Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zewnętrzny DAC/AMP do telefonu


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu zewnętrznego DAC/AMP do telefonu przy korzystaniu głównie z IEM'ów i lżejszych nausznych, jak np. Focal listen, iBasso IT03, Triple.fi. 90% czasu słucham przez Spotify. 

Jest kilka ciekawych rozwiązań ale pytam w poszukiwaniu opinii o dostępnych urządzeniach i możliwych rozwiązaniach. 

Budżet: nie jest ściśle określony, 500-1000 zł 

 

Na co na razie zwróciłem uwagę ? 

DragonFly RED - znany, lubiany ale lubię przecierać nowe szlaki. 

Cyrus Soundkey - idealny rozmiarem, zbiera dobre opinie, ponoć na poziomie DragonFly RED

Ultrasone Naos - mało opinii, wygląda jak Cyrus Soundkey ale w środku siedzą inne komponenty. Zdecydowanie droższy ale producent dorzuca niezbędne kabelki

shanling m2s - podłączyłbym go przez Bluetooth do telefonu. 

Sabadaj D3 na początku również rozważałem ale jednak jest zbyt duży aby mieć go na kablku z telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ifi?
Jaki model?
 
+1
Mały, mało prądu bierze przy zastosowaniach mobilnych, uniwersalny brzmieniowo. 
Gdybym miał lg g5 to bym się nie zastanawiał a tak to myślę na ile wygodnie będzie się nosić coś takiego bo podłączenie jack i kabelki USB jest jakby w poziomie. Przez to takie śmigło będzie mi dyndać przy spodniach :D.

Generalnie opcji jest dużo ale chyba mało kto miał porównanie chociaż 2-3 urządzeń z listy tych ciekawych.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy ifi to Nano LE. Ale to wielkości DAPa jest - z racji możliwości i baterii własnej.

M2s delikatnie podkręca skraje, bez chamskiej V czy U, ale bas ma konkretny i delikatnie mocniejsze soprany względem średnicy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karbon315 napisał:

A może LG HiFi Plus? B)

 

11 godzin temu, SlawekR napisał:

 

+1

Mały, mało prądu bierze przy zastosowaniach mobilnych, uniwersalny brzmieniowo. 

+2

Mi też przypadł do gustu :). Gra lepiej niż Axon 7 Mini (zwłaszcza scena większa), dobrze napędza B8, więc z dokanałowymi spokojnie sobie poradzi.

Nie jest gruby, więc nawet jak będzie na kabelku i przykleisz go na taśmę dwustronną do pleców telefonu, nie powinien zbytnio "dokuczać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Najtańszy ifi to Nano LE. Ale to wielkości DAPa jest - z racji możliwości i baterii własnej.

M2s delikatnie podkręca skraje, bez chamskiej V czy U, ale bas ma konkretny i delikatnie mocniejsze soprany względem średnicy

 

Ale to już spory klocek jest, jeśli ma być na kanapkę, to ciężki temat. Niby ma swoją baterię, ale to ma wady i zalety. Trzeba go ładować stacjonarnie i to relatywnie często. Więc kolejny klocek do ładowania, trzeba pamiętać. Poza tym, mam wrażenie, że on generalnie nie jest projektowany pod mobilne zastosowania. Takie klocki oczywiście podłączyć się da pod telefon. Ale to generalnie upierd w mobilnym użytkowaniu. A jeśli już się sadzić na takie rozwiązania, to dołożyć parę groszy i pójść w Mojo. A jeśli to już za dużo, to pozostać na czymś pokroju LGka lub podobnym, ale stricte mobilnym.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował iFi Black Label Nano, jak czerpie z większego brata to może być super. I znając ifi to jest bardzo mocny pewnie.

 

https://www.premiumsound.pl/ifi-audio-nano-idsd-black-label.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nano Black label, ale nie używam mobilnie. Mocowo Beyerki DT990 Edition pędzie spokojnie, tak do 60% głośności dochodzę max.
Tam gniazdo USB jest nietypowe - męskie, ale umieszczone wgłąb obudowy, istotna informacja, standardowy kabel nie będzie pasować.

Sprzęt bardzo fajny, może nie poszerza sceny, ale troszkę dodaje głębi + dźwięk nabiera większej masy. Zredukował mi syki i kłucia w Beyerach, pozostawiając wszystkie iskierki, dodał nieco wykopu i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie klocki definitywnie odpadają. Nie będę pędził ciężkich słuchawek z telefonu. Chodzi mi o możliwie dobra jakość dźwięku i utrzymaniu wygody. Zakładam słuchawki, wpinam w telefon I słucham. Do czasów ergonomii ipoda video z ibasso D3 nie wrócę pewno.
Chyba pozostaje zamówić na raz kilka urządzeń I odesłać w ramach skorzystania ze zwrotu w ciągu 14 dni.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2018 o 17:52, emadine napisał:

Jeszcze są Sabaj Da2 oraz SMSL X4. Niestety niedostępne u nas...

 

O Sabaju Da2 pisałem tutaj:

W Polsce może i nie jest dostępny, ale łatwo go kupić przez Aliexpress - przesyłka z hurtowni w Niemczech za dodatkowe 3$ i dochodzi w 5 dni.

A stosunek ceny do jakości urządzenia zachęcający bo gra bardzo fajnie a kosztuje tylko 240zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.02.2018 o 10:24, bachankas napisał:

Mam nano Black label, ale nie używam mobilnie. Mocowo Beyerki DT990 Edition pędzie spokojnie, tak do 60% głośności dochodzę max.
Tam gniazdo USB jest nietypowe - męskie, ale umieszczone wgłąb obudowy, istotna informacja, standardowy kabel nie będzie pasować.

Sprzęt bardzo fajny, może nie poszerza sceny, ale troszkę dodaje głębi + dźwięk nabiera większej masy. Zredukował mi syki i kłucia w Beyerach, pozostawiając wszystkie iskierki, dodał nieco wykopu i mocy.

Super rozwiązanie z tym ifi bl bo do telefonu wystarcza zwykły krótki kabelek ,taki jak do podłączania do telefonu pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

BTR-3, po mimo wieszania psów i kotów na BT usłyszysz różnice. Wg mnie i kilku użytkowników to pomost pomiędzy kablem a BT. Jakość wg osób które słyszał lepsza była z BTR-3 niż V30 bezpośrednio z dziurki (sprawdzane na MF-200B) więcej powietrza i żywsze granie. A to o czymś świadczy bo V30 jest na prawdę bardzo dobry z dziurki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

...więcej powietrza i żywsze granie. A to o czymś świadczy...

Prawdopodobnie świadczy o tym, że ma więcej mocy niż V30 ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności