Skocz do zawartości

Holo Audio – Cyan


Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście na pewno ;) Są jakieś pierwsze opinie w necie ale wiadomo ... 

 

Jak wygląda według Was sekcja AMP na papierze ? Napędzi to coś ? Generalnie słuchałem DACa flagowego od Holo i dla mnie świetna maszyna. 

 

 

Tutaj informacje (sorry za link do sklepu ale nie wiem czy oni mają oficjalną stronę)

 

https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/holo-cyan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dołożyć już do Springa L1. Jak dla mnie ten Cyan trochę drogi jest na to co oferuje w stosunku do Spring L1. Uproszczono go w sekcji DAC, analogu, zasilaniu. Do tego masz sekcję DSD w Springu i nie musisz wybierać. DSD w Cyan jest też uproszczone.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Testuję właśnie tego DACa - no i niby jest pięknie, muzykalnie i detalu nie brakuje. Może to nie jest wyśniona/wymyślona przeze mnie barwa (bo już nie wiem sam czy jest w ogóle realna), ale chce się ciągle słuchać. No niestety, gdzieś tam zaczaja się pytanie, czy L.K.S. MH-DA004 nie będzie czasem lepszy...?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Compton napisał:

Z tego co czytałem, to LKS to suchotnik (w końcu to Sabre) i będzie jeszcze gorzej.

Ja BARDZO nie lubię Sabre, ale wiem, że są fani tej kości, niezależnie od implementacji, tak że weź na to poprawkę.

 

No też mam lekkie uprzedzenia do Sabre (zraził mnie np Moon 230), ale posłuchałem trochę Audio-Gd NFB-28 na sabre 9018 i nie doświadczyłem odrzucającej suchoty, ale i też powalającej muzykalności nie było,

LKS 004 ma podobnie wyjątkową scenę. No nic, zobaczymy coś się z tym Holo będzie działo jak się bardzie wygrzeje, póki co pograł parę godzin i zapowiada się całkiem nieźle.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Compton napisał:

Z tego co czytałem, to LKS to suchotnik (w końcu to Sabre) i będzie jeszcze gorzej.

Ja BARDZO nie lubię Sabre, ale wiem, że są fani tej kości, niezależnie od implementacji, tak że weź na to poprawkę.

 

 

Bo trzeba umieć zrobić DACa na Sabre i wyciągnąć tylko to, co najlepsze - jak np zrobił to Matrix w X-Sabre :) 

 

Z LKSem miałem tyle do czynienia, że palił opampy. W końcu jeden z klientów (było ich kilku) oddał go do pomiarów i jakieś cuda wyszły straszne z napięciami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Jedyny DAC na 9018, jakieko byłem w stanie zdzierżyć, to właśnie ten w X-Sabre. 

Ale posłuchawszy R2R, można jedynie stwierdzić jak bardzo ESS upraszcza i ujednolica barwę oraz wyostrza szczegóły.

Dla mnie nawet AKM to latające sztylety.

Natomiast detal, rozdzielczość i separacja nadal pozostanie domeną suchotników spod znaku DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

No też mam lekkie uprzedzenia do Sabre (zraził mnie np Moon 230), ale posłuchałem trochę Audio-Gd NFB-28 na sabre 9018 i nie doświadczyłem odrzucającej suchoty, ale i też powalającej muzykalności nie było,

LKS 004 ma podobnie wyjątkową scenę. No nic, zobaczymy coś się z tym Holo będzie działo jak się bardzie wygrzeje, póki co pograł parę godzin i zapowiada się całkiem nieźle.

Umów się z @Tharem na odsłuch. On ma takiego suchotnika. Bez lamp, więc będzie prawdziwy hard core. Ewentualnie polecam wszystkim ocenić stopień nawilżenia dźwięku w Accuphase DC-901. W nim siedzą ES9018Pro. Cóż poradzić, że wielu producentów jak nie weźmie do ręki kości, która zbryla i podbarwia dźwięk, to nie jest w stanie wykrzesać ani krzty muzykalności?

Edytowane przez majkel
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Compton napisał:

Z tego co czytałem, to LKS to suchotnik (w końcu to Sabre) i będzie jeszcze gorzej.

Ja BARDZO nie lubię Sabre, ale wiem, że są fani tej kości, niezależnie od implementacji, tak że weź na to poprawkę.

 

Sabre jest w Matrixach i gra to bardzo dobrze, zupełnie nie jak Sabre.

LKS kupuje się głównie z myślą o modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Sabre jest w Matrixach i gra to bardzo dobrze

Tia, tylko podczas odsłuchu trzeba paczeć na jego pięuknął obudowę. W przeciwnym razie matrixa x sabre rozjeżdża, miażdży, zjada na śniadanie, zmiata itd. itd.. breeze audio (na sabre 9018) za 400/500 dolców (obecnie nawet mniej).

Aplikacja ES9018 w matrixie x sabre miała chyba w założeniu zmusić analityczną kość do śpiewu, a zamiast tego pozbawiła ją tylko wykopu, wyrazistej artykulacji i barwy.

W efekcie dostajemy, owszem, lekkie, szczegółowe i przejrzyste brzmienie, ale nudne i rozmemłane (jakby dyrygent kazał grać wszystko legato); do tego jednostajnie rozjaśnione (choć przyznam nie chłodne, a raczej jasne i ciepłe). Najmocniejszą stroną daca jest solidna obudowa i wykonanie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, audionanik napisał:

Tia, tylko podczas odsłuchu trzeba paczeć na jego pięuknął obudowę. W przeciwnym razie matrixa x sabre rozjeżdża, miażdży, zjada na śniadanie, zmiata itd. itd.. breeze audio (na sabre 9018) za 400/500 dolców (obecnie nawet mniej).

Aplikacja ES9018 w matrixie x sabre miała chyba w założeniu zmusić analityczną kość do śpiewu, a zamiast tego pozbawiła ją tylko wykopu, wyrazistej artykulacji i barwy.

W efekcie dostajemy, owszem, lekkie, szczegółowe i przejrzyste brzmienie, ale nudne i rozmemłane (jakby dyrygent kazał grać wszystko legato); do tego jednostajnie rozjaśnione (choć przyznam nie chłodne, a raczej jasne i ciepłe). Najmocniejszą stroną daca jest solidna obudowa i wykonanie.

 

Ty lubisz prezencję Chordów, więc zostajesz wykluczony z dyskusji 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności