Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio Q1 Mark II problem z połączeniem OTG


Adamw

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wzmocnienia i modyfikacji dźwięku w Huawei P9.

Próbuję właśnie podłączyć w/w Fiio ze smarfonem i po kilku próbach wreszcie zaskoczył. 

Połączony jednym kablem OTG usb mini i USB c wejście w telefonie. 

Z dźwięku jestem narazie po krótkim odsłuchu zadowolony. 

Natomiast mam problem z połączeniem z DAC AMP polegający na tym, że Fiio ssie energie z baterii telefonu, nawet jak DAC jest naładowany na maks. 

Jest to problem mieć, albo nie mieć

DAC-a, bo tempo jest piorunujące 

1-2min=1% baterii telefonu. 

W ustawieniach USB telefonu każda inna opcja poza

"Ładowanie urządzenia prze USB"

zrywa łączność z Fiio. 

I co ciekawe, sam wraca do wyboru  ładowanie urządzenia przez USB".

 

Czy ktoś miałby jakąś radę? 

Screenshot_20180122-193443.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, może Fiio ma w bebechach zmiany i kabel nie musi być rozwiązaniem. 

Jeśli zasilanie w kablu pominiemy, to Fiio może w ogóle być nie widoczny dla smarta, analogicznie jak strata polączenia przy przejściu np. na MTP. 

Chyba przygoda z DAC-iem poprostu odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poza posiadaczami  iOS, korzysta  z powodzeniem z Fiio DAC/AMP na Androidzie? 

Nawet nie wiem jaki telefon by łączył. 

Spytam może tak, jaki DAC z Huawei-em ruszy i nie zje baterii? 

iFi Nano Black Label, iBasso D-Zero?

 

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam przygodę z Smsl idol + do Xiaomi Redmi 3s.

I jak na razie chyba poległem :/

Po podłączeniu przez USB dźwięk nie jest przesyłany.

Jedyna reakcja to to że zmieniając głośność na DACu widzę że zmienia się głośność w telefonie.

Jakieś rady jak to 'zestroic'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio Q1 Mark II uważam za naprawdę niezły DAC, słabiej z mocą wzmacniacza. 

Zapewne bym przy nim pozostał, tym bardziej, że uruchomiłem UAPP i odblokowała się głośność w P9.

Dźwiękowo z Grado naprawdę mnie to satyfakcjonowało. 

Fiio przepuszczał sygnał i z UAPP jako uprzywilejowanej aplikacji prio, jak i PowerAmp i oczywiście Spotify. 

Niestety obejść w żaden sposób nie szło zjadania baterii przez Fiio z telefonu. 

Oczywiście bez względu na naładowanie DAC-a, poprostu telefon padał po 2-3h słuchania. Nieporozumienie! 

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.01.2018 o 10:45, Adamw napisał:

Fiio Q1 Mark II uważam za naprawdę niezły DAC, słabiej z mocą wzmacniacza. 

Zapewne bym przy nim pozostał, tym bardziej, że uruchomiłem UAPP i odblokowała się głośność w P9.

Dźwiękowo z Grado naprawdę mnie to satyfakcjonowało. 

Fiio przepuszczał sygnał i z UAPP jako uprzywilejowanej aplikacji prio, jak i PowerAmp i oczywiście Spotify. 

Niestety obejść w żaden sposób nie szło zjadania baterii przez Fiio z telefonu. 

Oczywiście bez względu na naładowanie DAC-a, poprostu telefon padał po 2-3h słuchania. Nieporozumienie! 

Kurcze jak to jest z tym Spotify? Na ich forum jest pełno wpisów że nie da się puścić dźwięku przez DAC USB. Z UAPP działa Tidal. Spotify od tak bez problemów grało Ci przez USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie ;)
To chyba wszystko zależy od DAC i od szczęścia ;)
Wykorzystałem Shanling M1 jako DAC USB i Spotify zagrało bez problemu...

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

Jak miałem Fiio to automatycznie dostałem info, by ściągnąć UAPP, bo zdecydowanie pomaga w obsłudze audio po USB.

Faktycznie bardzo dobra aplikacja.

Sporo możliwości.

Jednak mając ją zainstalowaną,przez USB sygnał ze Spotify lub innego playera wgranego np.PA nie przechodzi.

W ustawieniach androida znalazłem opcję uruchomienia sygnału audio przez usb, coś takiego i wyłączyłem UAPP.

Spotify i Power Amp normalnie zaczął działać.

Nie ma to nic wspólnego z domyślną aplikacją ustawioną na UAPP, bo jak pamiętam ona sama z siebie takie ustawienie obejmuje, uniemożliwiając innym żródłom otwarzanie dopóki USB wpięte.

Ogólnie DAC-a nie mam, bo drenaż baterii jest nie do zaakceptowania.

Telefon trzymał ok.2h przy baterii 3200.

Natomiast nadal korzystam z UAPP i uważam technicznie za korzystniejszą niż PA, choć mało intuicyna i skomplikowana jak dla mnie obsługa.

 

Aaapytanie było czy Spotify działał prze DAC-a jak dobrze kojarzę to tak, choć nagimnastykowałem z szukaniem. 

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności