Skocz do zawartości
  • 0

Odpowiednik HD650


Fiorino

Pytanie

Witam, szukam słuchawek nausznych o graniu podobnym do HD650 tj.ciepłych, ciemnych, możnaby powiedzieć miśkowatych.
Budżet to ok.800zł i nie wykluczam używek. Słyszałem, że podobnie grają HE300i, do czego jeszcze można je jeszcze przyrównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Do Beyerdynamic dt990pro 250Ohm. Tańsze i moim zdaniem ciekawsze. Polecam.

:blink:

 

Kolego Fiorino, podobne do HD650, to zdecydowanie Fidelio x2 i Nighthawk, Beyerdynamic DT990 nie mają nic wspólnego z HD650, poza podbitym basem i półotwartością.

 

Ps.

Z czego pędzone te HD650 tak a propos? ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Bakus1233, proszę, załatw mi taką sztukę, bo takiej właśnie cały czas szukałem i niestety, nie udało mi się znaleźć :(.

Ja taką miałem dt990pro black limited edition - ciemne, ciepłe, basowe, ale z wyraźnie zaznaczonymi wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie, cóż mogę rzec w tej sytuacji, BRAVO Beyerdynamic! Pora do AA się zgłosić :D:D:D

 

Ps.

Moje DT990LE grały tak jasno, że nie dało się tego słuchać, od razu spakowałem do pudła i... pa pa :D.

Edytowane przez neonlight
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, neonlight napisał:

:blink:

 

Kolego Fiorino, podobne do HD650, to zdecydowanie Fidelio x2 i Nighthawk, Beyerdynamic DT990 nie mają nic wspólnego z HD650, poza podbitym basem i półotwartością.

 

Ps.

Z czego pędzone te HD650 tak a propos? ;)

 

Miałem DT770i 80ohm i tak grały górą, że po kwadransie były z powrotem w pudełku.

Wiem, że HD650 ciężko napędzić oraz że nie są warte swojej ceny dlatego pytam o odpowiedniki, chociaż jak się trafią w dobrej cenie...

Do napędzenia Vincent KHV111 lub mobilnie Oppo HA-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Fiorino napisał:

 

Miałem DT770i 80ohm i tak grały górą, że po kwadransie były z powrotem w pudełku.

Wiem, że HD650 ciężko napędzić oraz że nie są warte swojej ceny dlatego pytam o odpowiedniki, chociaż jak się trafią w dobrej cenie...

Do napędzenia Vincent KHV111 lub mobilnie Oppo HA-2

Cały Beyerdynamic - przede wszystkim... kłujemy  :D. HD650 nie tyle ciężko napędzić, co zbudować synergiczny tor, zaś same słuchawki są warte tych pieniędzy, kwestia preferencji ;). Ciężko jest znaleźć tak gładko i przyjemnie brzdękające słuchawki do 1200zł. Skoro pasuje Ci ich brzmienie, to skupiłbym się na torze, bo podejrzewam, że ten Vincent nie wyciśnie wszystkich soków z HD650, choć mogę się mylić, gdyż nie miałem styczności z nim ;). Jakiś studyjniak załatwiłby sprawę, np. któryś Mytek lub inny o neutralnym, jasnym charakterze.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nighthawk, Final Audio Sonorous SIII poza zasięgiem $.

DT150 - nie wiem... To już chyba lepiej dołożyć do HD650...

a te Grado dobrze leżą na głowie, nie uciskają?

i jeszcze jaka różnica HD600 vs HD650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Fiorino napisał:

i jeszcze jaka różnica HD600 vs HD650?

600 mniej basu, jasniej i bardziej neutralnie

17 minut temu, majkel napisał:

Popieram w kwestii Grado SR60. DT990 Pro, jakich ja słuchałem, były tak podobne do HD650 jak chudy chińczyk do grubej murzynki.

Wersja black le miękka i ciepła raczej, ale fakt podobna do 650 tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, majkel napisał:

Popieram w kwestii Grado SR60. DT990 Pro, jakich ja słuchałem, były tak podobne do HD650 jak chudy chińczyk do grubej murzynki.

Są lepsze (bardziej liniowe muzykalne) i gorszę (OSTRE V soprany sypią szkłem bas dudni bez średnicy) wypusty 990pro ale nawet te fajne liniowe nijka się mają do relaksujących hd650.

Choć ostatni wypust hd600 z białymi przegrodami są najciemniejsze z wszystkich odmian hd600.

 

Bliżej już mają oppo pm3 ciemne średnicowe rozdzielcze, ale to takie bardziej hd600, hd650 są znacznie ciemniejsze.

Zobacz sobie jak to wygląda sr60, generalnie gąbki sprawiają że to wygodne słuchawki ale to taki mobilny zamiennik niż alternatywa pod wzmacniacz.

 

To zostają hd650 i pm3 tylko pytanie jak pm3 polubi się z lampą?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, retter napisał:

Zobacz sobie jak to wygląda sr60, generalnie gąbki sprawiają że to wygodne słuchawki ale to taki mobilny zamiennik niż alternatywa pod wzmacniacz.

 

Dlatego pytam o wygodę, bo mobilniaki mam Senki Momentum On Ear i chciałbym raczej coś wygodnego... 

Ostatnie moje pytanie! Odnośnie innych Senków z serii HD. 

Jak grają 598/598SR/595 itp. bo widzę, że wizualnie to ta sama konstrukcja, a jak grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poziom albo i dwa niżej to tylko 50ohm a nie 300 jak w hd580/600/650.

 

Sr60 są wygodne ale nie tak bardzo jak pełnowymiarowe hd580/600/650.

 

Momentu są zamknięte więc uszy w lato gotują się w grado niepowinny tak szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podrążę jeszcze:

-czym się różnią te SR60i od SR60 o których mówicie?
-HD598 SR <- ten konkretny model -  duża różnica do HD600/HD650 (tak, mniejsza ohmowość, ale też i łatwiej napędzić) ? widzdę, że opinie też pozytywne

Edytowane przez Fiorino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do autora tematu - Skoro koniecznie chcesz kupić słuchawki, wygodne, z podobną sygnaturą do HD650 i zmieścić się w budżecie, to nie widzę innej opcji, jak Fidelio X2. Na dodatek bez problemu pójdą z przysłowiowego "ziemniaka" ;).

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, neonlight napisał:

Do autora tematu - Skoro koniecznie chcesz kupić słuchawki, wygodne, z podobną sygnaturą do HD650 i zmieścić się w budżecie, to nie widzę innej opcji, jak Fidelio X2. Na dodatek bez problemu pójdą z przysłowiowego "ziemniaka" ;).

 

HD-ki z serii 5xx sobie odpuść, nie są warte uwagi.

Hd565 hd540 też?

Akurat x2 maja dużo cyfrowej góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności