Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

odtwarzacz do tysiaka


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, gdy tylko sprzedam Shanlinga M1 planuje kupić coś nowego. Największy nacisk kieruje na bas, Shanling tego nie ma, co jeszcze fajnie jakby grał podobnie jak mój stary Sony X1050. Miał wejście na karty micro sd, trzymał na baterii powyżej 10 godzin. Ekran dotykowy byłby na plus, ale nie jest to konieczne. Cena do tysiąca złotych. Proszę o propozycję, porady.

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M2s. W dużym skrócie: względnie podobny charakter, co M1, ale ma mooocny bas, dla mnie za mocny. Ma cwany wygar na dole + sporo wiecej mocy od M1, troszeczkę mocniejsze soprany, ale to nie jest duża różnica. Soft identyczny, więc się odnajdziesz, bateria trzyma podobnie co M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M2s. W dużym skrócie: względnie podobny charakter, co M1, ale ma mooocny bas, dla mnie za mocny. Ma cwany wygar na dole + sporo wiecej mocy od M1, troszeczkę mocniejsze soprany, ale to nie jest duża różnica. Soft identyczny, więc się odnajdziesz, bateria trzyma podobnie co M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na razie dwie propozycje: Colorfly C10 (używany, brak możliwości testowania) oraz Shanling M2s (nowy, możliwość przetestowania?). Pytanie czy w Krakowie w sklepie Mp3store będzie egzemplarz do posłuchania?. Trzecia propozycja to mój wybór, a mianowicie Sony NWA35B. Ktoś posiada , albo miał okazję posłuchać jak gra Sony?.

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony z europejskiej dystrybucji mają zablokowana głośność na poziomie zgodnym z euronormami więc będziesz musiał do niego kupić wzmacniacz lub bardzo skuteczne słuchawki. Te dwie propozycje czyli C10 i M2s są dużo lepsze od Sony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso DX90 na najnowszym sofcie 2.5.1 tutaj pasuje jak ulał. Tutaj mowa tylko o używkach, ale walory dźwiękowe stoją w nim na wysokim poziomie. Po ostatniej aktualizacji stał się wyraźnie basowy, na co zwrócił uwagę choćby Maciux w swoich recenzjach. Ma całkiem spory zapas mocy. Przyjmuje karty 256GB. Bateria co prawda trzyma tylko ok 7h, ale jest ona wymienna i pasuje tam batka od Galaxy S3! Zdejmujesz klapkę, wkładasz nową i masz 14h ;) Ekran dotykowy i jednocześnie przyciski fizyczne. C10 będzie bardziej muzykalny, DX90 bardziej rozrywkowy, dynamiczny, może troszkę analityczny. Ostatnio kilka sztuk pojawiało się na komisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jaro54 napisał:

Sony z europejskiej dystrybucji mają zablokowana głośność na poziomie zgodnym z euronormami więc będziesz musiał do niego kupić wzmacniacz lub bardzo skuteczne słuchawki. Te dwie propozycje czyli C10 i M2s są dużo lepsze od Sony 

W X1050 skala głośności jest od 1 do 30, a ja 20 to rzadko przekraczam. Nie wiem czy w tym modelu jest blokada, ale plejerek gra super, ma moc, super basik.

Shanling M1 nie może się z nim równać. Ten NWA35B taki zły? muszę go posłuchać na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest Cowon Plenue D., acz sam nie słuchałem i kieruję się raczej opiniami wyczytanymi. o Sony nikt się nie wypowiada, bo chyba nikt na forum go nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shanling M2s

2. Colorfly C10

3. Sony NWA35B

4. Opus 1

5. Cayin I5

6. iBasso DX90

7. Cowon Plenue D

 

Na tą chwile tak wyglądają wasze propozycje, kolejność przypadkowa:)

Przypominam basik na pierwszym miejscu.

Jak dla mnie pierwsza trójka to: C10, NWA35B, Plenue D, ponieważ mogę przetestować:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz basu to Aigo z6. Basu ci tam pod dostatkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golem napisał:

1. Shanling M2s

2. Colorfly C10

3. Sony NWA35B

4. Opus 1

5. Cayin I5

6. iBasso DX90

7. Cowon Plenue D

 

Na tą chwile tak wyglądają wasze propozycje, kolejność przypadkowa:)

Przypominam basik na pierwszym miejscu.

Jak dla mnie pierwsza trójka to: C10, NWA35B, Plenue D, ponieważ mogę przetestować:P 

 

C10 może być za ciepły względem X1050

A35 jest mocniejsze ale to nadal mniej względem reszty graczy.

 

Stare fiio x3 może? Colorflaj c200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, retter napisał:

 

C10 może być za ciepły względem X1050

A35 jest mocniejsze ale to nadal mniej względem reszty graczy.

 

Stare fiio x3 może? Colorflaj c200?

Wszystko fajnie tylko gdzie można posłuchać jak grają takie odtwarzacze? bo bez wcześniejszego sprawdzenia więcej nie kupuję, wystarczy M1:angry:

Dobra, następna propozycja COWON iAUDIO X9 jak to ustrojstwo gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie Sony tak nie trawie cononow więc i pleuneD nie, dx90 jest strawniejszy. Takiego asortymentu nie ma żaden sklep może sztuki ale nie wszystko. Marne szanse na dobre porównanie a i by zwiedzilbys Polskę ;D

 

Czasem trzeba w ciemno.

Może na jakiś meeting podskocz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, retter napisał:

Lubie Sony tak nie trawie cononow więc i pleuneD nie, dx90 jest strawniejszy. Takiego asortymentu nie ma żaden sklep może sztuki ale nie wszystko. Marne szanse na dobre porównanie a i by zwiedzilbys Polskę ;D

 

Czasem trzeba w ciemno.

Może na jakiś meeting podskocz?

 Jeśli lubisz Sony to co proponujesz z ich odtwarzaczy? Dźwięk z X1050 to poezja dla moich uszu:)

Meeting czemu nie, w Krakowie cosik będzie?

Sklep internetowy/sklep stacjonarny mp3store  jak wygląda dostępność wybranych modeli? i możliwość testu?

 

Przepraszam za 3 posty, coś mi łącze szwankuje. Dwa posty można wykasować.

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności