Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

AKG K550 mk3 vs HIFIMAN HE-400i


beastofmisery

Pytanie

No więc stoję przed dylematem AKG K550 mk3 vs HIFIMAN HE-400i.

 

Wybór będzie napędzany z Aune X1S.

 

Dobór muzyki to klasyczny rock lat 60 i 70, muzyka klasyczna (nieorkiestrowa, bardziej fortepian, klawesyn, wiolonczela, ogólnie rzecz biorąc soliści).

 

Z tym że AKG mam opcję kupić nowe za 900zł i jeden użytkownik z forum sprzedaje HIFIMAN  w tej samej cenie 2-letnie używki.

już nieaktualne, słuchawki Hifiman sprzedane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K550 to jednak super scenowy przekaz ale niemal zupełnie bez basu, jest ale bardzo delikatnie dawkowany.

O ile do klasyki to nie przeszkadza a nawet jest zaletą to już do Rocka będzie raczej go za mało.

Lepiej brać HE400i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

K550 to jednak super scenowy przekaz ale niemal zupełnie bez basu, jest ale bardzo delikatnie dawkowany.

O ile do klasyki to nie przeszkadza a nawet jest zaletą to już do Rocka będzie raczej go za mało.

Lepiej brać HE400i...

Chyba nie słyszałeś K550 MK II. To inne granie od K550. Te słuchawki mają bas. Więc K550 III też będą go miały. 

 

Poza tym K550 II/III to słuchawki zamknięte a HE400i otwarte. W przypadku AKG radziłbym szukać używek. 900 zł to raczej się przepłaca.  Tak 500 - 600 zł to niezła cena. 

Co do HE400i to nie mam o nich dobrego zdania - u mnie były za ciepłe. Ale może inne egzemplarze grają inaczej ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Lord Rayden napisał:

Chyba nie słyszałeś K550 MK II. To inne granie od K550. Te słuchawki mają bas. Więc K550 III też będą go miały. 

 

Poza tym K550 II/III to słuchawki zamknięte a HE400i otwarte. W przypadku AKG radziłbym szukać używek. 900 zł to raczej się przepłaca.  Tak 500 - 600 zł to niezła cena. 

Co do HE400i to nie mam o nich dobrego zdania - u mnie były za ciepłe. Ale może inne egzemplarze grają inaczej ?

Lordzie, miałem dłuższy czas AKG 550MK2, bardzo je chwaliłem poza ciut mało głębokimi padami i niestety właśnie słabym basem...

Mocniej mówiąc to najmniej basowe zamknięte słuchawki co słyszałem...moje K701 przy nich to potwory basowe...

Dziwna sprawa z tymi K550, żeby tak basu miały więcej,byłby niemal ideał, a tak tylko ciekawostka...szkoda AKG.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Soundman1200 napisał:

Lordzie, miałem dłuższy czas AKG 550MK2, bardzo je chwaliłem poza ciut mało głębokimi padami i niestety właśnie słabym basem...

Mocniej mówiąc to najmniej basowe zamknięte słuchawki co słyszałem...moje K701 przy nich to potwory basowe...

Dziwna sprawa z tymi K550, żeby tak basu miały więcej,byłby niemal ideał, a tak tylko ciekawostka...szkoda AKG.:(

Mnie tam na nich basu nie brakuje. Jakby brakowało to zawsze mogę Perulowi podesłać. Przy AKG to raczej narzekaliśmy na nieco za mało góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mi góry w K550 akurat nie brakowało, to była ich mocna strona...tak samo jak średnica...żeby tylko nie pofolgowali na basie,żeby był poziom jak w K701, byłyby idealne zamknięte...

A tak dla mnie dziwny ruch AKG, czemu zamknięte mają mniej basu niż otwarte, tego świat jeszcze nie widział i zagadka dla Sherlocka....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż, AKG uważa je za referencyjne.... A my się czepiamy.

K550 i K550 II to różne światy..K551 też. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam mam teraz MKII i tez w życiu bym nie powiedział że mają mało basu, dla mnie mają bas i to konkretny. A w ogóle można im zrobić bas moda, sam nie próbowałem ale ponoć da się dużo dołu wyciągnąć w ten sposób. Dla mnie to byłyby już potwory pewnie po takim modzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Soundman1200 napisał:

A tak dla mnie dziwny ruch AKG, czemu zamknięte mają mniej basu niż otwarte, tego świat jeszcze nie widział i zagadka dla Sherlocka....he,he.

Widział. K27x mają mniej basu niż K24x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności