Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jak najtańsze słuchawki nauszne z dużą sceną (do 1000zł)


Zorad

Pytanie

Witam, jakie słuchawki z dużą sceną polecilibyście mi do kwoty 1000zł? Oczywiście jak w temacie - im taniej tym lepiej zakładając, że będzie to rozsądna oszczędność. W sumie słucham wszystkiego po trochu... głównie rocka, punk rocka, nowoczesnego folku (Garmarna, Ludola itp), muzyki filmowej, trochę metalu i rapu, a jeszcze mniej rock'n'rolla i bluesa. Ogólnie to aktualne słuchawki mi odpowiadają (opis po lewej), czuć moc podczas słuchania muzyki - każdy klawisz pianina, gitary, wokale - wszystko to świetnie i realistycznie brzmi w połączeniu z Xduoo X2 oraz stacjonarnym wzmacniaczem stereo Onkyo TX-8150 - jednak mankamentem jest scena - poprawna, ale dość mała. W porównaniu z Superluxami HD681 które również posiadam wypadają pod względem sceny trochę gorzej. Nie miałbym problemu z tym, że w nowych słuchawkach byłoby troszkę mniej basu. Myślałem o Fostex T50RP MK3, Audio-Technica ATH-M40X i Philips SHP9500s... Jestem EWENTUALNIE otwarty na jakiś wzmacniacz słuchawkowy który nie wiem jak podpiąłbym do systemu stereo, ale wiem - nie ten dział :P Aaa i dodam tylko, że posiadam również wzmacniacz słuchawkowy Fiio Olympus 2 który daje kopa, ale zabija scenę więc jego użytkowanie raczej odpada. Z góry dzięki dla wszystkich którzy przetrwali te wypociny i coś ciekawego mi doradzili. Pozdro.

Edytowane przez Zorad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale te DT nie mają wcale dużej sceny.

 

Jak chcesz dużą scenę to wersja tania - Pionki SE-A1000, wersja droższa - jakieś AKG z serii 7, jak ma być detalicznie to K702, jak średnicowo to Q701, jak z dociążeniem to K712.

 

Ok, wychodzi na to, że A1000 nie są już do kupienia. Wtedy Philipsy 9500 będą OK.

Z zamkniętych AKG K550, lub trochę gorzej B&O H6v2.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DEFINITIVE TECHNOLOGY SYMPHONY 1 z Amazon. za ok 200 $. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem i dlatego też sam chcę je kupić @Gourney :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Ale te DT nie mają wcale dużej sceny.

 

Jak chcesz dużą scenę to wersja tania - Pionki SE-A1000, wersja droższa - jakieś AKG z serii 7, jak ma być detalicznie to K702, jak średnicowo to Q701, jak z dociążeniem to K712.

 

Ok, wychodzi na to, że A1000 nie są już do kupienia. Wtedy Philipsy 9500 będą OK.

Pytanie jak dużej oczekuje autor. W Beyerkach jest w miarę przyzwoita, nie super hiper wielka, ale mimo wszystko warta odnotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki z samej natury mają małą scenę, da się emulować do większej ale coś kosztem czegoś.

W bayerach jest w miarę naturalna, w AKG jak dla mnie sztucznie powiększona to samo tyczy się hd800. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uuu, każda odpowiedź inna... Chyba będę musiał spróbować przesłuchać chociaż część tych propozycji. Czego oczekuję? Jakbym miał (ogólnie ujmując) dźwięk ze słuchawek Onkyo (może być delikatnie mniej basu) i scenę jak w tych śmiesznych Superluxach 681 (pierwszej generacji) lub lepszą to byłbym mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Zorad napisał:

Uuu, każda odpowiedź inna... Chyba będę musiał spróbować przesłuchać chociaż część tych propozycji. Czego oczekuję? Jakbym miał (ogólnie ujmując) dźwięk ze słuchawek Onkyo (może być delikatnie mniej basu) i scenę jak w tych śmiesznych Superluxach 681 (pierwszej generacji) lub lepszą to byłbym mega zadowolony. 

W dużym skrócie: bez odsłuchu własnego NIE MA SZANS na 100% pewności. Masz tyle postów na dowód, że różnie się słyszy i różne są preferencje. Możesz jedynie próbować wyznaczać "trendy" i się nimi kierować wedle własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiedź prosta, posłuchaj K701 i po problemie, niska cena za nowe ,scenowo zjadają konkurencję do kilku tysięcy...

Dopiero HD800s są konkurencją...

Nadają się do każdego rodzaju muzyki, bas nie zalewa całości...wygodne i lekkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj wyrwać AKG K550 mk1 a jak się nie uda to mk2 lub mk3, które są nieco bardziej dociążone w porównaniu do mk1. Bardzo szeroka scena jak na konstrukcję zamkniętą i ogromne 50 mm przetworniki. Używałem kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcześniej pisałem K712 - taniej będzie K612 :)

 

3 godziny temu, retter napisał:

Słuchawki z samej natury mają małą scenę, da się emulować do większej ale coś kosztem czegoś.

W bayerach jest w miarę naturalna, w AKG jak dla mnie sztucznie powiększona to samo tyczy się hd800. 

 

W K701/702 itp. owsze, przez kątowe pady. W K712 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Andrewek napisał:

Wcześniej pisałem K712 - taniej będzie K612 :)

 

 

W K701/702 itp. owsze, przez kątowe pady. W K712 jest ok.

 

k550 k612 k601 miały dla mnie sztucznie powiększaną scenę taki efekt hali / hangaru.

K701 mają asymetryczne pady? Coś Ci się chyba pomyliło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, NoWoR napisał:

A jakie są pady w K712? Też asymetryczne?

 

712 mają symetryczne, równe pady ale tzw. żelowe czyli inne określenie na memory foam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności