Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DIY planar open source


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, miki_w1 napisał:

O kurde, ty z Poznania jesteś :D No, to może z jakimś prototypem na meeta do sklepu byś wpadł?

 

Chętnie :D Ostatnio trochę mi się te plastikowe statory rozjechały przez krzywo przyklejone magnesy i już nie jest tak fajnie jak było, ale bardzo chętnie pokażę tego Frankensteina :D

Jak co to priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, miki_w1 napisał:

No nie mów że na meeta coś się rozwaliło bo się w Szakovskiego zmienisz :) 

To pewnie uda się tam spotkać. Ja mam blisko do sklepu więc powinienem się stawić.

Jak dostane w swoje łapy nowe statory to na meecie posłuchacie jeszcze lepszej wersji niż obecna :D .......Mam nadzieję......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał parę membran to mam taką w pełni gotową. Z ringiem, okleiną z gąbki i przylutowanymi kabelkami, wersja z SM.

Pozbywam się bo nie są zbyt dobrze naciągnięte, a szkoda mi psuć membrany przez ich odklejanie, a może komuś się przyda bo są w pełni sprawne i dobrze grają tylko są trochę po przejściach :D

Cena do uzgodnienia, a jak ktoś chętny to pisać na priv ;)

 

 IMG_20180208_235119_HDR.thumb.jpg.e5022831e38df47950b3a74fb4a23617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.infoaudio.pl/artykul/1302,final-po-prostu-niesamowite-sluchawki-planarna-rewolucja-w-tle ten Pan piszę o jakichś nowych rozwiązaniach jeśli chodzi o słuchawki planarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

https://www.infoaudio.pl/artykul/1302,final-po-prostu-niesamowite-sluchawki-planarna-rewolucja-w-tle ten Pan piszę o jakichś nowych rozwiązaniach jeśli chodzi o słuchawki planarne.

Tam opisano prototyp, a tutaj finalną wersję 

http://hifiphilosophy.com/recenzja-final-audio-d8000/ 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe-lista/3455-final-audio-design-d8000

Słuchałem ich - grają bardzo poprawnie, ale prawdę powiedziawszy tego należało się spodziewać w tej cenie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

https://www.infoaudio.pl/artykul/1302,final-po-prostu-niesamowite-sluchawki-planarna-rewolucja-w-tle ten Pan piszę o jakichś nowych rozwiązaniach jeśli chodzi o słuchawki planarne.

 

Gdzieś jeszcze mam projekt takiej spiralnej cewki :D Ale jak pomyślę ile by kosztował taki toroidalny magnes, to wolę nawet nie próbować tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, killwasi napisał:

 

Gdzieś jeszcze mam projekt takiej spiralnej cewki :D Ale jak pomyślę ile by kosztował taki toroidalny magnes, to wolę nawet nie próbować tego :D

A czasem nie dałoby się pozyskać takiego magnesu z jakiegoś głośnika?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Perul napisał:

A czasem nie dałoby się pozyskać takiego magnesu z jakiegoś głośnika?

 

W głośnikach z tego co wiem to są raczej zawsze zabudowane cylindry, a tutaj fajnie by było kilka takich pierścieni dać, jak w podanych linkach ;) Poza tym chodzi tez o to, żeby mieć jak najmocniejsze te magnesy, więc musi być na zamówienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrewek napisał:

Chętnie bym posłuchał tych Finali, ale cena miażdży, 15 klocków... Pewnie używane będą za jakiś czas po 10 chodzić, ale kurdę, wolę swoje HE-4XX za 700zł.

Nie chcesz ich słuchać. 
Potem zostaje ciężar na sercu i myśl "15 tysięcy? Mam kredyt na mieszkanie..". 
Nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 10:06, Andrewek napisał:

Chętnie bym posłuchał tych Finali, ale cena miażdży, 15 klocków... Pewnie używane będą za jakiś czas po 10 chodzić, ale kurdę, wolę swoje HE-4XX za 700zł.

 

To tylko słuchawki, owszem maja fajną niewymuszoną swobodę ale to nadal tylko słuchawki.

W tej cenie można złożyć sensowny tor kolumnowy i zapomnieć o D8k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że słuchawek często się używa właśnie dlatego, że kolumn z różnych powodów nie można?

 

Dnia 16.03.2018 o 10:06, Andrewek napisał:

Chętnie bym posłuchał tych Finali, ale cena miażdży, 15 klocków... Pewnie używane będą za jakiś czas po 10 chodzić, ale kurdę, wolę swoje HE-4XX za 700zł.

Nieprawda. Na HE-4XX Cię stać. Gdybyś nie znał ceny obu par i mógł zabrać jedne za darmo, to dopiero wtedy byś wiedział które wolisz :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Inszy napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że słuchawek często się używa właśnie dlatego, że kolumn z różnych powodów nie można?

 

 

Ale że to do mnie?

No baa doskonale to rozumiem nie bez powodu mam już 3x raz miałem po 8 par słuchawek nie licząc doków. Jednak osobiście wolałbym kolumny za 12k + słuchawki za 3k

 

38 minut temu, Inszy napisał:

Nieprawda. Na HE-4XX Cię stać. Gdybyś nie znał ceny obu par i mógł zabrać jedne za darmo, to dopiero wtedy byś wiedział które wolisz :)

 

Podchodziłem czysto z ciekawości do D8k z 2x fajne ale zupełnie szczerze wole he4xx :D mają więcej uroku choć SQ to inny poziom bo nawet nie półka ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 12:06, Inszy napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że słuchawek często się używa właśnie dlatego, że kolumn z różnych powodów nie można?

 

Nieprawda. Na HE-4XX Cię stać. Gdybyś nie znał ceny obu par i mógł zabrać jedne za darmo, to dopiero wtedy byś wiedział które wolisz :)

Ależ prawda :) Nie napisałem, które słuchawki są lepsze, lepiej grają. Ale które wolę, a tutaj decyzja zależy nie tylko od dźwięku, ale też od ceny.

Innymi słowy - biorąc pod uwagę cenę i moje podejście do audio, wolę HE-4XX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, killwasi napisał:

Dodałem zamówienie zbiorowe na nowe membrany. Proponuje zadawać ewentualne pytania w tym wątku ;)

 

small.thumb.png.db9a41a4af3d94bef44bc67c30ee8739.pngbig.thumb.png.9427f9d68b6e518d49b2661a1820b81e.png

Napisz jeszcze jakie magnesy dla poszczególnych membran są potrzebne (i skąd je wziąć;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, marco-polo napisał:

Witam,

 

Mam zapytanie - czy ktoś wyliczył ile pełny koszt wyjdzie takich słuchawek planarnych w projekcie Boson PH1?

 

Nawet nie tyle wyliczyłem co wiem z doświadczenia ;) Ale koszt ten może bardzo się różnić w zależności od użytych materiałów itp. Przykładowo na koszt samego drivera składają się:

- membrana 

- magnesy

- statory

 

Koszty zestawu membran z najnowszego projektu to jakieś 30zł. Komplet customowych magnesów to ponad 100zł. Natomiast statory to już zależy jak znajdziesz - ja np płaciłem 70zł za komplet 4 statorów z aluminium 1mm. Do tego dochodzą koszty kleju i tego typu rzeczy.

 

Ale da sir to zrobić jeszcze taniej stosując mniejsze nie-customowe magnesy i wtedy komplet magnesów to 55zł.

 

Dalej mamy obudowę. Pierwszą zleciłem do wydruku 3D - sporo hajsu. Druga natomiast zrobiłem z pomocą kolegi z forum z drewnianego ociekacza na sztućce za 22zł. Wszystko bardzo zależy, ale powiedziałbym, że waha się pomiędzy 300 a 600zł - zazwyczaj im taniej tym więcej roboty trzeba poświęcić na złożenie tego do kupy ;) Ale za to za kilka stówek można mieć coś czego nie pobijesz w kilkukrotnie wyższym budżecie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności