Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki bezprzewodowe, dobre, słabsze, polecane..


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak uważam, że Sony trochę czarują. Nie są idealnie równe, mają podbity "punch", żeby brzmienie było dynamiczne no i ta przestrzeń jest trochę czarowana jednak. Tzn. czuć, że to algorytm obrabia. Ale jest to zestrojone w bardzo kulturalny i przyjemny sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słuchawki bezprzewodowe BT, szczególnie te z ANC, czarują. Jeszcze takich nie słyszałem, żeby nie robiły po swojemu "hokus pokus". Generalnie nie jest to dziwne, zważywszy że, raz, kodek przesyłowy jest stratny, więc zawsze ingeruje jakoś tam w dźwięk, a dwa, ANC, które też ingeruje w dźwięk, bo inaczej fizycznie być nie może.

A skoro jest w słuchawce procesor z intensywnym DSP, to trudno nie ulec pokusie korekcji właściwości samego przetwornika audio (słuchawki) i nie korygować tych i owych niedoskonałości tegoż przetwornika. Kwestią więc pozostaje tylko czy wizja korekcji DSP producenta, jest zgodna z naszymi oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już dochodzi do tego,że producent zachęca nas do własnych pomiarów i dostosowania słuchawek pod siebie jak w Aventho Wireless (aplikacją na smarftona z zapisem ustawień w słuchawkach). Czyli taki Perul ;) cyfrowy  w naszych słuchawkach (pozdrawiam Sebastiana !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Starh napisał:

Porządne przenośne po by?

Tylko Sony wh - najbardziej równe brzmienie, świetna aplikacja z Eq i najlepsze anc na rynku. Nie ustępują niczym słuchawka zamkniętym po kablu w kwocie 1500zl. Nie każdy jednak jest fanem takiego brzmienia - tutaj nic nie czaruje, żadne pasmo nie jest wspaniałe/najlepsze, wszystko jest równe, a przy tym czasami dziwnie napowietrzone.

A porównywałeś je z WH-1000xm może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, neonlight napisał:

A porównywałeś je z WH-1000xm może?

Masz na myśli ich pierwsza wersje?

Niestety słuchałem tylko dwójek i według mnie to najlepsze słuchawki bt jakich miałem przyjemność słuchać. Z tego co czytałem na head fi, to grają bardzo podobnie - maja z tego co pisali userzy poprawione anc i lekko czystrzy dźwięk. Dodatkowo poprawiono ten łamiący się pałąk, ale to i tak niepewne jest, bo słuchawki dopiero kilka miesięcy są obecne na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

A o którym modelu konkretnie pisałeś? WH900, czy 1000xm? :P

Ciagle o wh1000xm2, zapomniałem o 900.

WH900 gra trochę inaczej, ale to ciagle bardzo fajne granie w przystępnej cenie.

Edytowane przez Starh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dziś w MM Quiet Comfort 35 II. Całkiem fajnie grały jak na takie warunki podłe, w miarę fajnie wyważone. A gdzieś pisali, że ich dźwięk to kaszana. No ale gdzie to legendarne ANC bose? Z szumem sklepu dosyć słabo sobie radziły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karmazynowy napisał:

Posłuchałem dziś w MM Quiet Comfort 35 II. Całkiem fajnie grały jak na takie warunki podłe, w miarę fajnie wyważone. A gdzieś pisali, że ich dźwięk to kaszana. No ale gdzie to legendarne ANC bose? Z szumem sklepu dosyć słabo sobie radziły.

 Bose fajne, wygodne, ale dźwiękowo gorsze od Sony, anc tak jak piszesz nie umywa się do tego w serii wh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś słuchał KEF Space One?

Są dzisiaj na IBOOD za 834,95 pln.

 

Jak wypadają w porównaniu z innymi BT?

 

http://pl-pl.forum.ibood.com/products/107882-180327/sluchawki-kef-space-one/

P.S. To jest chyba raczej wersja przewodowa - wired nie wireless. Czyli bez BT. Ale z ANC.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzę sobie po galerii i sprawdzam różne słuchawki bt. Beoplaye, Bose, Sony, Denony, Focale Listen. Wszystkie grają na swój sposób fajnie (poza Denonami ;f), ale żadne mnie jakoś nie przekonują. Odpaliłem z ciekawości tanie Panasonici HTX80B i się cholernie zdziwiłem

Fajna, szeroka scena, delikatna V-ka, ale bez uciekającego wokalu czy średnich, góra może trochę mniej rozdzielcza od droższych braci, ale strasznie mi pasuje charakterem. Za 3 stówy to jak rozbój. Brać choćby dla samego sprawdzenia

Jedynie pady mogłyby być trochę większe, no ale coś za coś

 

A jak ktoś szuka trochę większych Focal Listen Wireless, to niech sprawdzi Pioneer Se-MS7Bt. Podobnie grają, a mają większe pady

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni, dzięki uprzejmości @Jaro54 (dziękuję!!!) mam Sony wh-1000xm2. W porównaniu do B&W Px są zdecydowanie lżejsze (czaszka odetchnęła z ulgą;)), bardziej kompaktowe (składają się, to i zajmują mniej miejsca), ale też gorzej wykonane (chodzi głównie o plastiki, które nie wzbudzają mojego zaufania). Po pewnych problemach z apką na IOS udało mi się ją w końcu uruchomić (tzn. połączyć z nią słuchawki) - można poustawiać to i owo. Dźwiękowo jeszcze nie wiem, czy to zmiana na +, a może -, czy w ogóle w inną stronę. Mi się podobały Px, mimo delikatnego pogłosu, który nie objawiał się w każdej sytuacji. Co zauważyłem, to przy włączonym ANC nie słyszę nawet stukania w klawiaturę w czasie, gdy piszę te słowa. We wtorek pierwsza wycieczka Soniaczy do pracy - zobaczymy jak się sprawdzają w podróży.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gourney napisał:

Od kilku dni, dzięki uprzejmości @Jaro54 (dziękuję!!!) mam Sony wh-1000xm2. W porównaniu do B&W Px są zdecydowanie lżejsze (czaszka odetchnęła z ulgą;)), bardziej kompaktowe (składają się, to i zajmują mniej miejsca), ale też gorzej wykonane (chodzi głównie o plastiki, które nie wzbudzają mojego zaufania). Po pewnych problemach z apką na IOS udało mi się ją w końcu uruchomić (tzn. połączyć z nią słuchawki) - można poustawiać to i owo. Dźwiękowo jeszcze nie wiem, czy to zmiana na +, a może -, czy w ogóle w inną stronę. Mi się podobały Px, mimo delikatnego pogłosu, który nie objawiał się w każdej sytuacji. Co zauważyłem, to przy włączonym ANC nie słyszę nawet stukania w klawiaturę w czasie, gdy piszę te słowa. We wtorek pierwsza wycieczka Soniaczy do pracy - zobaczymy jak się sprawdzają w podróży.

@Jaro54 nie chwalił się ich zakupem... ;) . Jaki kolor ? Przy macaniu to "plastik-fantastik" czy ogólnie plastik dobry ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem w końcu Aventho Wireless w promocji MP3store. Brązowe. Szkoda,że bez ANC ale PXy jakoś nie zgadzały sie ze mną, Sony WH1000-XM2 są dizajnersko nie dla mnie, B&W P7 Wireless nie mają AptX HD. 

Jak dotąd, po weekendowych odsłuchach w domu z LG V30, jestem zadowolony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Ja wziąłem w końcu Aventho Wireless w promocji MP3store. Brązowe. Szkoda,że bez ANC ale PXy jakoś nie zgadzały sie ze mną, Sony WH1000-XM2 są dizajnersko nie dla mnie, B&W P7 Wireless nie mają AptX HD. 

Jak dotąd, po weekendowych odsłuchach w domu z LG V30, jestem zadowolony. 

 

Nie chce sie czepiać ale bałeś się plastików w sony a kupiłeś słuchawki które wiadomo że pękają?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden - zakup był dla mnie:D. Jeśli chodzi o jakość materiałów, to moim zdaniem Sony odstają nieco od Pxów, ale źle nie jest. Po prostu wyobrażam sobie, że mogą zacząć trzeszczeć za jakiś czas;). Co do dizajnu - mi nie przeszkadza, nie są to w moim mniemaniu słuchawki wyglądające młodzieżowo, ale wiadomo - o gustach się nie dyskutuje. Mają fajny patent z wyciszaniem dźwięku przy zakryciu prawej muszli ręką. Nie tylko wyciszają, ale też (chyba) zbierają dźwięki z otoczenia - dobry patent na wrzeszczącą do Ciebie z drugiego pokoju żonę:D.

 

Podziel się koniecznie wrażeniami z odsłuchów Aventho, bo też rozważałem ich zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Nie chce sie czepiać ale bałeś się plastików w sony a kupiłeś słuchawki które wiadomo że pękają?

Aventho ? Nie słyszałem żeby pękały. Miałrm podobne konstrukcyjnie (nawet gorsze) BD T50p oraz BD DT1350 . Obie używki. Szczególnie intensywnie używałem T50p. Żadnych problemów.

Poza tym dbam o słuchawki, poza czasem działania leżą w twardym etui, transportowane są odpowiednio zabezpieczone.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Ja wziąłem w końcu Aventho Wireless w promocji MP3store. Brązowe. Szkoda,że bez ANC ale PXy jakoś nie zgadzały sie ze mną, Sony WH1000-XM2 są dizajnersko nie dla mnie, B&W P7 Wireless nie mają AptX HD. 

 

@Lordzie słyszysz różnicę między aptX i aptX HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gourney napisał:

@Lord Rayden

 

Podziel się koniecznie wrażeniami z odsłuchów Aventho, bo też rozważałem ich zakup.

Trochę już pisałem o tym w tym temacie i w klubie BD. 

Już teraz mogę powiedzieć, że są to słuchawki raczej jasne (po BT), scena jest mniejsza niż w PX. Słychać "granie Tesli" ale znacznie mniej niż w T50. Nie czuje się plastikowego dźwięku, aczkolwiek czasem czuje się "suchość". Granie precyzyjne i detaliczne. Ostrzejsze niż H6 v.2. Jednak nie tak jak IEMy Fiio F9 bez pianek. To inne granie niż Oppo PM-3, nie tak analogowo-słodkie. No ale to Tesla. Co ciekawe wyszło to na słuchaniu teraz , na V30. Przedtem na Note było ciemniej. Może daje coś ustawienie w apce MIY

 Robiłem ten "audiologiczny" profil. 

6 minut temu, Bernie napisał:

@Lordzie słyszysz różnicę między aptX i aptX HD?

I mnie to nawet nie kwestia słyszenia... wolę nowsze rozwiązania, mniej stratne. Ale na V30 z HD, grają mi lepiej Aventho niż na Note 4 tylko z aptX. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Aventho ? Nie słyszałem żeby pękały. Miałrm podobne konstrukcyjnie (nawet gorsze) BD T50p oraz BD DT1350 . Obie używki. Szczególnie intensywnie używałem T50p. Żadnych problemów.

Poza tym dbam o słuchawki, poza czasem działania leżą w twardym etui, transportowane są odpowiednio zabezpieczone.

 

20180406_080855.jpg

 

3 osoby z headfi to mają, a nawet beyerdynamic sobie z tego zdaje sprawę: "I've been talking with the authorized repair guys here in the US and they say that Beyerdynamic has identified this as a known issue."

 

https://www.head-fi.org/threads/beyerdynamic-aventho-wireless.861263/page-3

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Trochę już pisałem o tym w tym temacie i w klubie BD. 

Już teraz mogę powiedzieć, że są to słuchawki raczej jasne (po BT), scena jest mniejsza niż w PX. Słychać "granie Tesli" ale znacznie mniej niż w T50. Nie czuje się plastikowego dźwięku, aczkolwiek czasem czuje się "suchość". Granie precyzyjne i detaliczne. Ostrzejsze niż H6 v.2. Jednak nie tak jak IEMy Fiio F9 bez pianek. To inne granie niż Oppo PM-3, nie tak analogowo-słodkie. No ale to Tesla. 

I mnie to nawet nie kwestia słyszenia... wolę nowsze rozwiązania, mniej stratne. Ale na V30 z HD, grają mi lepiej Aventho niż na Note 4 tylko z aptX. 

 

Rozumiem. Tak pytałem, bo nie miałem możliwości sprawdzenia jeszcze czy słychać różnicę. Mój grajek nie posiada aptX HD.

 

Te Aventho według Twojego opisu nie byłyby dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności