Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Hi 2050, wymiana lub dokup osprzętu


Locke

Pytanie

Mam te Takstarki już rok i chyba mi się znudziły. Zrobiłem ostatnio parę porównań do leżących w szafie HD 669 i zauważyłem, że bardziej podoba mi się ich granie. W Takstarach brakuje mi przede wszystkim sceny/separacji (nie wiem do końca jak to wyrazić) i tej szczegółowości. Bas trochę za bardzo się miesza z resztą. W 669 jest on wyraźnie zauważalny, ale fajnie odseparowany. Niestety są dla mnie niewygodne i po dość krótkim czasie boli mnie od nich głowa, poza tym wolałbym coś otwartego, co nie izoluje od dźwięków z otoczenia. W Takstarkach próbowałem zgodnie z poradnikiem "Hi2050 monitor mod" częściowo zakleić te bass reflexy (40%), ale rezultat nie jest zadowalający. 

Mówiąc w skrócie - szukam czegoś żywszego lub sposobu na ożywienie Hi 2050. 

Mówiąc szczerze, nie chcę wydawać dużo pieniędzy na zmianę słuchawek, więc myślałem o czymś używanym wartym mniej więcej tyle co moje obecne słuchawki. Naczytałem się dużo dobrego o Somic V2, ale czy znajdę w nich to czego szukam? Drugą opcją jest zmiana padów na coś lepszego (HM5), ale nie wiem czy warto wydawać połowę wartości tych słuchawek na same pady. I ostatnia opcja to kupno jakiejś karty dźwiękowej po taniości, bo obecnie mam integrę ALC 892. Na allegro dużo jest Audigy 2, ale nie wiem czy to coś zmieni. 

 

@edit
Wystarczyło wyrzucić wszystkie zmiany stąd - http://pokazywarka.pl/hi2050/ (zamiast filcu miałem fabrycznie coś w stylu tej tekturki, zostawiłem puste). Słuchawki od razu ożyły. 

Edytowane przez Locke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności