Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne do 1000PLN


Schredis

Pytanie

Cześć, 

Potrzebowałbym słuchawek do około 1000 PLN, nausznych, najchętniej wokółusznych. Konstrukcja półotwarta chyba byłaby dobrym rozwiązaniem (praca w openspace) ale rozważę wszystkie opcje bo chętnie mogłyby być też jako domowe, a jeśli nie za duże to może do podrózy - i tak przed zakupem chciałbym ich przesłuchać. Źródłem byłby nowy macbook pro i iphone (tak, siódemka z przejściówką) i spotify premium. Myślałem też o jakiś ewentualnym wzmacniaczu pomiędzy ale musiałby być bardzo kompaktowy (czasem latam i niechciałbym wyglądać na terrorystę na lotniskach ;)). 

 

Co do brzmienia: szeroka scena, przyjemny doł (chociaż niekoniecznie w stylu zalewania wszystkich pasm), góra klarowna a najbardziej zależy mi na środku - to chyba oznacza dość neutralne słuchawki ale nie chciałbym skończyć z monitorami które uśpią mnie totalną neutralnoscią - zwłaszcza, że źródła raczej zdają się zimne. Słuchałem senków hd555 (tak średnio było), mam swoje akg518 (bas, bas, bas), kingstony hyperx (bardzo wygodne, mam wrażenie, że zupełnie grają bez funu), ajaysy two (nie lubie doków i nie mogę ich nosić). 

 

Nie oczekuje gotowych odpowiedzi ale przynajmniej kierunku w którym mam szukać: na pewno zahaczę o mp3store w Katowicach na jakiś przyjemny odsłuch. 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
28 minut temu, Schredis napisał:

Źródłem byłby nowy macbook pro i iphone (tak, siódemka z przejściówką) i spotify premium.

Co do brzmienia: szeroka scena, przyjemny doł (chociaż niekoniecznie w stylu zalewania wszystkich pasm), góra klarowna a najbardziej zależy mi na środku - to chyba oznacza dość neutralne słuchawki

 

AKG K550 MKII

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MK3 prawie nikt jeszcze nie ma (chyba 1 osoba na forum kupiła ostatnio z tego co pamiętam) więc trudno powiedzieć. Co do róznicy 1 vs 2 to tak, wszędzie opinie w zasadzie zbieżne, sam nie porównywałem bezpośrednio więc nie wiem dokładnie ile tego basu przybyło. Nadal to nie są basowe słuchawki, ale chude (w moim odczuciu) też już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm

Cena: 

Status: 

  • w ciągłej produkcji

Typ: 

  • półotwarte / dynamiczne

Brzmienie: 

  • na planie lekkiego „V”, podkreślone skraje pasm, dobrze wyrównane w ramach poszczególnych sekcji, optymalna scena

Trudność w napędzeniu i wysterowaniu: 

  • średnia

Docelowe źródło: 

  • muzykalne, przestrzenne, z wysuniętą średnicą, porządnej klasy z dobrym wzmocnieniem

Opis: 

  • Słuchawki te mają w sobie potencjał i spore możliwości, których skromne ukazywanie nie dawało im pierwotnie rekomendacji i dopiero po logicznym podejściu do tematu ich drobnych modyfikacji okazało się, że przetworniki drzemiące w tym najwyższym modelu z serii klasycznych DT mają faktycznie sporą rezerwę akustyczną. Fabryczne DT990 Edition to dźwięk bez zaskakiwania, w swojej klasie bardzo akuratny i mający za zadanie przede wszystkim zaoferować swojemu posiadaczowi jak najbardziej równy, zwyczajny, ale mimo to wciąż wydany w formie „V-ki” dźwięk. Równość uzyskują lokalnie, gdy dźwięk rozklejamy na części pierwsze i sprawdzamy każdą partię z osobna. Jest to też jeden z największych atutów tego modelu, przydatny ogromnie podczas aplikowania mniejszych bądź większych modyfikacji. To właśnie dzięki nim ostatecznie DT990 dorobiły się miejsca w tym rankingu, gdy po chociażby usunięciu banalnych wkładek akustycznych zaczęły grać czyściej, szybciej, bez efektu lekkiego kocyka, wciąż jednak z dużą kontrolą i precyzją, zachowując swój pierwotny charakter. Beyerdynamic jednak wiedział co robi projektując je. Szkoda tylko, że efekt końcowy próbował na siłę korygować, zamiast dać im grać tak, jak grają, bez polepszaczy. Słuchawki dostępne są również w wersjach 250 i 32 Ohm w zależności od potrzeb i zastosowania. Różnią się między sobą nieznacznie z tego tytułu brzmieniem, ale osobiście uważam właśnie wersję 600 za najciekawszą i dającą najlepszą kontrolę.

 

Plusy:

  • trwała i łatwo serwisowalna konstrukcja
  • duże możliwości akustyczne związane z kształtem i typem nausznic
  • połączenie efektownego basu z detalicznością i sceną
  • duża czułość na źródło
  • podatność na modyfikacje
  • całkiem uniwersalne w zakresie przeznaczenia

Minusy:

  • trochę sztywnawy kabel przymocowany na stałe
  • dosyć szybko „znikające” nausznice o ograniczonej głębokości
  • lekki kocyk na średnicy
  • tendencja do sybilowania na jasnych źródłach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lekko odkopię - słuchałem akgk550mkII i zdecydowanie mnie nie porwały. Może przez to, że nie wygrzane, może przez hałas w saturnie - jednym słowem normalne warunki pracy u mnie w opnespace. Słuchałem też wh-h900n i o wow, bardziej funnowe jeśli chodzi o dźwiek, scena mniejsza ale coś za coś. Może - pomijając bezprzewodowość, która będzie bardziej upierdliwa niż pomocna przez większości czasu to noisecancelling zdecydowanie działa i chyba celowałbym coś w tej klasie. Sony czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, WujekStefan napisał:

No ja je polecam też ☺ 

Ostatnio słuchałem i według mnie brzmią lepiej od zwykłych na kablu (lepsze niskie tony, ogólnie więcej basu i cieplejsze brzmienie). Za 8 stówek bardzo fajny sprzęt.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Starh napisał:

Ostatnio słuchałem i według mnie brzmią lepiej od zwykłych na kablu (lepsze niskie tony, ogólnie więcej basu i cieplejsze brzmienie). Za 8 stówek bardzo fajny sprzęt.

No dla mnie są rewelacyjne jak na słuchawki BT za tą cenę. Bez zbędnych bajerów za które się płaci. 

Tak jak sprawdzałem na kablu ciutke lepszy dźwięk. Ale różnice usłyszałem tylko wtedy gdy zmieniłem kabel na tej samej piosence w jednym czasie. Tak nie ma szans na usłyszenia różnicy.

No i  bateria w moim przypadku wytrzymuje spokojnie tydzień/dwa. 

Dokładnie 800zl wydaje mi się bardzo dobrą ceną jak za te słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności