Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki over-ear do 1tys. - czy jest coś lepszego niż Momentumy


loop_digga

Pytanie

Hej, 

 

Mam AKG k550 ale brakuje mi w nich czegoś. 

 

Od lat poluje na Sennheiser Momentum, które jak słuchałem i czytałem są extraklasą. I w sumie chce je kupić, ale naszło mnie, czy może jest coś lepszego? Albo wartego sprawdzenia?

 

Ważna jest przede wszystkim:

- wygoda - lekkie, obejmujące całe ucho

- basowość - nie jestem bassheadem, ale akg nie mają basu dużo, a słucham sporo Hiphopu i elektroniki, więc czasem brak mi tego zejścia na niskie.

- mobilność - to opcjonalna rzecz, ale Momentumy m2 mają opcję składania, która ułatwia ich przewożenie, więc spoko. 

 

Czy jest coś czego powinienem przesłuchać zanim zakupie Momentumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Moderator
Hej, 

 

Mam AKG k550 ale brakuje mi w nich czegoś. 

 

Od lat poluje na Sennheiser Momentum, które jak słuchałem i czytałem są extraklasą. I w sumie chce je kupić, ale naszło mnie, czy może jest coś lepszego? Albo wartego sprawdzenia?

 

Ważna jest przede wszystkim:

- wygoda - lekkie, obejmujące całe ucho

- basowość - nie jestem bassheadem, ale akg nie mają basu dużo, a słucham sporo Hiphopu i elektroniki, więc czasem brak mi tego zejścia na niskie.

- mobilność - to opcjonalna rzecz, ale Momentumy m2 mają opcję składania, która ułatwia ich przewożenie, więc spoko. 

 

Czy jest coś czego powinienem przesłuchać zanim zakupie Momentumy?

Momentum takie dobre? Pierwsze słyszę. Dobre wykonanie i przeciętne brzmienie. Do tego z czego to ma grać? Myślisz że słuchawki z każdym urządzeniem grają tak samo?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako były posiadacz Momków, polecałbym Oppo PM-3 z którymi jestem już dłużej niż z Momkami. Przeszedłem L2, ATH-MSR7, DT1350 i PM-3 są dla mnie The Best ! Ale co kto lubi. Należy posłuchać przed zakupem.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem dość długo i AKG K550 i Momentum. Jedne i drugie mi się podobały, więc to nie zawsze tak działa, że albo jedno albo drugie. K550 nie są mobilne, ani nie walą basem, ale podłączone do mocniejszego sprzętu potrafią dać akurat dużo niskiego basu.

Momentum najlepiej mi grały z Touch 4G, a nie grały za dobrze np. z DX90, który wtedy miałem. Tak jakby były strojone pod sprzęt Apple. 

Ale Momentum mimo, że z nazwy Over Ear są raczej nauszne, całego ucha nie obejmą. Chyba, że ktoś ma naprawdę małe małżowiny.

Ważne: pod co słuchawki mają być podłączone. Poza tym jaki jest budżet?

W niższym budżecie warto sprawdzić np.Focal Listen, nowe 499, wersja BT 799, składane, wygoda dyskusyjna, dla jednych ok, niektórzy narzekają, dlatego lepiej sprawdzić przed zakupem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Andrewek napisał:

T50RP modowane z padami hybrydowymi.

PM-3 - jak dla mnie słabizna, zmarnowany potencjał.

Co do PM-3 to wybacz ale nie masz racji i nie pisz bzdur. Lepiej napisz, że nie lubisz, nie podobały się i tyle.  Ja nie pisze, ze np. Listeny są BE, bo po prostu mogą tylko mi nie odpowiadać. 

Były kiedyś na rynku AKG K545, takie mniejsze K550, ale  grające ciepłej , z większym basem...

16 godzin temu, crysis94 napisał:

Jak momki się podobały to pewnie i PM-3 się spodobają... u mnie to tak działa, bo nie lubię obu ^^

A Twoja propozycja ? Bo to tylko komentarz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tez jestem w trakcie poszukiwania słuchawek do 2k , ale jak będą za 1k to się wcale nie obrażę. W końcu pieniądze nie grają. W ostatnia sobotę odsłuchiwałem w sklepie OPPO pm3 , Momentum m2 oraz AKG 550 mk3. Jeśli bym miał ja wybierać z tej trójki dla siebie to wybrałbym M2 później Pm3 na końcu AKG. Słucham głównie Hip hopu polskiego i pi trochu reszty gatunków prócz klasyki , metalu , ostrego rocka. Nadmienię , że kupiłem ostatnio ath m50x dwa dni dałem radę z tymi słuchawkami i odesłałem.

 

Zastanawiam się jak się mają HD 599 , 600 , 650 do Momentum czy to ta sama szkoła grania ? Ktoś by mógł polecić słuchawki w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Co do PM-3 to wybacz ale nie masz racji i nie pisz bzdur. Lepiej napisz, że nie lubisz, nie podobały się i tyle.  Ja nie pisze, ze np. Listeny są BE, bo po prostu mogą tylko mi nie odpowiadać. 

Nie. Trzeba odróżnić strojenie od preferencji. Słuchałem w życiu kilkanaście modeli planarów, wiele z nich modowałem lub robiłem zupełnie DIY. PM-3 mimo dobrego wykonania to kompromis jeśli chodzi o strojenie i gra to tak sobie, na pewno mogłoby dużo lepiej. Wystarczyłoby zrobić suwak do otwierania bass reflexu jak w PRO82 albo Beyerach COP i to by grało. Bardzo ciekawi mnie co tam w środku jest czy jest jakieś wygłuszenie, bo jeśli nie to w ogóle zabawna historia :) Poza tym miałem wrażenie jak je miałem w rękach że driver jest zamocowane dość daleko od ucha i może być jedna z przyczyn ich "duszącego" dźwięku.

 

Już nie mówiąc o tym, że w tej cenie to powinny być dodatkowe pady, na hybrydach pewnie by fajnie zagrały dopiero. Sorry, ale ile można niedopchniętych słuchawek za 2500 oglądać...

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam, że odpisuję po dłuższym czasie, ale miałem problem z komputerem i inne rzeczy wyskoczyły, że całkowicie na jakiś czas upadł temat słuchawek. 

 

Po kolei: 

Dnia 11.02.2018 o 14:02, Superata napisał:

Momentum takie dobre? Pierwsze słyszę. Dobre wykonanie i przeciętne brzmienie. Do tego z czego to ma grać? Myślisz że słuchawki z każdym urządzeniem grają tak samo?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Osobiście spotkałem się w sieci z samymi superlatywami, nie śledzę kurczowo wszelkich forów, ale na tyle ile czytałem, złej recenzji nie widziałem, stąd mój pogląd. M2 dodatkowo jest lekko powiększona, co powoduje, że uszy mają wygodniej ;)

 

Z czym mają grać? z Samsungiem S8, komputerem Mac czy Lenovo, chodzi o to, że dawno porzuciłem chęć posiadania DACa, czy tworzenia toru pod słuchanie, nie mam na to czasu (ani budżetu), podłączam i to ma grać. Kiedyś miałem obsesję szukałem, pożyczałem, kupowałem, ale doszedłem do wniosku, że za dużo mi to pieniędzy i czasu pochłania i zamiast słuchać muzyki słucham urządzeń. Momentum nie mają wysokich wymagań jeśli chodzi o źródło i to dla mnie jest zaleta.

 

Fajna jest także z opcja składania, mobile, więc szukam słuchawek zamkniętych, tudzież półotwartych (mam akg y30 i mi nie przeszkadza otwartość, aż tak). 

 

Dnia 11.02.2018 o 14:03, Lord Rayden napisał:

Jako były posiadacz Momków, polecałbym Oppo PM-3 z którymi jestem już dłużej niż z Momkami. Przeszedłem L2, ATH-MSR7, DT1350 i PM-3 są dla mnie The Best ! Ale co kto lubi. Należy posłuchać przed zakupem.

Za 1k chętnie wezmę :) A taki właśnie mam budżet w opcji max :) Nie wątpię, że są spoko, choć jak widzę są opinie mieszane. 

 

Dnia 11.02.2018 o 14:07, vonBaron napisał:

Focal Spirit Classic/Pro, mają wszystko czego oczekujesz, no może nie są super wygodne. 

Wygoda jest super istotna, o czym nadmieniłem, bywają długie odsłuchy w pracy, nie może się pocić ucho, dociskać małżowinę, jako punkt odniesienia to absolutnie nieakceptowalna jest dla mnie konstrukcja jak Audio-Technika ATH-SJ55, czy A-T M50. Miażdżą mi głowę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem w trochę podobnej sytuacji. Posiadałem AKG K550, to świetne słuchawki, ale brakowało mi w nich czasami basu, czasami też "kłuły" mnie wokale . Długo myślałem o Momentum (które wiele lat temu słuchałem w Saturnie), ale akurat nie miałem na nie budżetu. Gdy odpowiedni budżet się pojawił, znalazłem promocję na Amazon na BeoPlay H6 gen 2 i pod wpływem impulsu, bez słuchania kupiłem je. Jestem z nich niesamowicie zadowolony, chociaż brakuje mi w nich trochę bliższej średnicy i wielkości instrumentów - tutaj K550 było górą (po jakimś czasie okazało się, że wina leży także w moim źródle). Koniec końców uważam je za słuchawki rewelacyjne i polecam je przynajmniej  gdzieś odsłuchać (salony Denon mają wystawione czasami wersję pierwszą). Na pewno nie brakuje w nich basu, uszy mam na tyle nieduże, że dla mnie są one wokół uszne (podobnie ja CAL!).  W poszukiwaniu "bliższej średnicy" i "większych insturmentów", ale w podobnej sygnaturze przeszedłem przez DT770 (jednak za mało "gładkie" brzmienie jak dla mnie i jak na moje uszy większa "V") i Focale Listen (które były świetne, z inną charakterystyką, na pewno nie brakowało w nich basu (testowałem już wygrzane), ale miały jak dla mnie trochę "matowe" brzmienie, przy przesiadce z powrotem na H6 dochodziło do mnie jak dużo satysfakcji H6 mi dają:)). Zakończyłem na Soundmagic HP151, których na początku nie brałem pod uwagę. Nie są stricte portable (chociaż fajnie się składają), ale są bardzo wygodne i mają jak dla mnie świetną, dużą scenę z dużymi instrumentami/wokalami. Jeżeli chodzi o ogólną sygnaturę, bardzo przypominają mi H6, z odrobinę innym (ale bardzo podobnym) basem i górą. Średnica także jest trochę wycofana, ale dzięki dużej scenie nie ma problemu z "wyłapywaniem" wokali i instrumentów. Gorąco polecam je także do przesłuchania (MP3Store miało HP150 do odsłuchu, przynajmniej w Katowicach) - są bardzo wygodne (jednak w tej kategorii nadal K550 to mistrz), składane, mają świetny, szczegółowy dźwięk z odpowiednią ilością basu. Warto dodać, że obydwie pary (szczególnie H6) działają lepiej na zew. DAC/AMPie. Ja używam ich akurat na Soundblaster E5 i w porównaniu do wyjścia z komputera jest duży (H6) i zauważalny (HP151) progres. Z drugiej strony ostatnio zdarzyło mi się posłuchać HP151 na starym LG G3 i nie było aż tak źle, nadal przyjemność z odsłuchu była świetna :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wow, dzięki za odpowiedź, jako posiadacz k550 wiesz z czym się borykam, więc Twoja odpowiedź jest tym bardziej cenna :) Sprawdzam teraz te modele. 

Tylko zapytam, czemu nie wróciłeś do Momentumów? :)

 

PS. Bardzo zainteresowałeś mnie Soundmagicami HP151, Beoplay spoko, ale jednak cena jak za Momentumy, ale nie wiem jak wygoda. 

PS2. B&O H6 gen. 1 bardzo się różni?

 

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 5 stówek nawet teraz mozna H6 v2 w tutejszym komisie wyrwać. W porównaniu do Momentumów wygrywają na prawie każdym froncie. M2 to koc i przytłumione kluchy z bardzo fajnym basem. Naprawdę tłucze konkretnie, precyzyjnie i nisko schodzi, ale to tyle z zalet. Przynajmniej jak dla mnie. Strasznie przereklamowane i zbyt drogie słuchawki.

 

HP151 też dobry i niedrogi! wybór, ale jak dla mnie za duża V-ka. Gdzieś mi średnica tam uciekała.

 

H6 warto przymierzyć (jak wszystkie). Niby są wokółuszne, ale duże ucho lekko dotyka padów. Są za to zrobione z tak delikatnej skórki i tak miękkie, że moge w nich siedzieć godzinami w pracy bez zmęczenia (a jestem na wygode po paru przygodach bardzo wyczulony). V2 ma trochę więcej basu, ale dla mnie różnice w dźwięku były prawie niezauważalne. Jeśli chodzi o niskie w H6, bo widze że lubisz, to głowy nie zgniotą ale bas jest, w elektronice czy hip hopie uderza mocno i ładnie mruczy na zejściu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, loop_digga napisał:

Wow, dzięki za odpowiedź, jako posiadacz k550 wiesz z czym się borykam, więc Twoja odpowiedź jest tym bardziej cenna :) Sprawdzam teraz te modele. 

Tylko zapytam, czemu nie wróciłeś do Momentumów? :)

 

PS. Bardzo zainteresowałeś mnie Soundmagicami HP151, Beoplay spoko, ale jednak cena jak za Momentumy, ale nie wiem jak wygoda. 

PS2. B&O H6 gen. 1 bardzo się różni?

 

 

Do Momentumów nie wróciłem z powodu zbiegu różnych okoliczności: jak miałem już na nie pieniądze to pojawiły się H6. Ich sygnatura a przede wszystkim - jak dla mnie - uzależniający bas, sprawiły, że zacząłem już szukać czegoś podobnego. Dodatkowo nie miałem w pobliżu możliwości ich przesłuchania. Tak jak napisał Zdzichon, H6 można już mieć prawie nowe w okolicach HP151, więc na pewno nie skreślałbym ich. Różnic między H6 1 vs 2 nie zauważyłem jakichś większych, ale nie testowałem ich łeb w łeb, no i jedynki słuchałem w zgiełku, w salonie - wg informacji z forów jest między nimi jednak różnica.

 

10 godzin temu, zdzichon napisał:

Za 5 stówek nawet teraz mozna H6 v2 w tutejszym komisie wyrwać. W porównaniu do Momentumów wygrywają na prawie każdym froncie. M2 to koc i przytłumione kluchy z bardzo fajnym basem. Naprawdę tłucze konkretnie, precyzyjnie i nisko schodzi, ale to tyle z zalet. Przynajmniej jak dla mnie. Strasznie przereklamowane i zbyt drogie słuchawki.

 

HP151 też dobry i niedrogi! wybór, ale jak dla mnie za duża V-ka. Gdzieś mi średnica tam uciekała.

 

H6 warto przymierzyć (jak wszystkie). Niby są wokółuszne, ale duże ucho lekko dotyka padów. Są za to zrobione z tak delikatnej skórki i tak miękkie, że moge w nich siedzieć godzinami w pracy bez zmęczenia (a jestem na wygode po paru przygodach bardzo wyczulony). V2 ma trochę więcej basu, ale dla mnie różnice w dźwięku były prawie niezauważalne. Jeśli chodzi o niskie w H6, bo widze że lubisz, to głowy nie zgniotą ale bas jest, w elektronice czy hip hopie uderza mocno i ładnie mruczy na zejściu.

 

Dziwne, ale dla mnie HP151 jest jakby trochę mniejszą V-ką. A może inaczej - gdy porównuję łeb w łeb to wokal jednak w HP151 jest bliższy i szerszy, ale są jaśniejsze i mają minimalnie mniejszy bas. Natomiast H6  lepiej separują dźwięk, dodatkowo mają jak dla mnie większy "fun". Przynajmniej tak to wygląda na moje uszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie powiem, zainteresowaliście mnie H6, także od paru dni szukam ich na allegro w okazjach. Lubie jednak za cenę ok 500-800 zł, a za tyle chodzą używki najtańsze (v2, ale tego raczej szukam czytając opisy porównawcze, chodzi o bas), to ja chciałbym gwarancje i współpracę z moim Androidem. No właśnie to jest case jak z Momentum, że kabel jest iOS lub Android only?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

3 godziny temu, loop_digga napisał:

No nie powiem, zainteresowaliście mnie H6, także od paru dni szukam ich na allegro w okazjach. Lubie jednak za cenę ok 500-800 zł, a za tyle chodzą używki najtańsze (v2, ale tego raczej szukam czytając opisy porównawcze, chodzi o bas), to ja chciałbym gwarancje i współpracę z moim Androidem. No właśnie to jest case jak z Momentum, że kabel jest iOS lub Android only?

Tutaj na forum w dziale komis widziałem chyba H6-stki  chyba za ok. 500 z gwarancją Amazon (podejrzewam, że kupione w tej samej promocji co ja). Co jakiś czas można też "spotkać" promocje na Amazon w różnych krajach (ostatnio była na nie promocja w UK za ok. 760 zł plus przesyłka). Natomiast gorąco polecam najpierw ich przesłuchanie samemu. Jeżeli miałeś K550 to to jednak będzie inne granie i na początku w porównaniu z AKG może Ci trochę brakować bliskich, szerokich wokali (ale w zamian scena jest większa w głąb). Być może też w Twoim przypadku nie będzie problemu, bo wiele też zależy od źródła. Z tego co wyczytałem (bo już szczerze mówiąc po latach dokładnie nie pamiętam, szczególnie, że słuchałem ich w sklepie) Momentum mają raczej bliskie wokale. Jeżeli chodzi o kabel niestety z tego co wiem dołączany jest tylko i wyłącznie wersja iOS. Android można sobie dokupić, ale oryginalny kosztuje 150 zł. Na tym z iOS na Androidzie można oczywiście normalnie słuchać, działa przełączanie/pauza piosenek, regulacja głośności już niestety nie.

Edytowane przez endi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności