Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Czy to ma sens.. ?


elvis512

Pytanie

Witajcie,

 

Od dawna lubię słuchać muzyki na sprzęcie przyzwoitej jakości, jednakże jak do tej pory na sprzęcie w salonie (kolumny, wzmacniacz.. ) - ostatnimi czasy jednak sytuacja się zmienia i głównie słucham w pracy, na spacerze, wieczorem przed snem w łóżku.. Zatem szukam uniwersalnych dźwiękowo słuchawek.. ze względu na to, że nie lubię słuchawek nausznych, szczególnie przechadzając się ulicą pomyślałem, że najlepsze dla mnie będą słuchawki dokanałowe (dyskretne, ale oferują - chyba - równie przyzwoitą jakość), ale.. pytanie z tytułu posta - czy to ma sens ? . Nie chcę kupować osobnego player'a itd bo cenię sobie przede wszystkim wygodę jednego urządzenia. Nie wiem jak oceniacie, ale czy warto kupić przyzwoite słuchawki do Iphone X jako źródło ze Spotify. W dźwięku lubię zróżnicowany nisko schodzący bas i stereofonię nawet mocno przerysowaną. Myślę, że słuchawki służyłyby mi do słuchania głównie deep house, dubstep, smooth jazz, soul, może jakieś pianino .. Resztę zostawię do sprzętu hifi :)

 

Rozważam (na podstawie recenzji):

Shure SE535

Sennheiser ie 80 / 80 s

AKG N40

Astell & Kern Michelle

 

Czekam na Wasze konstruktywne uwagi co do połączenia powyższych z Iphone X lub innych Waszych propozycji. Być może są tańsze równie dobre pozycje. Budżet fajnie jakby zamknął się w 1500. Rozważam również używany sprzęt.

 

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Temat rozpędza się jak ciuchcia... w kwocie jaką podałeś moje propozycje uważam za dobre, poczytaj o nich. FLC 8s ma taki plus, że filtrami można dostroić je pod siebie... ich największym minusem dla mnie było to, że przy konfiguracji filtrów dla mnie optymalnej wyższa średnica była trochę za ostra, ale kabelek na https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309 załatwił sprawę.


T20 również bdb, ale jak ktoś oczekuje właśnie takiego, a nie innego przekazu... u mnie by się nie spisały, recenzje również są.


Z podanych przeze mnie najbardziej cenię EX-1000, tu recenzji będzie najwięcej, bo najstarszy model (kiedyś flagowiec sony, ale się zastrzał i staniał... do tej pory najlepszy ich produkt jaki słuchałem). Problemem jest konieczność kupna za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SE535 mocno przereklamowane imo. Ciekawe były jak wyszły i mało było IEMów na rynku... czyli dawno.

W ogóle wszystko co wymieniłeś dla mnie jest mocno przereklamowane... słaby stosunek jakości do ceny...

 

Może Sony EX-1000? Bdb słuchaweczki, super schodzą.
Inne propozycje: RHA T20, Flare Audio R2 Pro, FLC 8s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, crysis94 napisał:

SE535 mocno przereklamowane imo. Ciekawe były jak wyszły i mało było IEMów na rynku... czyli dawno.

 

A masz może opinię co do pozostałych? Najbardziej zastanawiają mnie senki. W jakiś recenznach piszą o dobrej synergii ze smartphone, ale.. sam nie wiem

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jaro54 napisał:

Zacznij może od czegoś lepszego ale tańszego. Wymieniłeś słuchawki dobre ale tylko dobre, ale bardzo przeszacowane. Chyba że marka i cena jest ważniejsza od dźwięku 

 

Dla mnie marka nie ma znaczenia. W sprzęcie hifi sięgałem nie raz po DIY i niszowe marki. Wymieniłem je bo łatwo się na nie natknąć podczas poszukiwań. Chętnie poznam Twoja propozycję. Chciałbym, aby były wygodne :) z cechami dźwięku, które wymieniłem w głównym poście. No i oczywiście, aby można je było można kupić bez problemu (najlepiej w kraju). 

 

 

9 minut temu, crysis94 napisał:

No już dopisałem. Shure miałem 2x (bo okazja była), Senki i A&K słuchałem... AKG tylko z opinii ;)

 

Czyli senki i A & K to głównie marketing ?

 

 

FLC 8s wyglądają interesująco - mozna je kupić gdzieś u nas w PL?

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość iemów teraz jest konstruowana z myślą o smartfonach. Nie wybrałbym żadnych z wymienionych przez Ciebie, ale jako, że zaczynasz przygodę z iemami, to nie masz punktu odniesienia.

FLC8S to bezpieczny wybór, podobnie jak Vsonic GR07X. Można też zacząć taniej - Vsonic GR07, Aune E1.



FLC 8s wyglądają interesująco - mozna je kupić gdzieś u nas w PL?


Są w polskiej dystrybucji, sprawdź na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, all999 napisał:

FLC8S to bezpieczny wybór, podobnie jak Vsonic GR07X. Można też zacząć taniej - Vsonic GR07, Aune E1.
Są w polskiej dystrybucji, sprawdź na allegro.
 

 

 

dzięki za cynk :) które mają lepszą stereofonię i niski, zróżnicowany bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vsonic, chociaż świetne to na spacery się nie nadają, za słaby bas.

Aune E1, jak wyżej. Ktoś się skarżył na forum, że bas mu zanika na mieście.

Ja bym posłuchał na początek final audio e3000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

A może na początek coś jeszcze tańszego M6Pro  lub Fidue A65 . Są na tyle tanie by nie nadszarpnać portfela a chyba powinny sprawdzić się w tym co słuchasz i z czego słuchasz 

 

wolałbym od razu coś lepszego, żeby za miesiąc nie myśleć o zmianie :) w domowym hifi gonienie króliczka mnie w pewnym momencie męczyło. 

1 minutę temu, jd1210 napisał:

Vsonic, chociaż świetne to na spacery się nie nadają, za słaby bas.

Aune E1, jak wyżej. Ktoś się skarżył na forum, że bas mu zanika na mieście.

Ja bym posłuchał na początek final audio e3000. 

 

Ulica nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Głównie będę słuchał w czterech ścianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 

dzięki za cynk  które mają lepszą stereofonię i niski, zróżnicowany bas?

 

GR07X. To jednak dynamiki, które potrzebują około 200h żeby zagrać na miarę swoich możliwości.

 

I te i FLC8S powinny zagrać bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Ja nie po to proponowałem ale mógłbyś określić w którą stronę iść za poważniejsze kwoty. Na bazarku były Klipsch X11i za 450 pln. Bardzo wygodne i nieźle grające. Wcale nie muszą się niczego wstydzić przy tych które wymieniłeś. 

 

 

Myślę, że 1500 to aktualnie maksymalny budżet, który chciałbym wydać, ale.. wiadomo jak to jest. Jakby mnie coś przekonało to i może znalazłoby się wiecej. Audio zawsze lubiłem dobre, a od niedawna zacząłem słuchać na słuchawkach.. Jak najbardziej biorę używki pod uwagę. Natomiast zdaję sobię sprawę z tego, że pewnie mój iPhone będzie ogranicznikiem, więc też nie chcę przesadzać.. 

 

Słuchawki pewnie muszą mieć dobrą skuteczność, aby jakoś to mogło zagrać. 

 

Napiszcie mi proszę jak to jest z tym pasmem przenoszenia w słuchawkach. W specyfikacji piszą o zejściu nawet do 10Hz (oczywiście ludzkie ucho tego nie rejestruje), ale czy ma to znaczenie w ogolnym odbiorze? FLC mają np 20Hz - możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, elvis512 napisał:

Napiszcie mi proszę jak to jest z tym pasmem przenoszenia w słuchawkach. W specyfikacji piszą o zejściu nawet do 10Hz (oczywiście ludzkie ucho tego nie rejestruje), ale czy ma to znaczenie w ogolnym odbiorze? FLC mają np 20Hz - możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami ?

 

Nie ma to żadnego znaczenia, nie sugeruj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, all999 napisał:

 

Nie ma to żadnego znaczenia, nie sugeruj się tym.

 

 

Ok :)

 

Macie może link do jakiś obiektywnych recenzji FLC i VSONIC ? Nie mogę znaleźć ich skuteczności  ..  Czy to też nie ma znaczenia? :) Może bardziej impedancja?

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrząc na Twoje wymagania, dla mnie są dwie opcje - FLC8S lub Fidue A83 na piankach Comply. Obie słuchawki dostępne w podobnej cenie w polskiej dystrybucji u tego samego sprzedawcy na allegro (u nas na forum @bigmaras). Co do Fidue A83, to mają one potężny sub-bas, ogromną scenę jak na doki, ale na silikonach może trochę syczeć, więc zalecane są pianki. Z nimi dochodzi fajnego mid-basu, góra się równa i ogólnie jest very spoko :D

 

FLC8S i A83 pójdą z kartofla.

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-fidue-a83/

https://muzostajnia.wordpress.com/2016/02/13/flc8/

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Vaiet napisał:

Patrząc na Twoje wymagania, dla mnie są dwie opcje - FLC8S lub Fidue A83 na piankach Comply. Obie słuchawki dostępne w podobnej cenie w polskiej dystrybucji u tego samego sprzedawcy na allegro (u nas na forum @bigmaras). Co do Fidue A83, to mają one potężny sub-bas, ogromną scenę jak na doki, ale na silikonach może trochę syczeć, więc zalecane są pianki. Z nimi dochodzi fajnego mid-basu, góra się równa i ogólnie jest very spoko :D

 

w jakiejś recenzji piszą o A83:

 

"Brzmienie słuchawek jest jasne i chłodne, wyostrzone, chude, szczegółowe z delikatnie wycofaną średnicą. Jak przystało na hybrydy, niskimi tonami zajmuje się przetwornik dynamiczny, a średnicą i sopranem przetworniki armaturowe – słychać wyraźną kreskę pomiędzy przetwornikami, pewne rozerwanie, odseparowanie dwóch światów brzmienia. Bas jest miękki, zaokrąglony, góra i średnica twardsze, mocno zarysowane, krótkie i cięte. A83 są analityczne, ale angażują, mają niezłą rozdzielczość i ciekawie kreowaną scenę."

 

to jakby chyba jednak nie mój kierunek.. hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, crysis94 napisał:

Z podanych przeze mnie najbardziej cenię EX-1000, tu recenzji będzie najwięcej, bo najstarszy model (kiedyś flagowiec sony, ale się zastrzał i staniał... do tej pory najlepszy ich produkt jaki słuchałem). Problemem jest konieczność kupna za granicą.

 

Chociaż to moje ulubione doki i jedne z najlepszych jakie znam, nie polecałbym ich jako pierwsze iemy.

 

6 minut temu, elvis512 napisał:

Ok :)

 

Macie może link do jakiś obiektywnych recenzji FLC i VSONIC ? Nie mogę znaleźć ich skuteczności  ..  Czy to też nie ma znaczenia? :)

 

Vsonic chyba po polsku nie będzie, tu masz recenzje FLC8.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, elvis512 napisał:

 

w jakiejś recenzji piszą o A83:

 

"Brzmienie słuchawek jest jasne i chłodne, wyostrzone, chude, szczegółowe z delikatnie wycofaną średnicą. Jak przystało na hybrydy, niskimi tonami zajmuje się przetwornik dynamiczny, a średnicą i sopranem przetworniki armaturowe – słychać wyraźną kreskę pomiędzy przetwornikami, pewne rozerwanie, odseparowanie dwóch światów brzmienia. Bas jest miękki, zaokrąglony, góra i średnica twardsze, mocno zarysowane, krótkie i cięte. A83 są analityczne, ale angażują, mają niezłą rozdzielczość i ciekawie kreowaną scenę."

 

to jakby chyba jednak nie mój kierunek.. hmm

Więc FLC8S. Zagrają bardzo dobrze z byle czego, nie potrzebują dużo mocy, grają bardzo fajnie. Zakup tak samo bezpieczny, jak po prostu dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, all999 napisał:

Vsonic chyba po polsku nie będzie, tu masz recenzje FLC8.

 

może być po angielsku :) byle obiektywna :)

póki co zostają

FLC, VSonic i Sony 

17 minut temu, all999 napisał:

 

Chociaż to moje ulubione doki i jedne z najlepszych jakie znam, nie polecałbym ich jako pierwsze iemy.

 

 

czemu ?

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, all999 napisał:

Chociaż to moje ulubione doki i jedne z najlepszych jakie znam, nie polecałbym ich jako pierwsze iemy.

Pamiętam, pamiętam... zawsze się zastanawiałem jak to jest, że moje 2-gie ulubione IEMy stawiasz na piedestale, a pierwsze (ER4XR na brązowych filtrach) niezbyt lubisz :woot:
Ot zagwozdka ^^

 

22 minuty temu, elvis512 napisał:

czemu ?

Myślę, że chodzi tu koledze, że ze względu na prezentację... jakby to ująć... grają bez fajerwerków, dość płaski przekaz i dla newbe mogą okazać się zawodem w stosunku do bardziej efekciarskich FLC 8s... jak jednak nie o to chodzi to kolega pewnie sprostuje =)

 

Z perspektywy czasu to sprzedaży EX-1000 żałuję chyba nawet bardziej niż ER4XR... sprzedałem bardzo tanio, a posłuchałbym czasami :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

napiszcie proszę jakbyście jeszcze postawili FIDUE A85 Virgo i FLC8s do pojedynku to które wg Was byłyby dla mnie lepsze (poza oczywiście argumentem $ceny, która różni się 200-300zł). 

 

 

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, crysis94 napisał:

SE535 mocno przereklamowane imo. Ciekawe były jak wyszły i mało było IEMów na rynku... czyli dawno.

W ogóle wszystko co wymieniłeś dla mnie jest mocno przereklamowane... słaby stosunek jakości do ceny...

 

Może Sony EX-1000? Bdb słuchaweczki, super schodzą.
Inne propozycje: RHA T20, Flare Audio R2 Pro, FLC 8s...

Iphon X nie napędzi flar - moje R2S nie grają tak jak podłączone do fiio, brakuje trochę mocy. 

Chociaż nadal grają świetnie z Xem i gdyby były łatwo dostępne to bym od razu je polecił. Są przemuzykalne i nawet po testach t20,P1 nigdy bym ich nie zamienił.. Do wymienionych przez autora gatunków muzycznych nadają się idealnie.

 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznam, że FIDUE to dla mnie czarna magia... zraziłem się na jednym modelu, następny również nie był dla mnie niczym ciekawym i już raczej nie będę miał ochoty próbować... @Vaiet pytać, bo nad wyraz dużo od nich słuchawek słuchał i je lubi...
Teraz to już nawet modeli nie podam, ale brzmiały dla mnie zbyt efekciarsko (przejaskrawione, ze zbyt mocnym basem na prawdę cienkim wokalem)... całościowo wręcz karykaturalnie (później spróbuję dokopać się co to było, ale stary model, bo ze 2 lata temu to było) :/

 

Oczywiście nic nie zarzucam A85 Virgo, bo ich nie słuchałem - mój wywód to tylko uzewnętrznienie osobistej niechęci do marki...
A co? Jedni mogą sobie pisać, że K701 to najlepsze słuchawki 4EVER, a kryzysowi nie można czasem pogwiazdorzyć? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, elvis512 napisał:

napiszcie proszę jakbyście jeszcze postawili FIDUE A85 Virgo i FLC8s do pojedynku to które wg Was byłyby dla mnie lepsze (poza oczywiście argumentem $ceny, która różni się 200-300zł). 

 

 

FLC8S. Virgo to granie specyficzne, z naciskiem na wokale i dosyć równo prowadzonym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności