Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte do ok. 600 zł


WrupUp

Pytanie

Witam.

Jestem nowy na forum i na wstępie chciałem przeprosić za dodanie tematu w nie tym dziale co powinienem :) Po prostu z nieznanych mi powodów nie byłem w stanie umieścic tematu w dziale "co kupić?". Ale do rzeczy. Potrzebuje porady jakie słuchawki kupić, zamknięte do 600, ewentualnie 700 zł. w Przeszłości byłem szczęśliwym posiadaczem CAL!, ale jak pewnie większość ich posiadaczy zdaje sobie sprawę, trwałością one nie grzeszą. Jako następne kupiłem Scullkandy Crusher i była to mega pomyłka. Dźwięk wydaje mi się bardzo płaski, zamiast cieszyć się muzyką, irytowałem się na to że wszystko jest jakby pozlewane. Mogę mieć niewielki problem z opisaniem swoich preferencji w tym zakresie, ponieważ nie potrafię zgrabnie nazywać tych cech które w CAL! tak mnie urzekły, a w Crusherze są nie di zniesienia. Nie mam czasu niestety na odsłuch wszystkich wstępnie przeze mnie wytypowanych modeli, więc prosiłbym o pomoc osoby obeznane w temacie, jakie słuchawki są warte polecenia. Aha, zależy mi by były to słuchawki zamknięte, wokółuszne, o niskiej impedancji, ponieważ będą podłączone głównie do iPoda oraz telefonu, czasem do.... pada do PS ;) Nie planuje poki co inwestycji w DACa czy inny wzmacniacz. Nie zależy mi na analityczności, raczej na funie ze słuchania, muzyka jakiej słucham jest bardzo różna. Od metalu i rocka, przez pop, po elektro. Po prostu co w ucho akurat wpadnie :) Dobra, starczy tego przydługiego wstępu, słuchawki o których mowa to:

 

- Audio-Technica ATH M50x

- Audio-Technica MSR7

- Sony MDR 1A

- Ultrasone HFI 580

- Sennheiser Urbanite XL

- Beyerdynamic DT770 32 Ohm

- SoundMAGIC P55 Vento

 

 

Jeśli ktoś z Was, bardziej ode mnie obeznany w temacie (o co nietrudno) zna brzmienie którychś z wymienionych tu słuchawek i pomógłby wyslekcjonować ze 2-3 modele do ostatecznego odsłuchu, wyciągając jakieś domysły co autor ma na myśli pisząc o cacy CAL! i niezbyt Scullkandy będę niezwykle wdzięczny :)

 

Pozdrawiam Serdecznie

Edytowane przez WrupUp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Miałem M50x. O ile bass i średnica nie były takie złe, to góra potrafiła strasznie nieprzyjemnie ciąć w uszy czego nie życzę Ci przy odsłuchu metalu :) No i scena na szerokość czy głębokość tam prawie nie istnieje, w końcu to konstrukcja zamknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Niestety jednak jakiś Dac/wzmak przenośny wskazany ,choćby Aune B1, do tego DT150 i masz spokój na lata....warto!:)

Każdy by tak chciał z  byle czego by nam grało jak Orfeusze, a tak się nie da.

Ostatecznie jak wzdrygasz się na myśl o wzmaku to zakupić Denony D1100 dobra myśl ,takie lepsze ,wygodniejsze CAL....;)

http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d1100-i7140610174.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Niezłe słuchawy. Mocna V. Świetny bas. Jak dla mnie za bardzo wycofana średnica. 

 

Rzuć okiem może na B&O h6. Przesiadłem się na nie z m50 właśnie. U mnie to był strzał w 10.  Można je często kupić używane z gwarancją za circa 5/6 stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia raczej nie wzdrygania się na myśl o wzmaku, a posiadanie żony, która nie zrozumie.... ;) Oczywiście nie wykluczam w bliżej nieokreślonej przyszłości, jednak po kolei, najpierw chciałbym zainwestować w jakieś względnie przyzwoite słuchawki. Jeszcze pytanie z tych naprawdę durnych, ale proszę o wybaczeni i zrozumienie dla laika - czy wzmak da się podłączyć do pada do PS4? :) Dziękuje za wpis o M50x, MSRy to granica której raczej bym nie chciał przekraczać, zwłaszcza że nie wiem czy warto dopłacać do nich te 250 zł, nie ukrywam że wstępnie te słuchawki były moimi faworytami, jednak im więcej czytałem, tym bardziej czułem się jak dziecko we mgle w temacie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że to kwestia subiektywna, ale uznałem ze warto zapytać mądrzejszych od siebie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Patriq6 napisał:

Miałem M50x. O ile bass i średnica nie były takie złe, to góra potrafiła strasznie nieprzyjemnie ciąć w uszy czego nie życzę Ci przy odsłuchu metalu :) No i scena na szerokość czy głębokość tam prawie nie istnieje, w końcu to konstrukcja zamknięta

 

To, że są zamknięte to jeszcze nic nie znaczy. Są zamknięte ze sporą sceną vide k550/B&O h6/DT770. Po prostu w tym konkretnym modelu scena jest bardzo wąska.

 

Kłucia na m50 nie doświadczyłem ani razu. Może ci źródło sypie? Ja bardzo lubiłem te słuchawki, grają bardzo mięsistym dźwiękiem i do metalu sprawdzają się wyśmienicie. Grają dokładnie tak jak piszesz bardzo funowo. Jedyne czego mi brakowało to subbas. Walą konkretnym midbasem, ale jeśli chodzi o zejście to jest tak se.

 

Acha, i dla mnie m50 bez padów od HM5 były niewygodne. Z tymi padami za to, można w nich siedzieć i siedzieć.

 

Cytuj

Oczywiście nie wykluczam w bliżej nieokreślonej przyszłości, jednak po kolei, najpierw chciałbym zainwestować w jakieś względnie przyzwoite słuchawki.

 

Dokładnie tak zrób. Słuchawki to 80% dźwięku(chyba że trafisz na jakieś naprawdę fatalne połączenie). Potem można się bawić w korekcję źródłem.

 

W MSRki się nie pchaj jeśli chesz funu. Ja je odebrałem jako analityczne i takie wysilone.

 

Generalnie, pozbieraj opinie, wybierz ze trzy modele, a potem je odsłuchaj !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, zdzichon napisał:

 

To, że są zamknięte to jeszcze nic nie znaczy. Są zamknięte ze sporą sceną vide k550/B&O h6/DT770. Po prostu w tym konkretnym modelu scena jest bardzo wąska.

 

Kłucia na m50 nie doświadczyłem ani razu. Może ci źródło sypie? Ja bardzo lubiłem te słuchawki, grają bardzo mięsistym dźwiękiem i do metalu sprawdzają się wyśmienicie. Grają dokładnie tak jak piszesz bardzo funowo. Jedyne czego mi brakowało to subbas. Walą konkretnym midbasem, ale jeśli chodzi o zejście to jest tak se.

 

Acha, i dla mnie m50 bez padów od HM5 były niewygodne. Z tymi padami za to, można w nich siedzieć i siedzieć.

 

 

Dokładnie tak zrób. Słuchawki to 80% dźwięku(chyba że trafisz na jakieś naprawdę fatalne połączenie). Potem można się bawić w korekcję źródłem.

 

W MSRki się nie pchaj jeśli chesz funu. Ja je odebrałem jako analityczne i takie wysilone.

 

Generalnie, pozbieraj opinie, wybierz ze trzy modele, a potem je odsłuchaj !!! 

Nie sądze, że źródło - smsl m2 raczej nie rusza wysokich, a na pewno ich nie rozjaśnia i nie robi ostrymi :) Średnica i rozdzielczość instrumentów jest bardzo dobra do metalu, gitary brzmiały świetnie tylko ta góra mi za bardzo sypała, a co do basu to się mogę zgodzić - brakuje trochę takiego mięska, tłustego i niskiego basiska :D

Btw. wiem, że nic nie znaczy ale miałem na myśli fakt, że w starciu z otwartymi to zwykle brakuje zamkniętym sceny, tego powietrza i swobodnego brzmienia, które ja osobiście bardzo lubię przy słuchaniu metalu ;)

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie masz jeszcze Focal Listen - kupiłem od forumowicza, kabel zmieniony na Prolink Futura Slim i scena się otworzyła, dźwięk dużo głębszy, naprawdę polecam :)
Tu masz przykładową reckę, jak jeszcze kosztowały 2x tyle:
https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2758-focal-listen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O widzę, że nie zapisało mojego posta kochane forum.

Hp151 Fajne słuchawki w dobrej cenie. Świetny bas. Dla mnie mają zbyt cofniętą średnicę przez co nie ma mięska na gitarach, a męskie wokale brzmią słabiutko. Ekstra do elektroniki.

 

Listeny możesz sprawdzić, ale koniecznie z odsłuchem, bo ich wygoda jest dyskusyjna, zwłaszcza po pół godziny słuchania. U mnie powodowały wręcz migreny przez nacisk na szczyt czaszki.

 

Obczaj też B&O h6 ja sie na nie przesiadłem z m50tek właśnie i to był strzał w dziesiątkę w moim przypadku. Można je uzywane z gwarą za 5/6 stówek wyrwać obecnie.

 

Tu masz temat o nich:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/115497-test-słuchawek-bangolufsen-beoplay-h6/?tab=comments#comment-1059598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności