Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie "średnicowe" lub "funowe" słuchawki


emper0r

Pytanie

Cześć!

Napiszę pokrótce jakie mam słuchawki i czego mi brakuje.
Źródło: AIM SC808 z wymienionymi opampami ( nazw katalogowych nie pamiętam ale to jedne z najpopularniejszych, neutralne opy ).
Słuchawki:
Takstar TS-671 moje ulubione. Dają mi mnóstwo dobrych wrażeń przy "żywej" muzyce, instrumentach, jazzie oraz nieźle się na nich gra na kompie.
Takstar hi2050 niemodowane to też fajna rzecz ale rzadziej ich używam.
Mam też zmodowane hi 2050 z padami z hm5 i wyjęty filc ze środka, dołożona gąbka. Brzmienie masakrycznie inne. Z jednej strony jakby zamknięte ale i w wielu utowrach za dużo basu.
Takstar Pro80 są spoko, używam ich w pracy i nie narzekam. Na integrze. Na Aimie też fajnie grają.
Beyerdynamic dt990 Pro 250Ohm - te są prawie na równi z TS-671, moje drugie pod względem dźwięku a pierwsze jak chodzi o wygodę. Najlepiej mi się w nich słucha skocznej muzy typu funk, techno itp. Genialnie gra się w nich w strzelanki. Do jazzu i rocka jednak mają zbyt mało średnicy i instrumenty są "suche".

Czego szukam? Kolejnych myślę, że co najmniej dwóch par. A zapewne na tym się nie skończy bo nie łatwo znaleźć "te jedyne"
Chcę czegoś podobnego do TS-671 - tylko żeby brzmiało jeszcze lepiej. Podobnego czyli bliska średnica, grające średnicą. Mogą mieć nieco więcej basu. Mogą też delikatnie się ocieplić i wejść lekko w "studyjność" bo Takstary mają "brudne" brzmienie. Chociaż podoba mi się to ale czasem są totalnie poza kontrolą. Dodam, że nigdy nie słuchałem planarnych i ciekawi mnie ten temat, może coś polecicie? Może da się jakieś osłuchać w Warszawie? A może ktoś z Was ma jakieś fajne słuchawki w stolicy? W sklepach jednak wybór jest średni.
Chcialbym posłuchac dt-150 choć pewnie były by dla mnie za "gęste" :) Z drugiej strony jeśli znajde bardzo fajne "funowe" słuchawki, coś w stylu dt990 pro ale bez tak kłującej góry i obciętej średnicy, to może pójdę wpierw w tym kierunku. Bo podejrzewam że moje Takstary zastąpią dopiero słuchawki za ponad 1000 zł czyli Hd600 lub hd650 ( niestety jeszcze nie osłuchałem ale muszę nadrobić ).
Może beyery dt880? Albo coś innego? AKG żadne mi nie podeszły, chociaż wielu ich nie przesłuchałem. Ze 2 pary w sklepie i już nie pamiętam które to były.
Raczej nie chcę wydawać więcej niż 1200 zł ale mogę szukać też używanych.

Takich dt150 chyba nie da się znaleźć w sklepach, może ktoś z Was ma w domu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
17 minut temu, emper0r napisał:

Chcę czegoś podobnego do TS-671 - tylko żeby brzmiało jeszcze lepiej. Podobnego czyli bliska średnica, grające średnicą. Mogą mieć nieco więcej basu. Mogą też delikatnie się ocieplić i wejść lekko w "studyjność" bo Takstary mają "brudne" brzmienie.

 

Dla mnie brzmi jak opis HD600 :D 

 

17 minut temu, emper0r napisał:

Hd600 lub hd650 ( niestety jeszcze nie osłuchałem ale muszę nadrobić ).

 

Zgadzam się, musisz nadrobić ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bosshifi B8 lepiej grają 80 Pro. Mają to czego brakuje 80 Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat w sklepach w Warszawie wybór jest duży :lol: Polecam odwiedzić mp3 store w Warszawie, bo mają tam duży wybór w tej cenie, m.in: HD600 i HD650 + rewelacyjnego sprzedawcę ;) 

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, emper0r napisał:

Byłem tam bo sklep mam niedaleko ale sprzedawca nie chciał dać mi do przesłuchania hd600 więc chyba taki rewelacyjny nie jest :D A może był zmęczony albo miał gorszy dzień

Może cięższy dzień, w każdym razie do twojego opisu preferencji pasują mi HD650, bo grają dosyć równo z lekko podbitym basem i szczegółową średnicą, oprócz tego proponuję jeszcze dać (drugą) szansę AKG K701 i K702. One kosztują ok.650zł, ale (na pasującym źródle) grają na prawdę fajnie - do przesłuchania koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też bym HD600 się zainteresował w wypadku, gdzie średnia Beyerów nie zadowala. Ew. Audio Technica R70x, choć do funu i relaksu Sennki się lepiej sprawdzą, im może pazura zabraknąć w mocniejszych gatunkach dopiero, ale jazz i rock powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

12 godzin temu, emper0r napisał:

Podobnego czyli bliska średnica, grające średnicą. Mogą mieć nieco więcej basu. Mogą też delikatnie się ocieplić i wejść lekko w "studyjność" bo Takstary mają "brudne" brzmienie.

Moim zdaniem to fragment opisu grania R70x :P, pasują znacznie bardziej od HD600. Nie mówiąc już że to ciekawsze i mniej popularne słuchawki, warto przesłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za pomoc, same konkretne i fajne słuchawki mi podsyłacie :)
 Sony MDR-1R ( lub bardzo podobne ) przesłuchałem kiedyś na szybko w media mark ale wtedy nie miałem żadnych słuchawek i się totalnie nie orientowałem. Mimo to kopara mi opadła. 
He300, R70X, HD600 i 650 będę szukał do odsłuchów. Jeszcze z ciekawości bym posłuchał Beyerów dt880 i DT150.
Nie żebym nie lubił Beyerów :P Te moje dt990 Pro tez są super tylko po roku słuchania trochę mi się nudza :) 


Jak znajdę chwilę czasu(może jutro:) ) To się wybiorę i dam znać co udało mi się odsłuchać i jak wrażenia.
Ale wiecie jak to jest z odsłuchami w sklepach. Żeby porządnie coś przetestować to trzeba mieć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz dt990 pro więc o ile są udane to jedne z lepszych funowych słuchawek, lepiej nie będzie tylko inaczej.

 

Z celowaniem w średnicowe możesz sobie odpuścić AKG, dt880 także te są liniowe, AT r70x taka ubasowiona wersja dt880pro niby fajne ale dalej nie mają uroku hd600 czy nawet ts671.

R1 nie słuchałem ale nie oczekuje rewelacji po nich i tyle mogę powiedzieć na ich temat.

 

DT150 potrzebują dobrego ampa ale mają mniej basu niż 990pro za to lepszej jakości, ogółem jeden z endgame w kwesti zamkniętych do domu.

 

Z planariami to jest lekki problem w kwestii zasilania ot trochę bardziej wymagające niż dynamik.

 

Chcesz coś więcej pytaj, pomogę jak mogę ew PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, retter napisał:

AT r70x taka ubasowiona wersja dt880pro

Pierwszy raz spotykam się z taką opinią :P podobnie z:

6 godzin temu, retter napisał:

nie mają uroku hd600 czy nawet ts671.

Te Audio Technic są lepsze od AD1000X, które kosztują ponad 2tys zł, wydaje mi się że bardzo nie doceniasz ich możliwości. :P Patrząc na jakość dźwięku, spokojnie mogłyby tyle kosztować. 

 

Natomiast spotkałem się z przypadkiem, że osoba zrezygnowała z HD600 już na rzecz AD700X, które stoją znacznie niżej od AD1000X.

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

\

Godzinę temu, Miljar napisał:

Pierwszy raz spotykam się z taką opinią :P podobnie z:

Te Audio Technic są lepsze od AD1000X, które kosztują ponad 2tys zł, wydaje mi się że bardzo nie doceniasz ich możliwości. :P Patrząc na jakość dźwięku, spokojnie mogłyby tyle kosztować. 

 

Natomiast spotkałem się z przypadkiem, że osoba zrezygnowała z HD600 już na rzecz AD700X, które stoją znacznie niżej od AD1000X.

 

A miałeś któreś z nich u siebie na dłużej czy tylko gadasz by nabić posty w dziale gdzie licznik nie idzie w górę? 

Miałem ts671, mam hd600 w różnych odmianach modach, miałem r70x przez 2tyg, miałem inne AT ponad pół roku, ale ad700x nie słyszałem a odsłuch na AVS ad1000x chyba się nie liczy bo 15min to nie 2 tygodnie na spokojnie w domu.

 

A ty miałeś je u siebie w domu czy tylko opierasz się na tym co można poczytać w necie?

 

Także jak autor coś zapyta jest sens pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tłumacz sobie to jak chcesz. Nie mam pojęcia po prostu skąd bierze się taka opinia, nic racjonalnego na to nie wskazuje. (nie znam tylko ts671) Może po prostu Ci się nie spodobały i piszesz coś aby popisać, ale to nie pomoże autorowi tego tematu. Patrząc po preferencjach, R70x to obowiązkowy kandydat do sprawdzenia. Może przez tor R70x nie przypadły Ci do gustu?

 

Muszę sprawdzić te Takstary skoro tak wysoko je cenicie. :)

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstary są super ale trzeba mieć coś z majsterkowicza i modować. W sumie jedyne, które lubię bez modowania to Pro 80 ale używam ich na integrze w pracy i udało mi się je kupic w idealnym stanie za 80zł więc nawet nie mam prawa się czepiać. A jakbym miał to i tak mi się bardzo podobają.

Ja się tak mega na odsłuchy nie nastawiam w sklepach bo pół godziny na sluchawki przy sklepowym źródle ( telefonem nie napędzę ) - a w sklepie mają inną muzę niż lubię zwykle... 
W sumie w domu mam same otwarte/pół-otwarte a mam dwa koty i jest trochę hałasu... Korcą mnie też zamknięte dt150 a jeśli mają mniej basu niż dt990 pro a za to lepszy, to w ogóle dla mnie bomba.

 

Także myślę, że w tym roku kupię dt150 ( chyba że mi nie podejdą a znajdę inne zamknięte. Albo i nie znajdę i nie kupię nic :)
A w przyszłym roku HD600 albo inne średnicowe otwarte.
Później to już lampę na biurko i starczy tego ;-)

Co do tego czy moje dt990 pro są udane to nie wiem, chyba są. Nie mialem okazji posłuchać innych. 

Bardzo fajnie grają ale zależy od dnia/utworu - czasami nie mogę ich słuchać i podłączam TS-671. Czasami z kolei nie mogę słuchać TS-ów i podłączam jeszcze inne. No natomiast miałem z tymi słuchawami wielę dobrych momentów, "eargasmów" :) Więc nie mogę powiedzieć, że są słabe.

Trochę mnie dziwi że Beyer wypuszczał różnej jakości produkty. Nie wiem też jak to sprawdzić. Znaleźć kogoś kto ma takie i porównać? Inaczej chyba nie da rady.

A nie macie się co spierać bo każdy swoje zdanie ma i bardzo dobrze. I gust inny. Ja i tak słuchawki przesłucham i wybiorę te, które mi podejdą. Mam swój specyficzny gust muzyczny i na pewno nie kupie czegoś, żeby potem żałować bo posłuchałem czyjejś opinii :) Także nawet jakbyście pisali niestworzone rzeczy to i tak nie zaszkodzicie w moim wyborze. 
R70X też chcę przesłuchać. A znając życie to w sklepie znajdę coś jeszcze czego nie ma w tym temacie i kto wie może mi się bardziej spodobają?
Jak przesłuchiwałem dt990 Pro to prawie się zdecydowałem na sennheiser hd598 których w ogóle nie znałem wcześniej.

Pewnie jakbym je kupił to tez bym był mega zadowolony

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem w tym że dt150 chyba potrzebują mocnego tranzystora a hd600 lampy, jeśli akceptujesz taki stan rzeczy spoko.

Ja staram się mieć elektroniki jak najmniej, za to więcej słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzmacniacza jako takiego nie mam, mam aimsc808 ale to bardzo mocna karta i raczej da sobie radę :) Na dt990 Pro 250 Ohm przy 75% jest już tak głośno że bardziej się nie da. A przy 60 Ohm na 20%. Doszedłem do wniosku, że potrzebuję zamkniętych słuchawek, które dobrze tłumią jak mi koty skaczą po mieszkaniu a chcę posłuchać muzyki / pograć. Na te lepsze otwarte przyjdzie jeszcze pora

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu nie tylko chodzi o wzmocnienie ale i ogólną moc czy klasę sprzętu.

 

Jako posiadacz hd600 powiem raz kolejny jest jakaś dziwna magia miedzy hd600 a lampami. 

Tu nie tylko chodzi o wzmocnienie ale i ogólną moc czy klasę sprzętu.

 

Jako posiadacz hd600 powiem raz kolejny jest jakaś dziwna magia miedzy hd600 a lampami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności