właśnie na uszy, gdyby nie widział koloru. . Mózg jednak bardzo szybko się do tych zmian adaptuje i je kompensuje, a same przetworniki grają tak samo. Także ten...czarny kolor i dodatkowy kabel senkownia wyceniła na 1500pln:D. Brawo!!!

Ja tam i po litrze napoju 40% oraz 5 minutach odsłuchu rozpoznam te szkieletory HD800...he,he. Góra choćby jak jej nie łagodzić kablami i innymi okładami tudzież plastrami, nadal będzie miała ten pik i jak Audionanik napisał, sreberkiem po uszach daje...:P Średnica bez życia...

Co do kabla firmowego HD800, to prawda , lipny jest...rozjaśnia i właśnie pozbawia słuchawek jakiegokolwiek nasycenia.

Po zmianie na jakąkolwiek miedź ,najlepiej 7N, 8 żyłowa, robią się inne słuchawki...B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ja tam i po litrze napoju 40% oraz 5 minutach odsłuchu rozpoznam te szkieletory HD800...he,he. Góra choćby jak jej nie łagodzić kablami i innymi okładami tudzież plastrami, nadal będzie miała ten pik i jak Audionanik napisał, sreberkiem po uszach daje...:P Średnica bez życia...

Co do kabla firmowego HD800, to prawda , lipny jest...rozjaśnia i właśnie pozbawia słuchawek jakiegokolwiek nasycenia.

Po zmianie na jakąkolwiek miedź ,najlepiej 7N, 8 żyłowa, robią się inne słuchawki...B)

Eski są łagodniejsze, cieplejsze, ciemniejsze, łatwiejsze do przełknięcia...ALE - nie przesadzajmy, to nie są duże różnice; większe są po zmianie lamp sterujących w oteelu (lub u mnie na kolumnach po zmianie lamp-diod prostowniczych w zasilaniu wzmaka SE;)). Sam oteel już na tyle "uspokaja" senki i ułatwia ich odbiór, że nie ma co się napinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Eski są łagodniejsze, cieplejsze, ciemniejsze, łatwiejsze do przełknięcia...ALE - nie przesadzajmy, to nie są duże różnice; większe są po zmianie lamp sterujących w oteelu (lub u mnie na kolumnach po zmianie lamp-diod prostowniczych w zasilaniu wzmaka SE;)). Sam oteel już na tyle "uspokaja" senki i ułatwia ich odbiór, że nie ma co się napinać.

A grają te eski prosto z macbooka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Po nocnych odsłuchach (i dwóch piwach) też już mam takie wrażenie.

Powiem więcej, różnice między 800 i 800s na otl-u nie są duże. Wyraźnie je słychać tylko po natychmiastowej zmianie słuchawek.Te różnice to - środkowy, wyższy bas bardziej bumiasty na eskach i góra/wyższa średnica na starych 800-kach jest bardziej agresywna, wywalona na wierzch, niby wyrazistsza, ale niedociążona, płaska, przypominająca odgłos sreberka po czekoladzie wleczonego na twardej nawierzchni. Natomiast przestrzeń, holografia, głębia na rozgrzanym SinusAudio (6AS7 od GE, 5963 ECG od Philips) nawet lepsze na "s" (!).

Stawiam dolary przeciw śliwkom-robaczywkom, że żaden z nas znafców po godzinie od porównania obu wersji nie byłby w stanie stwierdzić, które senki mu włożono właśnie na uszy, gdyby nie widział koloru. . Mózg jednak bardzo szybko się do tych zmian adaptuje i je kompensuje, a same przetworniki grają tak samo. Także ten...czarny kolor i dodatkowy kabel senkownia wyceniła na 1500pln:D. Brawo!!!

Tobie chodzi o tego otl-a Dual Mono z SinusAudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, NoWoR napisał:

A jakie lampy byś polecił do niego i  do Hd800? 

Te co wyżej wymieniłem miesie podobają, w sterowaniu dobrze też zagrały pentalabsy 6139 i bardzo ciekawą średnicą telamy ecc82.

Twoje pytanie jest z gatunku: "Do czarnej arabiki, to ile mleczka byś polecił i jakie dodatki smakowe?".

Najlepiej mieć kilka setów lamp mocy i kilka setów lamp małych do ciągłych zmian i porównań (no bo nie o słuchanie muzyki w tym wszystkim przecież chodzi;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Te co wyżej wymieniłem miesie podobają, w sterowaniu dobrze też zagrały pentalabsy 6139 i bardzo ciekawą średnicą telamy ecc82.

Twoje pytanie jest z gatunku: "Do czarnej arabiki, to ile mleczka byś polecił i jakie dodatki smakowe?".

Najlepiej mieć kilka setów lamp mocy i kilka setów lamp małych do ciągłych zmian i porównań (no bo nie o słuchanie muzyki w tym wszystkim przecież chodzi;)).

Rozumiem. Wiem kolego że to ja muszę wybrać sobie co mi odpowiada. Propozycje od Pana Mariusza z SinusAudio dostałem takie:

 5814A Jan Philips ECG NOS 
5963 Jan Philips NOS
5963 Jan Sylvania NOS 
6189W Jan Sylvania NOS 

Albo po prostu zostanę przy stockowych lampach 6N13S NOS + ECC82 RFT NOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NoWoR napisał:

Albo po prostu zostanę przy (...)ECC82 RFT NOS

No to akurat zły kierunek jest:D.

 

2 godziny temu, NoWoR napisał:

5814A Jan Philips ECG NOS 
5963 Jan Philips NOS
5963 Jan Sylvania NOS 
6189W Jan Sylvania NOS 

Jak w dobrych cenach to bier ile wlezie, bo wszystkie na swój sposób mogą być fajne; jeszcze ze dwie/trzy/cztery pary lamp mocy, a onanii nie będzie końca; brzmienie na każdy nastrój dobierzesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

No to akurat zły kierunek jest:D.

 

Jak w dobrych cenach to bier ile wlezie, bo wszystkie na swój sposób mogą być fajne; jeszcze ze dwie/trzy/cztery pary lamp mocy, a onanii nie będzie końca; brzmienie na każdy nastrój dobierzesz.:D

Chyba tak zrobie Panie kolego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności