Skocz do zawartości

Jakie słuchawki lepsze od Sound BlasterX H7 do dźwięku 7.1?


Sunbeach81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś miał z was może na testach te słuchawki które podałem w temacie lub model niższe H5? Właśnie mam na testach H5, swoje mam Aurvana Live 2 i na H5 po prostu nieziemska różnica na plus :) W połączeniu z zewnętrzną kartą dźwiękową Sound Blaster G5 pełen odlot! :) Wiem już że jest model wyższy słuchawek - H7 i pytanko do kogoś kto testował lub ma coś lepszego.. jest coś jeszcze lepszego pod dźwięk 7.1?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah te sztuczne "7.1 gejming i nasze najnowsze rozwiązania" sratatata... W sumie karta nie jest zła, oczywiście znajdą się lepsze jak np. AIM SC808. Co do samych słuchawek wątpię że ktokolwiek miał styczność z jakimkolwiek modelem H. W tej cenie wybrałbym osobiście HyperX Cloudy ale tylko pierwszą rewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość, to poszukaj coś w otwartych modelach, One ze względu na swoją budowę mają przeważnie większe scenę dźwiękową od słuchawek zamkniętych. Co jest mega w grach i filmach. Bayerdynamic DT990, Tansze półotwarte AKG K240 

Ja osobiście mam Fidelio X2 mają tak szeroką scenę że wirtualne 7.1 tylko pogarsza sprawę 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie zamknięte to można popatrzeć czy ktoś nie chce się pozbyć swoich takstar pro82 z przedsprzedaży która się opóźniła albo wyżej wymienionych cloud'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoCzekk - nie rozumiem z czego ten śmiech ;) Miałem oraz testowałem już wiele słuchawek do kompa (gry, muzyka, filmy) i szczerze na razie nic mnie tak nie zachwyciło jak Sound Blasterx H5 i dla mnie "te sztuczne 7.1" powoduje jednak że dźwięk jest ******ście czysty i przestrzenny, słychać każdy szelest, każdy efekt w muzyce, każdy wystrzał o wiele intensywniej i dokładniej niż wcześniej. Jeśli chodzi o HyperX Cloud to wiem że wersja Alpha jest najnowsza, z tym że z tego co wiem to tylko Cloudy II mają dźwięk 7.1. Szukam czegoś do porównania z H5 lub H7 które mam zamiar wziąć sobie też na test z racji tego że są jeszcze lepsze :) Ze swoich tak jak pisałem obecnie mam Aurvana Live 2 i po założeniu H5 od Sound Blaster już do Aurvany nie wrócę :D  

 

Edytowane przez Sunbeach81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bizon88 - nie wiem właśnie o co chodzi z tymi otwartymi modelami, bo raczej wiadomo że jeśli słuchawki do domu i przed kompa to przy otwartych dźwięk wychodzi na zewnątrz i byłoby mnie na maxa słychać jak siedzę to raz, a dwa to testowałem już Bayerdynamic DT990 jak i 770 i szczerze to żadnej różnicy i wyróżnienia w stosunku do mojej Aurvany Live 2 :) Po prostu zwykły dźwięk stereo z słuchawek i nic poza tym! Podobnie z różnymi modelami AKG! Jeśli chodzi o dźwięk 7.1 to właśnie pierwszy raz go doznałem przy Sound Blasterx H5 o których jest temat i wcześniej jeszcze nigdy nie miałem takiej orgii czystości oraz dźwięku przy żadnych słuchawkach! :) Jak już napisałem szukam teraz czegoś również z 7.1 z czym mógłbym je porównać lub z modelem jeszcze lepszym - H7 którego też niedługo przetestuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki otwarte moją to zaletę ze ich konstrukcja pozwala na swobodny przepływ powietrza poruszanego przez membranę co ułatwia jej pracę. Membranie jest łatwiej oddać najbardziej detaliczne i delikatne dźwięki. Kolejny fakt jest taki ze membrana przez to ze jest otwarta daje większą scenę, przestrzeń dźwięku (mega w grach)  Aurvany Live 2 to przyzwoite słuchawki. Słuchawki to sprzęt stereo. wydaje mi się że potrzebujesz zestawu 5.1 a nie słuchawek. Są też słuchawki z prawdziwym 5.1 (wiele  przetworników w jednej muszli). takie jak Asus Centurion. ale sam ich dźwięk jest dupowaty..   Jeśli dla Ciebie czyściej i głębiej brzmią Creative H5 niż DT990 To nie wiem co Ci poradzić (masz problem ze słuchem :) ) Serio to kup sobie h5 i temat z głowy bo nikt Ci tu nie pomoże... Sam mam Xonara z Dolby Headphones i wirtualne 7.1 to tylko zwiększony pogłos, Ten sam efekt, ze słyszysz coś z tobą usłyszysz tez na stereo tylko bez zniekształcań. A w słuchawkach otwartych czujesz naturalną przestrzeń.  Z ich dźwiękiem przedostającym się na zewnątrz nie jest tak źle..       

Ja doznałem orgii jak posłuchałem HD800 na wzmaku Leben ( nie wiem który model, było na jakiś targach) Wiec sorki, ale co ty wiesz o zabijaniu :) 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu 5.1 nie potrzebuje bo słuchawkami podłączam się do karty Sound Blaster G5. Tak jak już pisałem miałem już w domu DT990 i w stosunku do mojej Auvrany Live 2 różnicy żadnej :) Różnica MOCARNA pojawiła się właśnie dopiero przy przywiezieniu H5 więc wiem co mówię i żeby znać efekt tego o czym mówię musiałbyś usiąść na Aurvana Live 2 a potem na H5 i o to tu chodzi.. więc ta wiedza o zabijaniu nic tu nie dała ;) Ps. DT990 to są słuchawki Hi-FI do sprzętu audio a nie do kompa więc o czym my mówimy :D Temat dotyczy słuchawek 7.1... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli DT990 nie można używać z komputerem? Ciekawe.

 

4 godziny temu, Inszy napisał:

Obawiam się, że szukasz informacji na nie tym forum co trzeba. Tu raczej wielokanałowy dźwięk w słuchawkach kończy się na 2.0.

 

Z tym samym tematem próbuje i u nas :). Autor trafił tam na podobne odpowiedzi. Nie specjalizujemy się w sztucznych pogłosach i karykaturalnym dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żebyś znalazł tu zwolenników słuchawek 7.1. To mimo wszystko głównie forum Hifi. To jest filozofia, która się kłóci trochę z symulacjami.
Jeśli chcesz "prawdziwego" dźwięku przestrzennego w słuchawkach, to lepiej odkładaj grosiki. Taki zestaw, który potrafi dosłownie zastąpić głośniki, lub naśladować akustykę kina/studia nazywa się Smyth Realiser i w wersji 8-kanałowej kosztuje  $3000. Wersja 16 kanałowa (3D) kosztuje jeszcze więcej i ma headtracking za pomocą IMU.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Inszy napisał:

Obawiam się, że szukasz informacji na nie tym forum co trzeba. Tu raczej wielokanałowy dźwięk w słuchawkach kończy się na 2.0.

 

Dobrze szuka, to są zwykłe słuchawki 2.0. Wirtualizacja wielokanałowa robiona jest na poziomie oprogramowania karty dźwiękowej. A tak w ogóle, to do grania, jeśli szukamy dobrych słuchawek, to najlepiej kupić coś od firmy słuchawkowej, a nie gamingowej. A do tego kartę z wirtualizacją od Creative czy też Asusa. Lepiej kupić byle Sennheisery 202, niż gamingowe, w nazwie, wynalazki.  Efekt będzie dużo lepszy. Zresztą te gamingowe to i tak przebrandowane na Creative słuchawki jakiejś innej firmy, tyle że nie wiadomo jakiej. Ale na pewno wiadomo, że płacimy 2 razy, raz producentowi prawdziwemu i drugi raz za dopisek "gamingowy" Creative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Faktycznie masz rację. Właśnie zobaczyłem, że to "prawdziwe 5.1", to prawdziwe robienie w bambuko :)

A słuchawki wyglądają jak Takstary Pro82 bez przełącznika basu.

Popatrzyłem na swoje Cloudy I i w zasadzie konstrukcja identyczna. Jedynie trochę muszle się różnią, ale same widełki i headband są identyko :)

 

W każdym razie tłuczków napalonych na dźwięk 5.1, 7.1 i 666.69 nie brakuje. Jak ja usłyszałem, jak kolega zachwala bodaj... Logitech Artemis za prawie tysiaka (jakieś pół roku temu), to myślałem, że padnę na podłogę. Próbowałem delikatnie dać mu do zrozumienia, że przepłacił gdzieś dwukrotnie i kupił szit, ale nie trafiało, więc zarzuciłem logiczna argumentację i przemilczałem temat dla dobra naszych relacji :D

 

P.S. Czekam, aż zmienią dopisek na Gayming albo Idioting :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem z czego u was ten śmiech bo jednak miałem większość marek słuchawek na testach i dopiero właśnie Sound Blaster x H5 dały mi prawdziwy efekt 7.1 w połączeniu z moją kartą zewnętrzną Sound Blaster G5.. czyli jednak napalać się można i efekt jest miażdżący! Gry, filmy oraz muzyka nabrały nowego świata, którego dotąd nigdy nie słyszałem a siedzę przy kompie od 25 lat i znam już wszystko :) Odpowiedź - nie sprawdzisz, nie wiesz :D Dlatego dobrze że w sklepach można "pożyczyć" słuchawki do domu i porównać.

Vaiet - Cloudy I są takie same jak moje Aurvana Live 2 czyli zwykłe 2.0 stereo. Chcę zobaczyć Cloudy II jeszcze które mają 7.1 oraz Revolver S. Ale temat był o tym że pytałem jakie słuchawki z opcją 7.1 mogą być jeszcze dobre?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia SRS 200 też miała efekt przestrzenny nie tylko z nazwy, ale potrzebne było odpowiednie źródło. A są to tylko pchełki. Wszystko to jest oszukiwanie naszych zmysłów. Wszystkie 5.1,6.1 itp itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunbeach, nie zrozumiałeś. Jeśli efekt 8 kanałowy jest symulowany na słuchawkach 2 kanałowych, to w gruncie rzeczy nie ma większej różnicy jakie to słuchawki. Bez head trackingu nie ma rzeczywistej symulacji dźwięku otaczającego i basta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też siedzą tylko dwa przetworniki, więc jest to zwykłe stereo. Cały efekt jest zrobiony od strony programowej i raczej nie byłoby problemu, żeby zaadaptować do tego jakiekolwiek inne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy ale jest 7.1 i się nie kłóć dyletancie, bo rozmawiasz z kimś, kto od 25 lat nie wstaje od komputera i zna wszystko. WSZYSTKO! :D

 

@Sunbeach81 wybacz kolego, ale prędzej jako politeista uwierzę, że katolicki Bóg jest dobry, miłosierny i sprawiedliwy, niż w to, że crap produkowany przez Creative gra lepiej, niż sprzęt za tysiące. Rozumiem magię synergii, uderzenia w preferencje, zachwyt chwilą i inne emocje, ale na litość bogów, próbujesz na forum audio wcisnąć paru wyjadaczom kit, że psia kupa to czekolada i warto się nią zajadać aż do urzygu. Byli tu już tacy wszystkowiedzący, wciskający swoją wizję świata bez rzeczowej argumentacji. Nie widzę ich tu na forum :) Także dla mnie ten temat to czysta prowokacja.

 

P.S. Tak, moje modowane Cloudy to tylko biedne stereo, ale grają genialnie jak na słuchawki kosztujące mnie półtorej stówy i pozwalają nie szukać niczego nowego w kategorii do 600-800zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to całkiem normalne, że ktoś kupił nowe słuchawki i mu się podobają. To bardzo dobrze, że jest zadowolony. Jedyny problem, jaki widzę to brak wiedzy, co jest niestety podstawowym warunkiem do zdobywania klientów przez firmy audio. Niestety *zwłaszcza* PC audio.
Tak czy siak, dla autora tematu sprzęt hifi to najwyraźniej nie jest "to", choć szczerze przyznam, ze nie słyszałem Soundblasterów. Po doświadczeniach ze słuchawkami
"komputerowymi" na sam widok wielkiego X na końcu napisu na produkcie w zdecydowanie za dużym pudełku robi mi się niedobrze.

Wracając do tematu, Sunbeach, skoro Ci się podobają efekty za pomocą cyfrowego crosstalku i reverbu, to polecam wskoczyć na poziom wyżej, czyli spróbować prostego programu o nazwie Waves NX. Będziesz potrzebował do niego IMU. Najlepiej zbuduj je sam, to się czegoś nauczysz ciekawego. Może być trochę zbyt skomplikowane na pierwszy rzut oka, bo trzeba tam trochę poustawiać. Mimo wszystko warto, bo dowiesz się sporo o postrzeganiu przestrzeni na podstawie dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności