Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dylematy audiofila, co dalej?


projack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Naszła mnie ochota żeby posłuchać nowego sprzętu. Jako że nie jestem w czepku urodzony, to niestety jak zwykle problemem jest kasa. Oscyluję w granicach 1 500zł. Zastanawiam się nad nowym DAC/Ampem. Obecnie gram na Aune T1 MK2 i FiiO Kilimanjaro 2. Zastanawiam się nad Aune X1s 10th Anniversary oraz DragonFly'em Red. Tylko moje pytanie czy w tej cenie są one w stanie zapewnić mi jakieś nowe wrażenia? Czy T1 i X1s to nie jest przypadkiem ten sam profil dźwiękowy? Może macie jakieś inne propozycje?  Grałyby z AT ATH-A700XT i Hifiman HE 4XX i  niekiedy z Hifimanami RE400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, retter napisał:

A jak ma grać?

Fajnie by było trochę dociążyć dół, nie tracąc przy tym za dużo z reszty zakresów.

 

Jest teraz dobra promka na massdropie na X1s, wychodzi z przesyłką nie całe 1000. Tylko pytanie czy X1s dociąży wspomniany przeze mnie dół?
 

Żeby tak może doprecyzować, dopadła mnie nuda na obecnym sprzęcie. Nie oczekuję żadnej rewolucji która wyrwie mnie z kapci, tylko jakiegoś innego brzmienia z może lekko dociążonym dołem :)

Edytowane przez projack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Dnia 17.01.2018 o 09:44, projack napisał:

Żeby tak może doprecyzować, dopadła mnie nuda na obecnym sprzęcie. Nie oczekuję żadnej rewolucji która wyrwie mnie z kapci, tylko jakiegoś innego brzmienia z może lekko dociążonym dołem :)

 

temat nie tak stary a w podpisie w nowych postach wciąż aune.. myslałes moze o zmianie na przenośny ? pioneer xdp 300r .. przydałoby sie by ktos czesciej opisywał  wiec moze kup i przekazesz wrazenia :)

 

cenowo odbiegnie minimalnie o ile zakup odbedzie sie "pokątnie"

 

lub może cos o czym ostatnio w innym temacie Sound John wspominał - pono player

zaczerpnięte z pewnej recenzji spokrewnionej z  forumową

"Z nausznych najbardziej przypasowało mi połączenie z ATH-A700X. To jest spektakularne granie. Świetny bas, głęboki ale szybki i precyzyjny, spora ilość energii w nagraniu, idealna wręcz gęstość i nasycenie"

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, domingo napisał:

 

 

temat nie tak stary a w podpisie w nowych postach wciąż aune.. myslałes moze o zmianie na przenośny ? pioneer xdp 300r .. przydałoby sie by ktos czesciej opisywał  wiec moze kup i przekazesz wrazenia :)

 

cenowo odbiegnie minimalnie o ile zakup odbedzie sie "pokątnie"

 

lub może cos o czym ostatnio w innym temacie Sound John wspominał - pono player

zaczerpnięte z pewnej recenzji spokrewnionej z  forumową

"Z nausznych najbardziej przypasowało mi połączenie z ATH-A700X. To jest spektakularne granie. Świetny bas, głęboki ale szybki i precyzyjny, spora ilość energii w nagraniu, idealna wręcz gęstość i nasycenie"

Temat może nie aż tak stary ale zmieniły się warunki odsłuchowe. Nowe słuchawki, nowe lampy i z przenośnych Opus #1 (czekam na przelotkę rodowaną z 6,3 na 3,5. To wtedy powiem jak brzmi z nowymi słuchawkami). Odkąd mam 2 pary planarów to AT poszło do użytku bardziej z PS4. Planuję przesiadkę na jakieś inne źródełko ale poszukiwania najwcześniej rozpocznę we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 gratulacje skoro rozbudowa poszla w przód

a to jednak prznośne tez sie juz zapałetały ;) 

fajnie ze przypomniałes opusa calkiem o nim zapomniałem przy rozgladaniu a tu niespodzianka -cena sie zbliza do ludzkiej po kilku latach

 

 

przynajmniej tyle Cie pociesze ze jednak  urodziłes się w czepku , moze nie jedwabnym ale choć wełnianym...nie ma co narzekac  :)

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

gratulacje skoro rozbudowa poszla w przód

 

Oj poszła, poszła. Audeze LCD - 2C, dwie lampy do T1 (Genalex i Tesla) i wcześniej wspomniany Opus #1

 

Cytuj

fajnie ze przypomniałes opusa calkiem o nim zapomniałem przy rozgladaniu a tu niespodzianka -cena sie zbliza do ludzkiej po kilku latach

Dla mnie cena #1 czy #1s to dalej jakaś czysta abstrakcja. Kupiłem tylko dlatego że była zacna oferta na używkę z jeszcze rokiem gwarancji.

 

Cytuj

przynajmniej tyle Cie pociesze ze jednak  urodziłes się w czepku , moze nie jedwabnym ale choć wełnianym...nie ma co narzekac  :)

 

Odkąd dopadłem 2C czyli jakby nie patrząc już prawdziwy high - end, zmieniłem swoje patrzenie. Jednak jestem w czepku urodzony. Stać mnie na słuchawki których cena dla niektórych to najprawdziwsza fantastyka. Planuje dalszy rozwój sprzętowy, który doprowadzi moją przygodę w świecie audio już do finalnego wyglądu. 99,99% dopasowania brzmieniowego. Zostawiam sobie HE-4XX jako taki sprzęt który będzie sprowadzał moją audionervose do parteru. Czyli jak znowu dopadnie mnie jakaś "nuda", HE4XX na głowę na tydzień i 2C w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności