Skocz do zawartości

Test słuchawek FiiO FH1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe hybrydy FiiO z serii: "skok w bok" :)

 

FiiO rozbudowuje serię autorskich dokanałówek – do portfolio trafiły właśnie nowe FH1, czyli hybrydowe słuchawki z jednym przetwornikiem dynamicznym i pojedynczym armaturowym.

 

FH1 bazują na konstrukcji znanej z modelu F9 oraz F9 PRO, ale zostały uproszczone wizualnie i różnią się materiałami – aluminium zastąpiły tworzywa sztuczne. Względem droższych braci ubyło też jednego przetwornika armaturowego, ale dynamik jest większy – ma tytanową membranę o średnicy 10 mm. Pikanterii dodaje zastosowanie mosiężnej komory dla przetwornika z kotwicą zbalansowaną, a słuchawki kuszą też niższą ceną, wynoszącą około 90 dolarów. Jak wypadają w porównaniu do F9 i F9 PRO?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fh1-recenzja/

 

12a-2.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

myślę, że są niedoceniane bo recenzenci za bardzo je niedocenili/skrytykowali

słuchawki są kapitalne, przede wszystkim ze względu na walory akustyczne, namacalną prezentację dźwięku rzadko występującą w tym przedziale cenowym (jednym z pierwszych wyjątków były tu EPH-100)

oczywiście... ja na miejscu FiiO nie brałbym Knowlesa tylko Soniona, bo Sonion ma w ofercie wiele ciepłych naturalnych armatur, które lepiej by zagrały z takim dużym driverem dynamicznym (pytanie retoryczne: dlaczego Shure potentat estradowego sprzętu muzycznego używa zestrojonych na zamówienie Sonionów? dlaczego twórcy CIEMów używają Sonionów w muzykalnych wersjach np. CustomArt...?)

te słuchawki z Sonionem byłyby tak słodkie i muzykalne, że po prostu kupowalibyście je w amoku :P ;)

a tak to niestety pewna leciutka szorstkość jest, ale do przyzwyczajenia i zapomnienia o niej

KUPUJCIE! Kupujcie w okazjach i promocjach, kupujcie na urodziny, imieniny, komunie, śluby, rocznice...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 5.10.2018 o 11:33, Luk@s napisał:

Myślałem, że to chwilowe zafascynowanie, ale nic się nie zmieniło, nadal chwilami nie wierzę jakim cudem one tak dobrze grają. Tak samo nadal nie rozumiem braku zainteresowania, a jakieś wynalazki dziwne popularne ;)

Zgadzam się z lukasem. Mam je już od jakiegoś czasu i oprócz zapiaszczonej, czasami zbyt ostrej góry graja świetnie. Mimo tego ze jestem uczulony na piasek w górnych rejestrach słuchanie na nich rocka i elektroniki to przyjemność. Pazur, wykop i fajna scena to ich atuty. Słuchałem ich głównie w pracy, chociaż ostatnio w domu całkowicie wygryzły akg k550. Akg przy fiio graja sucho i bez życia. Polecam posłuchać na nich kawałek Muse Supremacy. Jak ktoś lubi takie klimaty :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę fajne słuchawki, do 500 zł na pewno mocny kandydat. Jest muzykalnie, i z całkiem niezłą ilości detali. Słucham sobie na G5 z HiFi+ na piankach FiiO i jestem zupełnie zadowolony z tego taniego zestawu. Ja tam żadnej ostrości i piasku na górze nie słyszę, tzn. stockowe tipsy czerwone są fatalne imho, ale też seal'a na tipsach od FiiO zbytnio złapać nie mogę.

Edytowane przez Bokrug
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bokrug napisał:

Naprawdę fajne słuchawki, do 500 zł na pewno mocny kandydat. Jest muzykalnie, i z całkiem niezłą ilości detali. Słucham sobie na G5 z HiFi+ na piankach FiiO i jestem zupełnie zadowolony z tego taniego zestawu. Ja tam żadnej ostrości i piasku na górze nie słyszę, tzn. stockowe tipsy czerwone są fatalne imho, ale też seal'a na tipsach od FiiO zbytnio złapać nie mogę.

Pianki Comply bardzo trudno z FH1 ściagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności