Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser PXC 550 - rozczarowanie?


dawidadachs

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 

Doradźcie prosze co zrobić w następującej sytuacji. 

Zdecydowałem się po raz pierwszy w życiu na zakup lepszych słuchawek. Wybór padł na PXC 550 z kilku wzgledów: 

- podróżuję kilka razy w tygodniu pociągiem przez 2 godziny 

- pracuję w biurzę gdzie jak to w biurze - jest sporo hałasu 

- o ile pracujac przy laptopie nie mam problemu z kablami o tyle podczas drogi do/z pracy chciałem ich uniknąć 

 

Słuchawki mają bardzo dobre opinie, oczywiście miałem świadomość, że w tej cenie można kupić inne "bardziej audiofilskie" na kablu (HD 600, HD 650) ale założyłem, że i tak w porównaniu do tego na czym obecnie słucham będzie to znaczący progres. I tu niestety pojawia się problem. Słuchawki przyszły, wykonanie, technologia obsługa wszystko rewelacyjnie ale... czegoś mi brakuje. 

 

Słuchawki grają ok, wszystko ładnie selektywnie, natomiast przez ostatnie lata korzystałem ze słuchawek SONY dokanałowych za 50 zł, SoundBuds Lite (Chinskie Bluetooth) oraz QCY QY19 (również chińskie BT), dodatkowo w domu słucham muzyki na soundbarze Samsunga HW-J450 po Bluetooth. Spodziewałem się, że po przerzuceniu się na sprzęt za 1200 zł i słuchanie po kablu jakość będzie zdecydowanie inna a tymczasem nie dość, że nie odczuwam wielkiej poprawy to brakuje mi troche basu który w dokanałowych dość soczyście gra. 

 

I tu pojawia się moja  rozterka, czy jestem już trochę przesycony basem z dokanałowych? A może zwyczajnie mój słuch jest zbyt słaby, żeby docenić małe smaczki które odróżniaja dobre słuchawki od tych słabych? A może to normalne i potrzebuję czasu, oswojenia? Przerabiałem różne utwory polecane do testowania słuchawek i choć doceniam selektywność i inne brzmienie na PXC to łapę się na tym , że więcej przyjemności sprawia mi słuchanie ich na starych SONY. Rozważam oddanie słuchawek (mam 14 dni) i ewentualnie spróbowanie z innym modelem ale zanim to zrobię chciałem zapytać Was o rady/doświadczenia. Jak powinienem podejść do tego tematu. Może powinienem się osłuchać, odłożyć stare na jakis czas? Mam wrazenie ze po dłuzszym słuchaniu na PXC i powrocie na SONY czuje przewagę PXC ale po pewnym czasie znów przewaga pryska a ja zastanawiam się czy naprawdę poczułem różnice czy próbuje sobie sam zracjonalizować lepsze brzemienie wyższą ceną.

 

W pracy słucham muzyki wspomagającej skupienie, po pracy ROCK, POP, Klasyczna (dużo pianina) . 

Stacjonarnie z MacBook PRO , w drodze z iPhone SE po BT

Edytowane przez dawidadachs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dawidadachs napisał:

Mam wrazenie ze po dłuzszym słuchaniu na PXC i powrocie na SONY czuje przewagę PXC ale po pewnym czasie znów przewaga pryska a ja zastanawiam się czy naprawdę poczułem różnice czy próbuje sobie sam zracjonalizować lepsze brzemienie wyższą ceną.

 

Moim zdaniem to znak, że lepiej oddać PXC i najpierw osłuchać się z przedstawicielami popularnych konstrukcji żeby wiedzieć czego tak na prawdę się od słuchawek oczekuje. Może dla kogoś te PXC byłyby lepsze od twoich Soniaczy, ale dla Ciebie najwyraźniej nie są, a to się liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te PXC nie dają ci większej przyjemności z muzyki, to nie ma sensu nawet na nich słuchać.... Znaczy się trzeba szukać innych mobilnych. Jakbyś był w mp3store, to możesz zobaczyć takstar pro82, one co prawda są przewodowe, ale są znacznie tańsze, a na najważniejsze - mają właśnie soczystszy bas.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już prawie kupiłem te PXC , ale pewnego dnia wybrałem się do galeri i obsłuchałem kilka modelów. 

Mega wrażenie zrobiły na mnie soniacze MDR 1000x , głównie ze względu na NC . Ale największym zaskoczeniem były dla mnie Focale listen wirelees ? Powiem szczerze dźwięk był mega,  bas piękny nasycony potrafi zejść naprawdę nisko. Nawet wpisałem Bas test na yt i odrazu miałem uśmiech na twarzy. Byłem zaskoczony że można uzyskać taki dźwięk przez BT. Na kablu dźwięk jest jeszcze ciut lepszy. Izolację mają bardzo dobrą. Odkurzam i słucham na nich muzyki nawet nie dając na maxa dźwięku  (gdzieś 3/4).

No i stwierdziłem że po co przepłacać za te wszystkie bajery NC , Multi BT itp. 

I kupiłem te Focale. Sprawdź je, naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inszy napisał:

Ewentualnie można rozważyć bezprzewodowe Beatsy. Te nowe nie są wcale takie złe, szczególnie jak ktoś szuka ciepłego i basowego grania.

 

Które Beatsy masz na myśli? Tak się skłąda, że wziąłem za mile Beats BeatsX  ale zakładałem, że je od razu sprzedam na Allegro bez otwierania (byłem napalony na Bose albo PXC) ale może warto je przetestować? 

 

Ogólnie nie mam problemu z oddaniem ich do sklepu - natomiast moje pytanie idzie bardziej w kierunku tego czy ja przypadkiem nie robię czegoś nie tak? Może powinny się dopiero wygrzać? Albo powinienem słuchać ich tylko przez wzmacniacz? 

 

Na razie postanowiłem przez kilka dni je potestować i wrócić do moich dokanałowych. Zobacze wtedy efekt, jeśli odrzuci mnie od nich to pewnie kwestia zbyt dużego przyzywczajenia do starych ale jesli znów albo będę miał wrażenie, że Sony gra lepiej albo niewiele gorzej niż PXC to bez wahania je oddam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 3 są tańsze, ale jak masz kasę, to Studio 3 też mogą nie być głupim pomysłem. Ale prócz dźwięku musiałbyś sprawdzić jak Ci leżą na uszach, bo mogą cisnąć w głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności