Skocz do zawartości

Final Audio F4100


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Poniższa recenzja jest dla mnie bardzo wyjątkowa i to nie tylko ze względu na fakt, iż jest to mój dziewiczy tekst na kropka.audio, lecz przede wszystkim z uwagi na słuchawki będące przedmiotem recenzji. Niewiele jest takich sprzętów, które odciskają na mnie jako na słuchaczu tak trwałe piętno, by niemal rok od momentu, kiedy otrzymał je do testu wrażenia z obcowania z nimi wciąż były tak intensywne i wyraziste. Powiem więcej - przerzucając kolejne słuchawki dokanałowe, a było ich co najmniej kilkanaście par w podobnej półce cenowej - liczyłem na to, że mi przejdzie. Tak zwyczajnie i normalnie. Czas jednak płynie, a ja w końcu odrzuciłem niepewność na bok i opublikowałem tekst, który na dysku zalegał w wersji finalnej już od przeszło pół roku.

 

Co tak bardzo mnie poruszyło, że opowiadam o F4100 niczym o ukochanej kobiecie, na samo wspomnienie której żywiej bije moje serce? Przekonajcie się sami.

https://kropka.audio/test/sluchawki/final-f4100-recenzja/

4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
11 minut temu, Suszec napisał:

Mało o tych słuchawkach można znaleźć w necie, więc dzięki za treściwą opinię. Gdzieś na head-fi natknąłem się na odczucie "niskiej dynamiki" podobno typowe dla pojedynczych armatur. Prawda to?

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem, jak ktoś może je uznać za mało dynamiczne, bo w brzmieniu są raczej lekkie :) Może nie nazwę ich eterycznymi, bo jednak trochę tego mid-basu mają, ale odsłuchiwałem ich na ostatnim AVS i muszę przyznać, że chociaż w swojej półce cenowej pod kątem techniczności niestety się nie bronią, to jednak mają w sobie coś wyjątkowego i pięknego. W każdym razie grają z przyzwoitą dynamiką, a dźwięk nie zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności