Skocz do zawartości

DIY planar open source


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, killwasi napisał:

Odległość między ścieżkami to 0.5mm (odległość między środkami), a grubość to około 0.4mm, więc odstęp między ścieżkami to 0.1mm jeśli o to pytałeś :D

Jaka wyszła impedancja cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perul napisał:

Jaka wyszła impedancja cewki?

Oooo właśnie zapomniałem tego ująć w poście, zaraz tam dorzucę ;) Pomiar impedancji jest zależny od pola, ale z pełnym pakietem magnesów wynosi 45Ω, na sucho chyba jakieś 37Ω mi wychodziło, ale z tym drugim głowy nie dam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

To świetnie że są tak nisko ohmowe. Pomiar robiłeś przy jakiejś częstotliwości czy w pełnym paśmie? 

Pomiar tylko tanim miernikiem, więc zapewne stałoprądowo (przyznam, że nie wiem jak ten konkretnie dokonuje pomiaru) ;) Ale do tej pory nigdy mnie nie zawiódł porównując dokonywane pomiary a specyfikacje katalogowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ze skutecznością - potrzebują iście mocnego (czyt. drogiego) ampa, czy raczej jakiś w sensownej kwocie wystarczy? one dadzą radę tylko w otwartej konstrukcji, czy do zamkniętej też by szło je dostosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Play napisał:

jak ze skutecznością - potrzebują iście mocnego (czyt. drogiego) ampa, czy raczej jakiś w sensownej kwocie wystarczy? one dadzą radę tylko w otwartej konstrukcji, czy do zamkniętej też by szło je dostosować?

 

Na Aune X1s są pomiędzy HE-400 a T50RP także nawet można im zmniejszyć liczbę magnesów i nie będzie dramatu z mocą :D Co do obudowy to będę jeszcze przeprowadzał testy i miałem nadzieję, że z pomocą forum potestujemy kilka opcji :D Wstępnie wydaje mi się, że zamknięcie albo przynajmniej solidne dowalenie pianki pozytywnie by zmniejszyło dół. Niestety nie mam żadnej cienkiej pianki, żeby podłożyć coś między uchem a driverem, a to tez mogłoby coś zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, killwasi napisał:

Właśnie planuję cofnąć trochę stator do tyłu i usztywnić poprzeczką usuwając właśnie ten pseudo fazorek, bo w tym wydruku wyszedł słabo, a można po prostu jakąś wycięta piankę dokleić ;) Co do gwiazdki to nie wiem co by to miało dać (usztywnienie?), bo ułożenie magnesów musi zostać tak jak jest. I tak, driver pod kątem dużo poprawia, co już przetestowałem, ale chyba wystarczy pady kątowe dać, co?

Dzięki za takie właśnie sugestie, są bardzo pomocne i czekam na więcej :D

Fazorek zasłania sporą część przetwornika, a każde tego typu zabezpieczenie wpływa na dźwięk (bo przecież to dyfuzor). Gwiazdka by przetwornik zabezpieczyła, a jednocześnie miała by mniejszy wpływ na brzmienie. (Ciężko mi się jakoś dzisiaj myśli, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi). Ja bym postawił w technologię jaka jest w Hifimenach. 

Pady kontowe? Zależy, naprawdę. Jak masz odpowiednio zaprojektowany driver i budę, to w płaskich padach możesz mieć lepszą scenę. Tutaj musi się to zgrać. Dodatkowo na kontowych będzie uciekało mniej basu, co sprawi, że będzie go jeszcze więcej.
Masz 2 opcje pochylenia drivera.
1. Taki jak wszędzie, czytaj Z1R, T1 etc.  (easy)
2. Taki jaki masz w Ultrasone (spore utrudnienie, trzeba odpowiednio wyliczyć kąt drivera, kąt odbicia etc. Hard)
Flow jest dosyć proste w wykonaniu, biedo-wersje zrobił Final w D8000 i efekt jest niesamowity. Wystarczy takie sito z różnej grubości dziurkami (różnej grubości w środku dziurki, taka tulejka). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to impedancja pozytywnie mnie zaskoczyła, patrząc na bardzo gęste upakowanie ścieżek. Wygląda na bezkompromisowe zwiększanie pola magnetycznego. Zastanawia mnie, skąd pomysł na takie ostre łuki? Nigdzie nie widziałem żeby były takie stosowane. Cud że to ładnie wytrawili.

 

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Znalazłem tanią obudowę :D . http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00222973/:D haha

Się śmiejesz, a widziałem podobne miski ale z drewna padouk, a nie bambusa, które już by się nadawało sonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michauczok napisał:

Chapnąłbym jak coś zostało, i tak miałem robić :D

BTW, są laminaty o połowe cieńsze (12um), są też teoretycznie 10um, ale nie widziałem w sprzedaży :)

Wielki szacun za projekt, i podzielenie się publicznie :D

Może tobie by zrobili? Masz firmę z tego co kojarzę? W PL podobno bez firmy przy takich usługach ani rusz :( . Napaliłem się na to jak szczerbaty na suchary ale:

a) nie mam jak zrobić obudowy ani nie mam pasującej żadnej

b ) Wolałbym z Polski jednak te drivery. W razie draki czy przepalenia będzie bez problemu można domówić a po 2 koszt się zmniejszy znacznie. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michauczok napisał:

Chapnąłbym jak coś zostało, i tak miałem robić :D

BTW, są laminaty o połowe cieńsze (12um), są też teoretycznie 10um, ale nie widziałem w sprzedaży :)

Na razie tylko 2 pary są wstępnie zarezerwowane ;) Spodziewałem się większego popytu, ale najwyraźniej większość napaliła się na własne zamówienie zbiorowe ;)

Wiem, że są 12, ale akurat nie udało mi się znaleźć podwykonawcy na to ;) Poza tym dochodzą też inne warstwy ochronne, które sprawiają, że te 12um nie robi aż takiej różnicy , ale w przyszłości może cos z tym poszukam ;)

 

23 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Znalazłem tanią obudowę :D . http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00222973/:D haha

Ta by się bardziej nadała: 71B4TCc3gFL._SX466_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, killwasi napisał:

Na razie tylko 2 pary są wstępnie zarezerwowane ;) Spodziewałem się większego popytu, ale najwyraźniej większość napaliła się na własne zamówienie zbiorowe ;)

Czemu własne? Myślę, że spokojnie te co masz zejdą i będziesz miał chętnych na zrobienie zamówienia w Chinach na większą ilość. 

Ja nie chcę na razie rezerwować bo orientuję się w kwestii wykonania pozostałych elementów. 

Nie mówiąc o tym, że największym wyzwaniem jest chyba poskładanie drivera do kupy. Bo włożenie go do muszli, pałąk itp. to już prościzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miki_w1 napisał:

Czemu własne? Myślę, że spokojnie te co masz zejdą i będziesz miał chętnych na zrobienie zamówienia w Chinach na większą ilość. 

Ja nie chcę na razie rezerwować bo orientuję się w kwestii wykonania pozostałych elementów. 

Nie mówiąc o tym, że największym wyzwaniem jest chyba poskładanie drivera do kupy. Bo włożenie go do muszli, pałąk itp. to już prościzna.

dla mnie większym wyzwaniem było by chyba zrobić obudowę albo gdzieś taką dostać :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miki_w1 napisał:

Czemu własne? Myślę, że spokojnie te co masz zejdą i będziesz miał chętnych na zrobienie zamówienia w Chinach na większą ilość. 

No właśnie to co chcę zrobić to sprzedać te 4 pary, udostępnić projekt, podać namiary i dalej niech się dzieje wola forum :D Nie mam zamiaru czerpać wpływów z ewentualnych zamówień zbiorowych ;)

 

3 minuty temu, miki_w1 napisał:

Nie mówiąc o tym, że największym wyzwaniem jest chyba poskładanie drivera do kupy. Bo włożenie go do muszli, pałąk itp. to już prościzna.

Najtrudniejsze jest zdecydowanie przyklejenie magnesów. Lutowania cewki nie ma co się obawiać w razie czego - to bułka z masłem i jest prostsze niż lutowanie kabli ;) Wystarczy odrobina żelu topnikowego do SMD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, killwasi napisał:

Chyba, że na forum wyszłaby inicjatywa zbiorowego zamówienia wtedy możliwe, że nawet do 50zł za parę da się zejść ;) 

Zrozumiałem to tak, że jak pomysł chwyci to będziesz realizować kolejne zamówienie  :) 

Na popularność i ilość chętnych raczej nie możesz narzekać.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnesy używałeś okrągłe ?
jak by się sprawdziły prostokątne ułożone osiowo do cewek na membranie ?  można zamówić magnesy o konkretnym wymiarze  z chin tak zęby idealnie pasowały do membrany .
z tego co na szybko wyczytałem magnesy plus membrana to wychodzi kolo 110 zło za sztukę ?
kolejna kwestia nie lepiej pola lutownicze do membrany wyprowadzić na pola "montowe" ?

Edytowane przez bleck55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że więcej chętnych by było jakbyś zarabiał swoją działkę na driverach (albo całym kicie) i oferował pełen "DIY kit" takich słuchawek. Myślę że sporo osób po prostu nie ma możliwości wykonania takiej obudowy czy zamówienia drivera. Koszty by spadły tobie i nam i więcej chętnych na pełen kit też pewnie by było na takie gotowy kit nawet bez pałąka, ale to moje zdanie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miki_w1 napisał:

Zrozumiałem to tak, że jak pomysł chwyci to będziesz realizować kolejne zamówienie  :) 

Na popularność i ilość chętnych raczej nie możesz narzekać.

Może trochę źle się wyraziłem, już tłumaczę co miałem na myśli :D Mam teraz kilka par z mojej partii, które chcę sprzedać zanim opublikuję projekt. Następnie ktokolwiek z forum (mogę to być ja, nie ma problemu) może zorganizować zbiorowe zamówienie i zejść z ceną przy zakupie większej ilości - standardowe forumowe zamówienie zbiorowe, an którym nikt nie zarabia ;) To zejście z kosztem do przykładowych 50zł to nie była moja propozycja tylko koszt jednostkowy jaki szacunkowo udałoby się uzyskać przy dużej ilości ;)

 

Więc jeszcze raz dla rozjaśnienia: mam na sprzedaż tu i teraz 4 pary po 100zł/para. Jak te 4 pary się rozejdą to w pełni otwieram projekt :D

 

4 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Myślę że więcej chętnych by było jakbyś zarabiał swoją działkę na driverach (albo całym kicie) i oferował pełen "DIY kit" takich słuchawek. Myślę że sporo osób po prostu nie ma możliwości wykonania takiej obudowy czy zamówienia drivera. Koszty by spadły tobie i nam i więcej chętnych na pełen kit też pewnie by było na takie gotowy kit nawet bez pałąka, ale to moje zdanie :)

Możliwe, ale nie chcę otwierać przedsiębiorstwa tylko dać ludziom drivery o dużym potencjale i czekać aż społeczność modderowa zrobi z nich "Audeze dla biednych" :D A obudowa jest tylko, żeby każdy mógł łatwo sobie wydrukować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Wziął bym jedne ale nie mam obudowy :) . To jest ból :) . Myślę że to większość powstrzyma :)

Na pewno znajdziesz firmę która Ci wydrukuje, albo kogoś na forum z drukarką 3d. @FlameRunner albo @Lemonsky z tego co pamiętam.

IMO gorzej z driverem i magnesami. Jakby chociaż można było kupić gotowy driver tzn z przyklejonymi magnesami...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił, ale budę zaprojektować z CAD'zie... Mordęga. 
Jakby nie CAD to moje iski by się sprzedawały lepiej niż HD201 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności