Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz DIY


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po raz kolejny wracam na to forum z bardzo prozaicznym pytaniem.Jestem już w posiadaniu trafo 2x15V +-200W,tak wiem niskie napięcie by uzyskać jakąś sensowną moc.Nie mniej jednak mam czas warunki by trochę pokombinować.AMP'a słuchawkowego z takim trafem sensu nie widzę,więc teraz pytanie do was,znacie jakieś naprawdę ciekawe konstrukcje z właśnie takim napięciem (wiadomo 15*1.4142-spadek na diodach prostowniczych itp.).Nie mam możliwości nawinięcia kolejnego/kolejnych zwoi,jest ono zalane żywicą epoksydową.

Edytowane przez Kiss_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i przyglądam się uważnie schematom,jak to gra? Ktoś coś takiego słyszał?Zastanawiałem się też nad monitorami bliskiego pola,oczywiście pasywnymi.Właśnie do zrobionego AMP'a .A trafo toroidalne oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim ogromnym trafie :D ? Można teoretycznie tylko że szkoda trafa takiego wielkiego...prądu Ci nie zabraknie to pewne :D . Poza tym kto powiedział że taki jlh albo le mostre nie może być do słuchawek? Jak najbardziej. Moc i tak jest zależna od napięcia trafa więc więcej na żadnym układzie nie uzyskasz chyba że w klasie D, ale klasa D to problemy z wysokimi tonami bo tam zawsze filtr jest przewidziany pod jakąś rezystancję/impedancję np. jak filtr jest przewidziany pod 4ohmy to na kolumnach 8ohmowych jest mniej góry. Przynajmniej w tych układach z którymi się spotkałem tak to było zrobione i taki był rezultat. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem zdecydowany na wzmacniacz słuchawkowy,tak też ubolewam na "marnotrawieniem" trafo,ale po co budować coś co jest zbędne,szczególnie że dostałem w zupełności za darmo.Lovely Cube co o nim myślicie?Ale zostaje też klasa AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym. http://www.audiostereo.pl/audio-technica-at-ha-5000_88630.html typowy wzmacniacz jak pod kolumny ;) . Nic specjalnego tam w konstrukcji nie ma ;) . Możliwe że gra dobrze, ale raczej za sprawą czego innego niż pomysłowość konstruktora ;) . Nawet w tym temacie na początku masz napisane to o czym trąbie Ci od początku: "Praktycznie na tym samym schemacie można zrobić słuchawkowca albo porządny 40 watowy wzmacniacz w klasie AB" :) . 

 

Ja bym wolał pomimo wszystko w klasę A iść. Jak już chcesz na całość iść to można OTL'a zrobić jakiegoś. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności