Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Allo Digione jedyną drogą dla kraju (no może nie jedyną, ale co najmniej słuszną)


roger987

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem transport Rasperry Pi3 plus karta Allo Digione. No i aż posta napiszę. 

 

Podłączyłem, trochę zabawy, (żeby odpalić Tidala, potrzebujesz jednocześnie działającego Pi, Smartfona, i komputera LOL(Bubble Upnp)),  ale jednak ci szaleni audiofile z konkurencyjnych forów mają rację -  USB to chyba jednak zło :)  Wejście usb w moim Aune s16 jest bardzo przyzwoite, przyłożyli się, xmos, FPGA, FIFO, podwójny Crystek’s CCHD 957, izolacja,  no słowem,  jak za ten piniądz,  to jest nieźle.  Ale to co pokazało to Pi to skisłem. Różnica jest i jest WYRAŹNIE SŁYSZALNA. 

Dźwięk klarowniejszy i  większy, wyraźnie słychać więcej szczegółu.   Po prostu słychać  że to jest klasa wyżej. Niedługo będę porównywał w innych konfiguracjach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DigiOne to dobra karta, nie jakoś super wybitna, ale zrobiona po bożemu. Dobry zegar referencyjny, będący podstawą tworzonego cyfrowego sygnału audio, a to bardzo ważna rzecz. Do tego na każdym kroku stabilizacja napięć zasilających, nikt nie szczędził stabilizatorów i nie poszedł na skróty.  Dopełnieniem jest WM8805, dobry interfejs wejściowy Wolfsona. To w warstwie sprzętowej, w warstwie programowej też jest jak trzeba, większość operacji odbywa się niskopoziomowo, bez angażowania setek procesów systemowych, jak ma to miejsce w  PCcie. I to wystarczy żeby normalny sprzęt grał normalnie :) Z USB też można sporo wycisnąć, nie ma czegoś takiego jak złe i dobre interfejsy/metody przesyłu danych i konwersji. Są tylko lepsze i gorsze aplikacje (implementacje).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zasilam z powerbanka xiaomi 10000 USB 2.0 

Gra to na volumio i wifi. 

podstawowa instalacja :

https://youtu.be/M12ubFWD_Yk

Urucomienie Wifi jest odrobine bardzije pokrecone, 

z tego co pamiętam zrobiłem to normalnie z poziomu Gui volumio, w zakładce network 

U mnie nie działało volumio.local, muszę adresowac to przez IP.

W razie coś to śmiało pytaj

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słyszałem różnicę. I szczerze mówiąc to do tej pory nie do końca doszedłem do siebie. Różnica kolosalna. Po tym jak posłuchałem minutę-dwie przez transport i roger zapodał muzykę po usb, wystarczyły 3 sekundy, żebym zaczął się śmiać. Jakość dźwięku między jednym i drugim jak mp3 128 vs FLAC. Wywróciło mi to światopogląd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To będzie ciężko, bo aktualnie mam porównanie do ciamcianga. 

Z tym że z tego co pamiętam Xiang grał z dużo większym rozmachem, wielkością, powietrzem i  sporo większą klarownośćią niż s16, oba na digione. 

I uznałbym że lepszy jest Xiang. 

A Piano w porównaniu z Xiangiem to remis, z tym że Piano gra dużo gładziej, z większą klasą, odrobinkę bardziej kameralnie, a przede wszystkim trochę mniejszym wykopem i wypełnieniem.

Poem ta: zostawiam xianga do muzyki popularnej, tej z wykopem, do youtube i tym podobnych zastosowań, bo to jest naprawdę mocny chuligan.  A do klasyki mam Piano. Jak miałbym wybór albo- albo, to zostawiłbym mimo wszystko Piano. Daje złudzenie obcowanie z czymś nieprawdopodobnie klasowym. Jest gładki, a jednocześnie nie ma rażących wad. Ale nie mam takiego wyboru :) I zostaną oba. Do czasu aż wyjdzie Katana od allo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności