Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DIY planar open source


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Oskar2905 napisał:

Wziął bym jedne ale nie mam obudowy :) . To jest ból :) . Myślę że to większość powstrzyma :)

Na pewno znajdziesz firmę która Ci wydrukuje, albo kogoś na forum z drukarką 3d. @FlameRunner albo @Lemonsky z tego co pamiętam.

IMO gorzej z driverem i magnesami. Jakby chociaż można było kupić gotowy driver tzn z przyklejonymi magnesami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Oskar2905 napisał:

Wziął bym jedne ale nie mam obudowy :) . To jest ból :) . Myślę że to większość powstrzyma :)

Na pewno znajdziesz firmę która Ci wydrukuje, albo kogoś na forum z drukarką 3d. @FlameRunner albo @Lemonsky z tego co pamiętam.

IMO gorzej z driverem i magnesami. Jakby chociaż można było kupić gotowy driver tzn z przyklejonymi magnesami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił, ale budę zaprojektować z CAD'zie... Mordęga. 
Jakby nie CAD to moje iski by się sprzedawały lepiej niż HD201 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bleck55 napisał:

magnesy używałeś okrągłe ?
jak by się sprawdziły prostokątne ułożone osiowo do cewek na membranie ?  można zamówić magnesy o konkretnym wymiarze  z chin tak zęby idealnie pasowały do membrany .

Magnesy muszą współgrać z przebiegiem ścieżek cewki:

IMG_20180121_230722_HDR.thumb.jpg.03c7405c45b3607248b422995060166b.jpg

 

Magnesy dostępne są np. tutaj: https://biegunsklep.pl/pl/p/MPL-15-X-3-X-1%2C8-N-50/120

 

25 minut temu, bleck55 napisał:

kolejna kwestia nie lepiej pola lutownicze do membrany wyprowadzić na pola "montowe" ?

Niestety nie da się zrobić czegoś takiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miki_w1 napisał:

Na pewno znajdziesz firmę która Ci wydrukuje, albo kogoś na forum z drukarką 3d. @FlameRunner albo @Lemonsky z tego co pamiętam.

IMO gorzej z driverem i magnesami. Jakby chociaż można było kupić gotowy driver tzn z przyklejonymi magnesami...

To by w ogóle była bajka :) .  To klejenie nie wygląda tak strasznie wcale :)

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miki_w1 napisał:

Na pewno znajdziesz firmę która Ci wydrukuje, albo kogoś na forum z drukarką 3d

Ja własnie drukowałem przez firmę. W Poznaniu jest ich kilka ;)

W razie czego projekty 3D są dostępne w paczce ZIP na samym końcu pierwotnego posta - tak tylko przypominam bo mało widoczne to jest ;) Można je sobie tutaj wrzucić i pooglądać: https://3dviewer.net/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś jestem w stanie ogarnąć wydrukowanie tego dobry znajomy ma drukarka więc jak by ktoś chciał to za rozsądną cene idzie to ogarnąć 
projektowanie tez ogarnia więć można widełki pałąk i co tam jeszcze do tego dorobić .

Edytowane przez bleck55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oskar2905 napisał:

Ile shp2000 lub 2700 mają średnicy? Wydają się duże (nawet bardzo), są okrągłe, tanie i mają takie widełki jak @killwasi chciałeś.

Membranę można w razie czego zmniejszyć odcinając zupełnie tę zewnętrzną część usztywniającą. Ringi mogą być mniejsze i przyklejane do tych najbardziej zewnętrznych ścieżek kołowych ;) Tylko wtedy bez dziurek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zmieściły pewnie. No to tania buda już jest :D . 

3 minuty temu, killwasi napisał:

Membranę można w razie czego zmniejszyć odcinając zupełnie tę zewnętrzną część usztywniającą. Ringi mogą być mniejsze i przyklejane do tych najbardziej zewnętrznych ścieżek kołowych ;) Tylko wtedy bez dziurek ;) 

Ile by miała wtedy membrana? Zgaduje że to obcięcie nie wpłynęło by pewnie dobrze na żywotność membrany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie oszczędzi  za wiele przynajmniej dwa ringi trzeba drukować tak czy siak a potem jeszcze ja jakoś wmontować w muszle od czegokolwiek i tam przytwierdzić imo najlepiej by było zrobić tak zęby to wchodziło w hm5  łatwo by było do tego drewniane kopułki dorobić zrobić z tego zamknięte otwarte pady do wyboru do koloru druk tego nie był by skomplikowany  a i pałąk by można cały wydrukować nawet 

a co do tego pierwszego projektu membrany nie jest w cale taki zły z tego co rozmawiałem ze znajomym co siedzi w projektowaniu płytek półkola lepiej przenoszą wyższe częstotliwości mniejsze zakłócenia czy coś tam 

Edytowane przez bleck55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślimy o drukowaniu całych obudów to tak. Ja myślałem o wpasowaniu driverów w gotowe obudowy od jakiś fabrycznych słuchawek :) . Taka obudowa od hm5 nie była by głupia ale hm5 małe nie są i koszt wydrukowania takiej obudowy też mały nie będzie pewnie ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności