Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kaseta do roweru :)


ratajczak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat średnio związany z audio ale może znajdę odpowiedź. Miesiąc temu ukradziono mi koło od roweru (!), pewnie dlatego, że reszta roweru była przytwierdzona do ściany. Juz kupiłem obręcz, teraz pozostaje dokupić kasetę oponę i dętkę. Właśnie o kasetę chciałbym zapytać. Moja poprzednia kaseta to Altus hg30 11/32 pod 8 przerzutek. Czy muszę kupować już wyłacznie kasete typu 11/32 czy też mogę kupić inną z inną ilością zębów np sora hg50 13/23? Do tego pewnie inny łańcuch. Ale co z kaseta przednią? są one niezależne i przód będzie zawsze współpracował z dowolnym tyłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że zęby się wycierają do łańcucha a łańcuch rozciąga do zębów w zębatkach - mocno wyjeżdżone zębatki nie przyjmą nowego łańcucha a kaseta jest z tyłu, nie z przodu :P Co do innych kaset to kwestia też przerzutki - zależy jaki zakres stopniowania obsłuży twój model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka przód: Shimano Alivio M412
Przerzutka tył: Shimano Deore M531

 

Tu nie będzie problemu bo deore obsługuje 8-9. Nie wiem tylko jak z kompatybilnością przód, tył i łańcuch. Nie chcę zmieniac przerzutki z przodu ani zebatek, a wyłącznie dokupić kasetę i odpowiedni łańcuch. Zastanawiam się nad tą -https://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Sora-HG50-8-Speed-Cassette-Silver-13-23-Teeth-Shimano/263502843851?epid=1505257516&hash=item3d59fe4fcb:g:Al8AAOSwPypaiEnd ale z opisów wynika że jest to road type czyli szosówka więc pewnie do mtb się nie nada.    a może szukać wyłacznie hg30 lub 41?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-23? To typowa szosa, nie nadaje się w jakikolwiek teren, podjazdy, etc

Szukaj czegoś o zbliżonym zakresie co poprzednia kaseta, Twoja przerzutka obsługuje zakres 11-34t

A z kompatybilnością to tak jak wspomniałem - kwestia zużycia blatów (zębatek z przodu), jeśli mają już dużo przejechane to pewnie nie przyjmą nowego łańcucha

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności