Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Ze słuchawkami KZ spotkałem się już przy okazji modelu ZST, który nie dość, że od razu podbił moje ucho, to jeszcze zasiada w nim do dzisiaj, tak od czasu do czasu. Sama firma to typowych chiński tygrys biznesu, który strategię oparł na filozofii value-for-money. Słuchawki KZ-ZS6 kupiłem całkowicie w ciemno, trochę w ramach leczenia nałogu zakupowego a trochę z potrzeby testowania nowego sprzętu.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2018/01/kz-zs6.html

 

20180109_200015.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja :) Chyba trza kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem egzemplarzu REVa, i byłem w szoku jak szeroko grają. Brakuje im głębi i ogłady w górze, ale za te pieniądze... warto brać! Tylko dokupić trzebaten srebrny kabelek za 27pln :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki srebrne są bo mam ZST i ZS5 i Triple więc sreberko must have :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabelek posrebrzany nie zaostrzy niepotrzebnie ich brzmienia? Z recenzji wynika, że już na stokowym kabelku pojawia się sybilizowanie, a ze srebrzonym może być jeszcze większa.

 

Czy kabelek posrebrzany nie zaostrzy niepotrzebnie ich brzmienia? Z recenzji wynika, że już na stokowym kabelku pojawia się sybilizowanie, a ze srebrzonym może być jeszcze większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja już mam sreberko więc jak nie podejdzie to wróci się do stockowego. A wypróbuje też ten od TRIPLE.FI. Ja mam chęć zamówić ten BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Synthax napisał:

Słuchałem egzemplarzu REVa, i byłem w szoku jak szeroko grają. Brakuje im głębi i ogłady w górze, ale za te pieniądze... warto brać! Tylko dokupić trzebaten srebrny kabelek za 27pln :) 

Rev ma ZS6 czy ZS5?

Dziś do mnie przyszły ZS5 - technicznie jest spoko, ale barwa niekoniecznie w moim guście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso recka super, ale przyebe się :D 

 

 

image.png

 

:wacko::huh: albom gupi albom niekumaty ale po pierwsze one mają 15 ohm (tak podajesz) i 102dB skuteczności (edit: albo 105dB jak @jd1210 niżej wkleił)... faktycznie takie trudnosterownopędne?

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gearbest podaje takie dane;

 

Cable Length (m): 1.2m 
Compatible with: Computer,Mobile phone,MP3,PC,Portable Media Player 
Connectivity: Wired 
Driver unit: 8mm 
Frequency response: 7Hz - 40KHz 
Driver type: Hybrid 
Impedance: 15ohms 
Plug Type: 3.5mm,L-Bend 
Sensitivity: 105dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZS5 też nie były łatwe do wysterowania (że o Macawach GT100s nie wspomnę). Niska impedancja i wysoka czułość, to znak, że będzie głośno, niekoniecznie, że zagra to poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZS5 w żadnym wypadku nie są trudne do rozruszania. Niska impedancja może i nie wróży że będą łatwe ale skuteczność na poziomie 105 już tak. Chyba, o czym wcześniej nie pomyślałem, że skosnoocy sciemniaja w danych technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska impedancja powoduje, że wszelkiej maści śmieci z układu sie przecisną. Do tego dochodzi DF, ponieważ są to słuchawki dynamiczne (w części). Na to nakłada się skuteczność, która wcale oszałamiająca nie jest (może cyferki pokazują co innego) i np. telefony dochodziły do końca możliwości, żeby głośność była ok. 

 

Także, spodziewałem się, że trudności będą i te faktycznie się pojawiły. Do sprzętu stacjonarnego tylko przez rezystor, a niektóre sprzęty portable dawały od siebie piski (np. Nano D3 przy skanowaniu karty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, brunnerius napisał:

Mam ZS5 w żadnym wypadku nie są trudne do rozruszania.

Mam całkiem odmienne zdanie. Z telefonu czy słabszych odtwarzaczy grały niezbyt ciekawie, darły mordę i brakowało im kontroli. Ale jak się im dało dużo prądu, to nagle wszystko się układało i hajp na KZ stawał się poniekąd uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fatso napisał:

Także, spodziewałem się, że trudności będą i te faktycznie się pojawiły. Do sprzętu stacjonarnego tylko przez rezystor, a niektóre sprzęty portable dawały od siebie piski (np. Nano D3 przy skanowaniu karty).

 

Być może niektóre sprzęty portable dodają od siebie coś zbędnego (np. piski) ale Pioneer XDP-100R daje radę bardzo dobrze (przynajmniej w moim odczuciu). Natomiast w przypadku większości IEMs skrzydeł dodaje dodatkowe wzmocnienie, co sprawdza się również przy ZS6. Szczerze polecam zainwestowanie we wzmak portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Inszy napisał:

. Ale jak się im dało dużo prądu, to nagle wszystko się układało 

Inszy, ale tak się stanie w przypadku 99% słuchawek na rynku.

55 minut temu, Fatso napisał:

Niska impedancja powoduje, że wszelkiej maści śmieci z układu sie przecisną. Do tego dochodzi DF, ponieważ są to słuchawki dynamiczne (w części). Na to nakłada się skuteczność, która wcale oszałamiająca nie jest (może cyferki pokazują co innego) i np. telefony dochodziły do końca możliwości, żeby głośność była ok. 

Czyli skośnoocy bzdury piszą w parametrach technicznych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak ;) ale skoro tak zachowują się niemal wszystkie słuchawki, nawet mniej wprawne ucho usłyszy różnice po wpięciu w tor ze wzmakiem, to co to mówi o samych słuchawkach, wysterowaniu, napedzeniu... Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności