• 0
loop_digga

Słuchawki over-ear do 1tys. - czy jest coś lepszego niż Momentumy

Pytanie

Hej, 

Mam AKG k550 ale brakuje mi w nich czegoś. 

Od lat poluje na Sennheiser Momentum, które jak słuchałem i czytałem są extraklasą. I w sumie chce je kupić, ale naszło mnie, czy może jest coś lepszego? Albo wartego sprawdzenia?

Ważna jest przede wszystkim:

- wygoda - lekkie, obejmujące całe ucho

- basowość - nie jestem bassheadem, ale akg nie mają basu dużo, a słucham sporo Hiphopu i elektroniki, więc czasem brak mi tego zejścia na niskie.

- mobilność - to opcjonalna rzecz, ale Momentumy m2 mają opcję składania, która ułatwia ich przewożenie, więc spoko. 

Czy jest coś czego powinienem przesłuchać zanim zakupie Momentumy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

12 odpowiedzi na to pytanie

Recommended Posts

• 0
Hej, 

Mam AKG k550 ale brakuje mi w nich czegoś. 

Od lat poluje na Sennheiser Momentum, które jak słuchałem i czytałem są extraklasą. I w sumie chce je kupić, ale naszło mnie, czy może jest coś lepszego? Albo wartego sprawdzenia?

Ważna jest przede wszystkim:

- wygoda - lekkie, obejmujące całe ucho

- basowość - nie jestem bassheadem, ale akg nie mają basu dużo, a słucham sporo Hiphopu i elektroniki, więc czasem brak mi tego zejścia na niskie.

- mobilność - to opcjonalna rzecz, ale Momentumy m2 mają opcję składania, która ułatwia ich przewożenie, więc spoko. 

Czy jest coś czego powinienem przesłuchać zanim zakupie Momentumy?

Momentum takie dobre? Pierwsze słyszę. Dobre wykonanie i przeciętne brzmienie. Do tego z czego to ma grać? Myślisz że słuchawki z każdym urządzeniem grają tak samo?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Jako były posiadacz Momków, polecałbym Oppo PM-3 z którymi jestem już dłużej niż z Momkami. Przeszedłem L2, ATH-MSR7, DT1350 i PM-3 są dla mnie The Best ! Ale co kto lubi. Należy posłuchać przed zakupem.

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Jak momki się podobały to pewnie i PM-3 się spodobają... u mnie to tak działa, bo nie lubię obu ^^

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Miałem dość długo i AKG K550 i Momentum. Jedne i drugie mi się podobały, więc to nie zawsze tak działa, że albo jedno albo drugie. K550 nie są mobilne, ani nie walą basem, ale podłączone do mocniejszego sprzętu potrafią dać akurat dużo niskiego basu.

Momentum najlepiej mi grały z Touch 4G, a nie grały za dobrze np. z DX90, który wtedy miałem. Tak jakby były strojone pod sprzęt Apple. 

Ale Momentum mimo, że z nazwy Over Ear są raczej nauszne, całego ucha nie obejmą. Chyba, że ktoś ma naprawdę małe małżowiny.

Ważne: pod co słuchawki mają być podłączone. Poza tym jaki jest budżet?

W niższym budżecie warto sprawdzić np.Focal Listen, nowe 499, wersja BT 799, składane, wygoda dyskusyjna, dla jednych ok, niektórzy narzekają, dlatego lepiej sprawdzić przed zakupem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

T50RP modowane z padami hybrydowymi.

PM-3 - jak dla mnie słabizna, zmarnowany potencjał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
7 godzin temu, Andrewek napisał:

T50RP modowane z padami hybrydowymi.

PM-3 - jak dla mnie słabizna, zmarnowany potencjał.

Co do PM-3 to wybacz ale nie masz racji i nie pisz bzdur. Lepiej napisz, że nie lubisz, nie podobały się i tyle.  Ja nie pisze, ze np. Listeny są BE, bo po prostu mogą tylko mi nie odpowiadać. 

Były kiedyś na rynku AKG K545, takie mniejsze K550, ale  grające ciepłej , z większym basem...

16 godzin temu, crysis94 napisał:

Jak momki się podobały to pewnie i PM-3 się spodobają... u mnie to tak działa, bo nie lubię obu ^^

A Twoja propozycja ? Bo to tylko komentarz...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Tez jestem w trakcie poszukiwania słuchawek do 2k , ale jak będą za 1k to się wcale nie obrażę. W końcu pieniądze nie grają. W ostatnia sobotę odsłuchiwałem w sklepie OPPO pm3 , Momentum m2 oraz AKG 550 mk3. Jeśli bym miał ja wybierać z tej trójki dla siebie to wybrałbym M2 później Pm3 na końcu AKG. Słucham głównie Hip hopu polskiego i pi trochu reszty gatunków prócz klasyki , metalu , ostrego rocka. Nadmienię , że kupiłem ostatnio ath m50x dwa dni dałem radę z tymi słuchawkami i odesłałem.

Zastanawiam się jak się mają HD 599 , 600 , 650 do Momentum czy to ta sama szkoła grania ? Ktoś by mógł polecić słuchawki w tym kierunku ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Co do PM-3 to wybacz ale nie masz racji i nie pisz bzdur. Lepiej napisz, że nie lubisz, nie podobały się i tyle.  Ja nie pisze, ze np. Listeny są BE, bo po prostu mogą tylko mi nie odpowiadać. 

Nie. Trzeba odróżnić strojenie od preferencji. Słuchałem w życiu kilkanaście modeli planarów, wiele z nich modowałem lub robiłem zupełnie DIY. PM-3 mimo dobrego wykonania to kompromis jeśli chodzi o strojenie i gra to tak sobie, na pewno mogłoby dużo lepiej. Wystarczyłoby zrobić suwak do otwierania bass reflexu jak w PRO82 albo Beyerach COP i to by grało. Bardzo ciekawi mnie co tam w środku jest czy jest jakieś wygłuszenie, bo jeśli nie to w ogóle zabawna historia :) Poza tym miałem wrażenie jak je miałem w rękach że driver jest zamocowane dość daleko od ucha i może być jedna z przyczyn ich "duszącego" dźwięku.

Już nie mówiąc o tym, że w tej cenie to powinny być dodatkowe pady, na hybrydach pewnie by fajnie zagrały dopiero. Sorry, ale ile można niedopchniętych słuchawek za 2500 oglądać...

Edytowane przez Andrewek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta