Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak czyścić i ile odczekać do wyschnięcia słuchawek dokanałowych ?


ThePirateArr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 2 tygodni temu kupiłem pierwsze słuchawki dokanałowe SnaB 101m, od przedwczoraj słuchawki zaczęły dziwnie grać, jedna ciszej, druga głośniej itd. Okało się, że słuchawki są zatkane miodem, a czyszczenie tej siateczki paznokciem daje chwilowy efekt, albo mały efekt, więc postanowiłem posłuchać się rad z tego forum i wsadziłem kilka razy każdą z końcówek, tylko 1-2 milimetry tam gdzie jest gąbeczka, do wrzątku. Teraz pozostawiłem do wyschnięcia. Ile mam czekać aż wyschnął i czy dobrze zrobiłem ? Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kroplę wody na jakiejś wolnej powierzchni obok słuchawek. Jak kropla wyparuje, to słuchawki też powinny być suche. Do czyszczenia filtrów/siateczek polecam wodę utlenioną.

 

I uszy myć! :angry:

 

:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli już polecacie czyszczenie uszu to wspomnijcie też że nie wrzątkiem i nie pałeczkami z watą ;) Bo jeszcze uszy uszkodzi...

 

Co do czyszczenia słuchawek ja swego czasu przed sprzedażą czyściłem doki płynem do dezynfekcji po nakłuciach igieł. Ale jako że buteleczka kosztuje około 40 złotych to chyba jednak niewiele gorzej a równie bezpiecznie dla słuchawek będzie użycie wspomnianej wody utlenionej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem różne formy czyszczenia kopułek choć byłbym przeciwnikiem ogólnie płynów z uwagi, iż w większości kopułek jest dużo elementów klejonych np. siatki zabezpieczające czy sama tulejka, które po działaniu niektórych substancji mogą się po prostu rozkleić. Jak już to w ostateczności mocno delikatnie woda utleniona lub jakiś alko np. ipa ale bez jaj - wrzątek lol ?

Nie rozumiem też dlaczego autor wątku nie może zacząć po prostu dbać o higienę, kupić zapas patyczków i akustone - zdecydowanie to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 23:50, Rekkluse napisał:

Ja właśnie dzisiaj czyściłem siateczki z sm e10. Jakoś wyszło, że je wyciągnąłem i jedna siedzi pewnie ale druga wypada :( jakies porady jak umocować ją na miejscu?

Oj może być ciężko. Mógłbyś w sumie zaryzykować jakaś kropelką skleić, ale to minimalnie na jakiś patyczek trochę kleju i spróbowac ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności