Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne zamknięte do 1Kzł


wiczkapiczka

Pytanie

Zdrawstwujtie!
Zgubiłam ostatnio słuchawki (douszne z htc) i uznałam to za znak do kupienia czegoś dobrego. Mieszkam w akademiku i jednak potrzeba dobrej izolacji, jeżeli człowiek chce się pouczyć, dużo też słucham muzyki na zewnątrz, a że mieszkam w centrum Warszawy, to słuchawki zamknięte to chyba jedyna opcja :) 
Muzykę będę odtwarzać z Macbook air oraz smartphona HTC one a9s. Zostały mi jeszcze (w domu, muszę przywieźć, bo bez muzyki jak bez ręki) beyerdynamicsy (jakieś tanie 100-200 zł), nie jestem zadowolona to mało powiedziane :P
Najbardziej lubię grunge, muzykę klasyczną i stare utwory (rock, pop). Stawiam na podkreślenie basów i tonów niskich. Lubię mroczne, ciężkie utwory, często brzmiące punkowo. A z drugiej strony chciałabym jednak nie zostawić tej "jaśniejszej" strony muzyki, którą lubię całkiem bez uwagi. Fajnie byłoby, żeby słuchawki również nadawały muzyce klasycznej głębi i czystości brzmienia. 
Moje ulubione zespoły/wykonawcy dla lepszego obrazu tego, czego zwykle słucham:
Nirvana, Pixies, Alice in Chains, Mad Season, Metallica, Ana Vidovic(gitara klasyczna), Debussy/Beethoven/Rachmaninov,  Queen,( Modern Talking, Blondie, Abba - trochę)
Troche tu zgłupiałam, bo sama nawet nie wiem dobrze, o co pytać. Czy to, czego słucham, nazywa się podkreślenie planu "V"? Jeżeli muszę wybierać pomiędzy ładniejszym brzmieniem góry i dołu wybieram dół zdecydowanie. 
Na słuchawki planowałam wydać do 700 zł, ale niedługo moje urodziny i dostanę dofinansowanie od rodziny, więc może będę mogła zaszaleć do 1000 zł jak brzmienie wyjątkowo mi się spodoba ^^
Dziś jadę na miasto zrobić risercz, posłuchać jak słuchawki brzmią. Ale wiadomo, na stanie nie mają wszystkiego i chciałam mieć jakiś szerszy pogląd, wiedzieć na jakie konkretne zwrócić uwagę itp. 
Jak dotąd brałam pod uwagę 2 modele, ale raczej szukam czegoś innego:
AKG K550 MKII - dowiedziałam się o nich ze strony audiofanatyk, dużo osób poleca, ale myślę, że jak na moje potrzeby zbyt "neutralne", nie testowałam dziś zamierzam
Bose QC25 - mój kolega ma i przetestowałam, świetna redukcja hałasu, ale brzmienie nie odpowiada mi do końca, brak mi tam "dołu". Nie wiem, czy inne słuchawki zamknięte mogą mieć podobną redukcję hałasu, ale one byłby genialne dodatkowo do tego, że mogłabym sobie siedzieć w tym akademiku nawet bez muzyki i nie słyszałabym otoczenia
Uff, rozpisałam się. Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało przeczytać i podzielić się swoją wiedzą :)) 
Pozdro 600 
wiczkapiczka

Edytowane przez wiczkapiczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zerknij na B&O H6. W cenie byś gdzieś znalazła, jeśli nie nowe, to używane z długa gwarą. Do posłuchanie w salonach Denona. Bardzo polecam. Do tych gatunków co wymieniłas - super. Dociążone, przestrzenne granie. Bas wyraźnie zaznaczony z dobrym zejściem. Ze sprzętami Appla słuchałem u szwagra - dogadują się. Do tego wygodne. ANC nie maja, ale używam ich na dość głośnym open spejsie i słyszę tylko muzykę. Właśnie Doolittle sobie na nich słucham. Pochody basowe Kim, pięknie można prześledzić. Stopa też fajnie daje.

 

Możesz też rzucić okiem na Focal Listen. W dobrej cenie obecnie. Tylko tu wymagane pół godziny w sklepie odsłuchu minimum. Dopiero po circa 30 minutach dowiesz się czy cisną cię w czubek głowy czy nie. Jeśli tak, boże broń nie kupuj.

 

Dt770 też by się spisały.

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Adamesq napisał:

Bedac w Salonie Denona w jednej z galerii w Wawie mozesz tez posluchac Focal Listen, zarowno wersji kablowej jak i wireless. Bardzo udane sluchawki

Zgadza się,  sam takie niedawno kupiłem. I jestem mega zadowolony☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności