Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod 4g, 5g czy 6g + wyprowadzenie dźwięku po lighting.


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zgubiłem moją taczkę 4g. Odtwarzacz kochany, bo dzięki 64gb pamięci dużo muzyki z Deezera się mieściło. Tylko problem taki, że przy 30-40gb utworów sama aplikacja mocno muliła. Pytanie moje jest takie, czy 5g uwolni mnie od tego problemu? Ktoś testował z Deezerem albo ewentualnie Spotify i dużą ilością danych? A może warto dołożyć więcej i kupić 6g? Jak pisałem, w zasadzie zależy mi tylko na sprawnym działaniu Deezera.

Pytanie drugie to wejście lighting. W samochodzie mam zrobione car audio pod iPoda, dźwięk i ładowanie leciał mi szerokim wejściem. Mogę to w miarę bezproblemowo przerobić na lighting czy generalnie się nie da? Wystarczy taki adapter czy macie inny pomysł?

 

http://www.empik.com/adapter-4world-do-iphone-30pin-lightning-bialy-4world,p1085226783,elektronika-p?gclid=CjwKCAiAqIHTBRAVEiwA6TgJw64nIBxTavdPin_WjBKZSZZmfWfbugGuyY4hfYOn02JxGC6JwvPjEhoCXgEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Pytam bo z tego co czytałem zamienniki w tej kwestii są kapryśne.

 

Jest też inna opcja - może da się zlutować lighting w taki sposób, by wyciągnąć z niego sygnał dźwiękowy, obsługiwał ładowanie a podłączenie pod niego wykrywał jak stację dokującą? 30-pinowe złącze miało taką opcję, tak mam zrobione u siebie w aucie.

 

EDIT: Z tego co widzę taki kabel jest chyba najłatwiejszą opcją, ktoś z was testował? -https://www.aliexpress.com/item/ACCGUYS-2-in-1-Audio-Charger-Adapter-Cable-For-iPhone-7-7-Plus-Music-Calling-Charging/32810858640.html

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightning to złącze cyfrowe - ori przejściówka z niego na 30-pin to tak naprawdę DAC (bo na 30-pin już masz sygnał analogowy który pusczasz na radio) :) Najłatwiej będzie Ci je po prostu zakupić - nie polecam zamienników. Odezwij się na PW - gdzieś mam to maleństwo w audiowalizce.

Z tego co sie orientuje 5g od 6g praktycznie niczym sie nie rozni dziekowo - moze kwestia softu (nie wiem, mialem 5g chwile tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sound John napisał:

5g ma procesor z IPhona 4s a 6g z szóstki.

Do tego ilość ramu 512 vs 1024 MB.

Czyli pracę może przyspieszy ale SQ pewnie to nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda więc jakość dźwięku po takiej przejściówce? Używałem tego w aucie do 30pin bo za jednym przewodem miałem też zasilanie załatwione a dźwięk wydawał się być lepszy niż po jacku.

 

A jak w kwestii dźwięku względem tych playerków wypada iPhone SE? Widzę, że używane można za śmieszne pieniądze dostać - akceptując bypass icloud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten DAC z Lightning gra podobnie jak sama taczka 5g czy jest różnica ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności