Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser Momentum in-ear czy Fiio F5


piopod

Pytanie

Witam

Poszukuję słuchawek dokanałowych o brzmieniu skierowanym bardziej  w ciepłą i ciemniejszą stronę o szerokiej scenie. Dopiero zaczynam swoją podróż w audioświecie, jestem totalnym laikiem. Od jakiegoś czasu zagłębiłem się w tej tematyce i stwierdziłem, że nadszedł czas kupna już lepszych słuchawek dokanałowych( ostatnio używane słuchawki to brainwavez delta). Oszacowałem swój budżet na +/- 300pln. Słuchawek będę używał do przemieszczania się po mieście z punktu A do B, jak i również do aktywności fizycznej( siłownia, bieżnia itd). Warto dodać że słuchawki będą grały w połączeniu ze smartfonem One+ one. Po researchu skupiłem się na dwóch modelach Sennheiser Momentum  M2 i Fiio F5. Z ostatnich wyborów odrzuciłem Soundmagic E50, ale czy słusznie?  Chętnie wysłucham wszelkich sugestii i pomysłów i rad! dzięki! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
8 godzin temu, Sound John napisał:

monumentum in ear to przebasowiony syf, basu jest tak dużo, że kompletnie niszczy scenę.

Do tego z uwagi na bardzo twarde tipsy są baaaaaaaardzo niewygodne w użytkowaniu.

Bas się uspokaja jak się wygrzeją, i drugie w moim przypadku uważam je za mega wygodne i super się je aplikuje. 

Ale fakt że treningu bym w nich nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@piopod

1.Musisz samemu przesłuchać słuchawki w połączeniu z docelowym sprzętem. Na różnych źródłach będą różnie grały, czasem są to niuanse, ale właśnie od nich niekiedy zależy nasz wybór.

 

2.Ponieważ ludzie różnią się budową ucha, każdemu będą siedziały inaczej w uchu. W warunkach słuchania w ruchu czasem komfort i umocowanie w uchu może być istotniejsza kwestią niż jakość dźwięku. Co nam ze świetnej jakości skoro jest ona co rusz dewaluowana poprzez wypadanie/przestawianie się słuchawek w uchu. Z tego właśnie względu przez ponad rok używałem momentum in ear, korygując bas.

 

3.Drożej  nie zawsze znaczy lepiej, przy aktywności fizycznej zwróć uwagę również na ich wytrzymałość.

 

4. @piopod , wymieniłeś modele , które charakteryzują się dużym , wręcz niekontrolowanym w niektórych aspektach basem. Sprawdź więc , jak on będzie się zachowywał na Twoim smartfonie One+ , czy taki charakter  jest dla Ciebie dobry . Być może będzie ok, z reguły laicy nie przywiązują takiej wagi do zbyt wyeksponowanego basu.  

 

5. Wspomniane tutaj re 400

cyt. recenzja Macieja Sas :

" brzmią bardzo blisko neutralności, z delikatnym ociepleniem, z bezpośrednim i czystym, lekko złagodzonym i gładkim brzmieniem, a do tego bardzo przyjemnie przyciemnioną sceną. Określiłbym je jako słuchawki zrównoważone, ale posłodzone."

 

6.Osobiście teraz słucham fiio ex1 w połączeniu z ipod 5g , nie jest to z pewnością najlepsze połączenie na świecie, ale najbardziej optymalne dla mnie na tą chwilę, choć lewa słuchaweczka , gdy sie pochylam , ciągle wypada mi z ucha ( nawet pary uszu nie są symetryczne w budowie - cyt. Soundman "he,he" )

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, WujekStefan napisał:

Bas się uspokaja jak się wygrzeją, i drugie w moim przypadku uważam je za mega wygodne i super się je aplikuje. 

Ale fakt że treningu bym w nich nie zrobił.

nie uspokaja, słuchałem wygrzanych. One powinny być warte max 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi!

 

 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tych słuchawek osobiście, mogę polegać tylko na opinii. zbliżam się do wybrania tych f5, lecz jak już jesteśmy przy fiio ex1, czy ktoś miał doczynienia z nowszą generacją tego modelu? recenzjii i opinii jak na lekarstwo-_-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności