Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mój pierwszy zestaw STAX - co wybrać?


mks46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu założyłem temat odnośnie zmiany czegoś w moim sprzęcie. Mam zestaw mjolnir + gungnir, używam go głowie z Audeze LCD2, HD600 i za niedługo z Dharmami D1000. Ponad to mam zestaw SE FCL II + OTL produkcji bamboszka i na tym jadę na większości moich nauszników (Nightowle, Alphadog, Oppo PM3) , używam też Geek outa 1000 z audeze sine, ATH M50x, DT770 250ohm. Chciałem kupić całkiem inny zestaw, rozważałem Cayin IHA i IDAC 6. Jednak ktoś zaproponował mi, żebym zamiast inwestować w taki tro, zainwestował w STAXY. Nie mam kompletnie pojęcia z czym się to je. Czy kupując zestaw STAXA w granicach 5-6 tyś. zł, zyskam coś w dźwięku względem tego co mam? Jeśli tak co byście polecili w cenie 4-6 tyś? Czy może jednak dać sobie z tym spokój, dokupić fajną integre zbalansowaną np. Aune S6 i nie oglądać się za niczym innym? ;) Będę wdzięczny za pomoc! 

Edytowane przez mks46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz, bo jednak Staxy to inne granie niż NH, LCD, HD600, etc. Elektrostaty to coś dla fanów raczej szkoły AKG z większą naturalnością, realizmem i przenikliwością dźwięku. Na początek i w zasadzie już na stałe najlepsze będą Lambdy Signature, do tego jakiś wzmak, jak z tanich to SRM-Xh lub SRM-1, drożej T1 lub 006t. Jak wolisz jednak bas i wybitną detaliczność kosztem mniejszej sceny to SR-507, a jak połączenie dociążenia 507 z sceną i zwiewnością Signature to wtedy najlepszym miksem są L700. Jak ma być ciepło, w stylu planarów ale jednak najmniej Staxowo to 404LE.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podłączasz go jak każdy inny wzmacniacz.

Wyjątkiem są adaptery, które do działania potrzebują normalny wzmacniacz stereo, mają one przedrostki SRD-* zamiast SRM-*.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2018 o 18:27, mks46 napisał:

Cześć, jakiś czas temu założyłem temat odnośnie zmiany czegoś w moim sprzęcie. Mam zestaw mjolnir + gungnir, używam go głowie z Audeze LCD2, HD600 i za niedługo z Dharmami D1000. Ponad to mam zestaw SE FCL II + OTL produkcji bamboszka i na tym jadę na większości moich nauszników (Nightowle, Alphadog, Oppo PM3) , używam też Geek outa 1000 z audeze sine, ATH M50x, DT770 250ohm. Chciałem kupić całkiem inny zestaw, rozważałem Cayin IHA i IDAC 6. Jednak ktoś zaproponował mi, żebym zamiast inwestować w taki tro, zainwestował w STAXY. Nie mam kompletnie pojęcia z czym się to je. Czy kupując zestaw STAXA w granicach 5-6 tyś. zł, zyskam coś w dźwięku względem tego co mam? Jeśli tak co byście polecili w cenie 4-6 tyś? Czy może jednak dać sobie z tym spokój, dokupić fajną integre zbalansowaną np. Aune S6 i nie oglądać się za niczym innym? ;) Będę wdzięczny za pomoc! 

Jak posłuchasz Staxy to się okaże że cały twój sprzęt włącznie z LCD2 i Dharmami ,to się nadaje na złom....he,he.

Trochę przesadzam....ale niewiele...:o

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Bywalec
Dnia 1/30/2018 o 18:35, Soundman1200 napisał:

Jak posłuchasz Staxy to się okaże że cały twój sprzęt włącznie z LCD2 i Dharmami ,to się nadaje na złom....he,he.

Trochę przesadzam....ale niewiele...:o

 

 

Myślę, że niewiele tak naprawdę. Bo paradoksalnie, przy obecnie czasami sztucznie wywindowanych cenach sprzętów z półki hi-end (akurat na szczęście to się w sprzęcie słuchawkowym aż tak nie ujawnia, ale jednak...) to Staxy, w stosunku do tego, co oferują - wychodzą naprawdę nad wyraz korzystnie. Ergo: jednak elektrostat, to jest elektrostat, jest bardzo mało słuchawek dynamicznych, które mogą w niektórych dziedzinach, takich, jak szybkość, realizm czy detaliczność stanąć w szranki ze Staxami. 

I tak, jak Karmazynowy napisał - wszystko zależy od oczekiwań, słuchawki dynamiczne grają jednak inaczej. A zupełnie odmienną kwestią jest też to, że i Staxy potrafią zagrać w różny sposób, zachowując oczywiście pewne wspólne cechy. Posłuchałbym na pewno zestawu na jakichś słuchawkach z serii Lambda i także posłuchałbym SR007, żeby mieć odniesienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności