Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja The Bit Opus #1S


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Koreański The Bit gościł już na naszych łamach z odtwarzaczem Opus #1. Teraz, ponownie dzięki firmie Audioheaven, zawitał ze swoim najnowszym modelem – Opusem #1S. Jest to poprawiona wersja starej Jedynki, która ciągle jest uważana za jeden z najciekawszych przenośnych odtwarzaczy ze średniej półki cenowej. Co nam zaoferowano w eSce? Pod względem technologicznym zwiększono moc na wyjściach słuchawkowych oraz zmieniono kości DAC z Cirrus Logic CS4398 na CS43198, która oferuje większe możliwości w przetwarzaniu gęstych plików oraz ma lepszą dynamikę. Do tego cena pozostała bez zmian i dla obu Opusów z jedynką w nazwie wynosi ona 1.599,00 złotych.
Ale czy te zmiany przełożyły się na realną poprawę brzmienia? To postaram się przybliżyć w poniższej recenzji.

 

Czyli jak zawsze zapraszam do lektury :)

https://muzostajnia.wordpress.com/2018/02/08/the-bit-opus-1s/

 

opus-81.jpg?w=816

Edytowane przez Inszy
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2018 o 07:59, awayeah napisał:

Kości DAC nie są te same, ale zmieniono z CS4398 na CS43198. 

ES9018K2M były tylko w Opus #2.

 

Wiesz może jak ma się CS43198 do CS4398? Wiem, że CS43198 to nowość, ale czy przez zbieżność nazwy można założyć, że to upgrade CS4398?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciux napisał:

 

Wiesz może jak ma się CS43198 do CS4398? Wiem, że CS43198 to nowość, ale czy przez zbieżność nazwy można założyć, że to upgrade CS4398?

 

Cirrus w specyfikacji napisał że CS43198 to upgrade CS4399 - a z tym DACiem szczerze nigdy się nie spotkałem ani nawet nigdzie nie widziałem o nim żadnej wzmianki. 

Ha, znalazłem ciekawostkę :)

DAC CS4399 zaprezentowano na początku 2017 r. w 2 wersjach -  druga integruje go ze wzmacniaczem i tworzy combo w postaci CS43130.

A CS43130 wg tego co udało mi się znaleźć siedzi w Galaxy S8/S8+. To trochę tłumaczy czemu od czasu zakupu tego telefonu, bardzo spadł mi zapał do poszukiwania i w ogóle używania jakiegokolwiek DAPa...

Przepraszam za mały offtop ;)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 22:15, awayeah napisał:

 

Cirrus w specyfikacji napisał że CS43198 to upgrade CS4399 - a z tym DACiem szczerze nigdy się nie spotkałem ani nawet nigdzie nie widziałem o nim żadnej wzmianki. 

Ha, znalazłem ciekawostkę :)

DAC CS4399 zaprezentowano na początku 2017 r. w 2 wersjach -  druga integruje go ze wzmacniaczem i tworzy combo w postaci CS43130.

A CS43130 wg tego co udało mi się znaleźć siedzi w Galaxy S8/S8+. To trochę tłumaczy czemu od czasu zakupu tego telefonu, bardzo spadł mi zapał do poszukiwania i w ogóle używania jakiegokolwiek DAPa...

Przepraszam za mały offtop ;)

 

 

 

Jak ja o tym pisałem, to mi ludzie nie wierzyli ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności