Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Ath m50 vs Fidelio X2


delfin150

Pytanie

Cześć, na podstawie forumowych opinii(niestety w Polsce nie ma gdzie ich odsłuchać) planuję kupić Fidelio X2. Jedyne wokółuszne jakimi dysponuje w tym momencie to ath m50. Mam do Was takie pytanie, czy będzie to duży skok jakościowy względem m50? Bo charakterystyki tych słuchawek są nieco inne z tego co mi wiadomo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@mantr mi w to graj, bo te wersje dźwiękiem się nie różnią :).

@crysis94 jak ja się zacząłem nimi interesować, to już ich w PL niestety nie było.

 

Ale wracając do meritum. Miał ktoś styczność z obydwoma modelami i mógłby skrobnąć parę słów od siebie? :). Bo w cenie 600-700 zł to raczej nic lepszego od X2 nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X2 to słuchawki otwarte, zupełnie inny odbiór muzyki niż w zamkniętych M50. 

Co do samego SQ, to wydaje mi się, że to zbliżony poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Perul napisał:

X2 to słuchawki otwarte, zupełnie inny odbiór muzyki niż w zamkniętych M50. 

Co do samego SQ, to wydaje mi się, że to zbliżony poziom.

 

Przepraszam bardzo, ale co? ATH to słabiutkie pierdziawki, a X2 to już klasowe granie. Fidelio wygrywają w przedbiegach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, delfin150 napisał:

Na włoskim Amazonie są w promocji za 160€ ;).

 

Za tę cenę naprawdę warto brać X2. M50 słuchalem dość krótko i to dawno temu, ale X2 przebijają je moim zdaniem pod każdym względem. W temacie o X2 jest bardzo dużo opinii i opisów dobrze oddających charakter tych słuchwek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Gorionn napisał:

 

Przepraszam bardzo, ale co? ATH to słabiutkie pierdziawki, a X2 to już klasowe granie. Fidelio wygrywają w przedbiegach. 

Oceniam pod kątem samego SQ, a nie charakterystyki, która w X2 jest zauważalnie naturalniejsza (lepsza).

Ta "klasowość" o której piszesz bierze się z ich otwartości i właśnie lepszej charakterystyki

Takie cechy jak holografia, separacja, jakość basu czy góry, to właśnie to zbliżone SQ o którym pisałem.

Teraz, delfin150 napisał:

Dzięki Panowie za odpowiedź :). Teraz sobie czytam o K701 z bass modem. Za 550zł też dobra opcja. 

Zależy pod jakim względem. Na pewno po stronie K701 wielkość sceny i jakość góry, natomiast jakość basu, czy ogólny charakter imo po stronie X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, delfin150 napisał:

Chodzi Ci o przystępność brzmienia?

Z grubsza tak - po prostu dają więcej frajdy ze słuchania, zwłaszcza bardziej rozrywkowych gatunków.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności