Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przerabianie kabli


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Witajcie ja mam takie pytanie - bo widzę, że ciężko o wysokiej jakości kable typu USB A-micro USB typu 2.0. Czy w związku z tym można przerobić np. kabel USB typu A-B typu 3.0 lub 2.0 na kabel typu A- micro USB typu 2.0 ?

 

I może ktoś dodatkowo jakby co też zna namiary np. na wysokiej jakości kable typu USB A-micro USB typu 2.0..

 

Zastanawiam się też czy można też skracać kable USB i dorabiać im końcówki czy to jest jakiś problem oraz czy przedłużacze do kabla USB czy muszą koniecznie pogarszać znacznie jakość dźwięku?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, używałem takiego, powiem tak, jako kabel do pada to spoko, ale przy transferze audio wg mnie za słaby, bo jakość dźwięku jest duuużo słabsza niż przy używania DAP-a np. bezpośrednio. Choć jeden taki rozwaliłem, ale może od "przychrzanienia" w blat biurka każdy kabel by nie dał rady.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, używałem takiego, powiem tak, jako kabel do pada to spoko, ale przy transferze audio wg mnie za słaby, bo jakość dźwięku jest duuużo słabsza niż przy używania DAP-a np. bezpośrednio. Choć jeden taki rozwaliłem, ale może od "przychrzanienia" w blat biurka, każdy kabel by nie dał rady.


Znaczy raczej że Twój DAP jest kiepski jako DAC i żaden kabelek tego nie zmieni - ewentualnie "słuchasz oczami". Zrób sobie odpowiedni test to może wykluczysz chociaż jedną z tych opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużacz/przejściówka USB nie wpłynie na jakość dźwięku.

OTG jest łatwo zrobić z USB B.

Googlaj: USB OTG DIY

Krótko mówiąc musisz zlutować piny 4 i 5. Obudowę wtyczki możesz zrobić z sugru, modeliny, bądź termokurczki. Miłej zabawy :)
 

Najlepszy by był na wtykach kątowych. Niestety kątowe wtyczki USB C nie są jeszcze dostępne, ale typu B są, tylko przed złożeniem trzeba je zorientować dobrze, bo nie są symetryczne. Wiadomo, USB wkłada się trzy razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ widzę, że temat przenosi się na grząski grunt, to może wyjaśnię ważne podstawy. USB to interfejs cyfrowy, czyli nie przesyła sinusoidy, którą każde zakłócenie "psuje", tylko sygnał o dwóch wartościach: high i low. Te dwa stany różnią się relatywnie do sygnału analogowego ogromnym napięciem, które jest odczytywane z bardzo dużymi "widełkami". Żadne zakłócenia z kabelka nie mają najmniejszego wpływu na to, co dociera do DACA, bo jemu jest wszystko jedno czy dostanie 0.x V więcej lub mniej. Nigdy. Nie ma na to szans.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem się głównie do tych, którzy przerobili trochę kabli i swoje doświadczenia bazują na doświadczeniu. Kabel może to się komuś podobać lub nie - wpływa na ostateczne brzmienie, stąd chciałem coś sprawdzonego brzmieniowo i solidnie wykonanego.

Do kompa używam Starlight 7 USB 2.0 od Wireworlda i nie jest to przesada i nawet nie wiem czy nie dać tu czegoś lepszego  (ale tu już może zysk może być nieopłacalny, a np. droższe kable z oferty Wireworlda to już chore ceny..), a o micro-USB B typu 2.0 myślę, by może używać czasem jako dźwiękówkę AK KANN-a i patrzę jakie są opcje i jak to cenowo i ogólnie wygląda - to co zawarłem w 1-ym poście. I myślę może ew. nad zamówieniem takiego rodzaju kabla, jeśli to jest bardziej opłacalne.. A że wybór firmowych kabli USB A-B jest zdecydowanie większy stąd pomysł by może przerobić, jakiś z tych kabli na A-micro-USB 2.0 jeśli się da ..

 

Rozumiem, że jakbym chciał przerobić kabel USB A-B na kabel USB A-micro-USB typu B 2.0 to kabel źródłowy musi być w interfejsie USB 2.0 i nie może być to kabel typu USB 3.0 lub 3.1??

 

Rollomay a używałeś tej Supry i masz porównanie z jakimiś innymi kablami?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób kabel usb wpływa na brzmienie? Serio, chciałbym bardzo wiedzieć, może się czegoś dowiem :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ciężko, bo to nie ma nic wspólnego z brzmieniem kabla, a dużo wspólnego z napadem audiofilia nervosa. Jak już wszystko jest super, a choroba dopada, to koniecznie trzeba coś zmienić/poprawić. I wtedy żaden rozsądek nie pomoże - kable cyfrowe nagle mają swoje brzmienia, bo mnie uwiera, że muszę coś poprawić, a umysł sam już zadba o dowolne tłumaczenia byle tylko rzeczywistość subiektywna dopasowała się do potrzeb. Sam to przechodziłem, znam uczucie, ale udało mi się nie wpaść w tę pułapkę. Introverder już się o nią ocierał kilka razy, przynajmniej z tych postów, które ja czytałem. Teraz chyba ma kolejny napad :D.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Dodam tylko, że "przerobiłem trochę kabli i swoje doświadczenie bazuję na doświadczeniu". Jak widzisz można mieć różne zdanie na ten temat.

Jeśli chcesz zrobić najwyższej jakości kabel, to odsyłam do dokumentu standardu USB. gdzie jest napisane jakiego rodzaju przewody oraz ekranowanie jest zalecane w przypadku USB.

 

Rozumiem, ze chcesz podłączyć transport, czyli komputer do AK KANN, żeby używać go jako DAC, zgadza się? Chcesz do tego użyć kabla z wtyczką micro-USB A z jednej strony i USB B z drugiej. USB B ma wejść do komputera, a micro-USB A do AK KANN? Komputer ma wyjście USB 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Introverder

 

Mam tę Suprę. Względem zwykłego kabla jest wyższa dynamika, więcej basu, brzmienie jest bardziej konturowe. Jak masz Starlighta to ta Supra jest słabsza, ale też cena inna. Imho to raczej poziom Ultravioleta od WW, ale bardziej zdecydowane granie. Z racji małego wyboru gotowych lepsiejszych drutów usb z wtykiem micro (co sam zauważyłeś) to Supra jest spoko. Myślę, że do Kann'a wystarczy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pioj napisał:

A tak z zupełnie innej beczki - ma ktoś doświadczenie z 8-żyłowymi kablami słuchawkowymi? Ciekawi mnie czy duże są różnice względem 4-żyłowców.

są dwa razy grubsze 

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Pewnie, że ciężko, bo to nie ma nic wspólnego z brzmieniem kabla, 

- acha prowadzis wewnętrzny dialog - to gratuluję.. Sam pytasz, odpowiadasz - super :). Ciebie timecage chyba uwiera, że możesz się mylić w osądzie, ale to nie mój problem :).

 

Wracając do rzeczywistej dyskusji :), zaraz zobaczę rollomay co mi napisałeś

 

- wykasować dubla - patrże niżej - dziękuję, oczywiście moderacja pewnie to zostawi jak jest ale to już nie mój problem :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Pewnie, że ciężko, bo to nie ma nic wspólnego z brzmieniem kabla, 

- acha prowadzisz wewnętrzny dialog :) - to gratuluję :) , widzę, że jesteś z tym, którym się nie podoba, że jest wpływ, ale że go nie słyszą, to mają ścisk dupy - przykre   :) .. Sam pytasz, odpowiadasz - super :) więc możesz założyć topic, w którym sam będziesz kontynuować swoje przemyślenia w tym temacie? :)

 

Wracając do rzeczywistej dyskusji :), zaraz zobaczę rollomay co mi napisałeś.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Introverder napisał:

- acha prowadzisz wewnętrzny dialog :) - to gratuluję :) , widzę, że jesteś z tym, którym się nie podoba, że jest wpływ, ale że go nie słyszą, to mają ścisk dupy - przykre   :) .. Sam pytasz, odpowiadasz - super :)

 

Wracając do rzeczywistej dyskusji :), zaraz zobaczę rollomay co mi napisałeś.

On odpowiadał na mój komentarz, tylko ja go w międzyczasie zedytowałem... Napisałem tam, że na prawdę ciężko byłoby wytłumaczyć wpływ kabla usb na dźwięk, tym bardziej, że występuje tam automatyczna korekcja błędów, tylko, że chciałem być miły i usunąłem tą końcówkę, by mój komentarz był obiektywny ;)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Introverder napisał:

- acha prowadzisz wewnętrzny dialog :) - to gratuluję :) , widzę, że jesteś z tym, którym się nie podoba, że jest wpływ, ale że go nie słyszą, to mają ścisk dupy - przykre   :) .. Sam pytasz, odpowiadasz - super :) więc możesz założyć topic, w którym sam będziesz kontynuować swoje przemyślenia w tym temacie? :)

 

Wracając do rzeczywistej dyskusji :), zaraz zobaczę rollomay co mi napisałeś.

Odpowiadałem akurat koledze Pioj, który od tego czasu z jakichś powodów zmienił treść swojego posta.

Co do ścisku dupy, to powiem tak - wypowiedziałem się z życzliwością do Twojej osoby i szczerą chęcią pomocy, nawet takiej, która może być niemile widziana. Jaki poziom reakcji zaprezentowałeś to widać, więc z mojej strony uznaję to za koniec naszych kontaktów. Życzę szczęścia w krainie czarów.

Edytowane przez timecage
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję czarów, wystarczy mi moje ucho i jak sądzę sprawny słuch..

 

Zawsze to samo - zawsze ktoś jest święcie przekonany, że ma rację. Na wielu rzeczach się nie znam, ale nie tworzę czarów, a opieram się tylko na swoim słuchu. To lepsze sądzę od teorii. Trochę tych kabli przesłuchałem w życiu - nie wszystkie, ale opieram swoją opinię, na tym co mi ucho mówi.. Więc jeśli ktoś uważa, że bzdury i że dlatego, że słyszę jak na dłoni różnicę, to że mam omamy, to nie cche mi się nawet dyskutować bo i po co?

 

Ja szanuję, że ktoś nawet jeśli pewnie nie słyszał różnych kabli, że pisze na pamięć, że nie ma różnic - a ja nawet w tej chwili mam 2 kable, dobre jakościowo jak sądzę i które ewidentnie różnie brzmią ;) . Ale ok, proszę bardzo, można nie wierzyć :) . Dla mnie to ośli upór, naogół nie poparty odsłuchem.. Bo zastanawiam się ile osób porównywało tak solidnie ze sobą kable - utwór do utworu i może to powiedzieć. Robione nie raz i nie dwa i nie na jednym czy dwóch kablach łącznie.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko Twoim wierzeniom. Zwyczajnie spytałem na czym polegają różnice oraz przedstawiłem swoją teorię sądząc po naszych tyradach na PW, że jesteś osobą zdolną do miłej i ciekawej dyskusji. Ale skoro to był tylko mój ścisk dupy, to nie mam już nic do dodania.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności