Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

DUNU wydało ostatnio fajne słuchawki o nazwie Falcon-C. Obudowa z metalu (Liquid Metal) i membrana z CNT (carbon-nanotubes). Szczegóły mają na swojej stronie. Wycenione na 219 USD w Penon Audio.

 

Jeszcze się nie wygrzały dobrze, ale wrażenia z pierwszego odsłuch świetne. Precyzyjny i (bardzo) szybki subbas robi robotę. Ktoś już może miał okazję słuchać?

DUNU Falcon-C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



DUNU wydało ostatnio fajne słuchawki o nazwie Falcon-C. Obudowa z metalu (Liquid Metal) i membrana z CNT (carbon-nanotubes). Szczegóły mają na swojej stronie. Wycenione na 219 USD w Penon Audio.
 
Jeszcze się nie wygrzały dobrze, ale wrażenia z pierwszego odsłuch świetne. Precyzyjny i (bardzo) szybki subbas robi robotę. Ktoś już może miał okazję słuchać?
5a5653a8843c7_DUNUFalcon-C.thumb.jpg.33c60209d4a67cbc09c56c90d4cf7333.jpg


Zamawiałeś w Penon?

https://www.head-fi.org/showcase/dunu-falcon-c.22843/reviews#review-19689
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio od DUNU. Testowałem ostatnio trochę słuchawek (jakieś 120 do ok. 1000 zł) z polskich sklepów i nie tylko, ponieważ chcę zrobić większy przegląd pod kątem słuchania z dobrych słuchawek na smartfonach/smartfonach z DAC/AMP (na start to co jest w polskich sklepach). I kilka ciekawostek ma przyjechać. To DUNU zaproponowało.

 

Heh, to pewnie Falcon-C trochę się będzie musiał wygrzać. Sybilanty się pojawiają, góra szeleści nieco. Powietrza za to na pewno jest więcej niż w P1 i T20i. Kojarzysz może ile coś z CNT będzie musiało się wygrzewać? 200 godz. to minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bezpośrednio od DUNU. Testowałem ostatnio trochę słuchawek (jakieś 120 do ok. 1000 zł) z polskich sklepów i nie tylko, ponieważ chcę zrobić większy przegląd pod kątem słuchania z dobrych słuchawek na smartfonach/smartfonach z DAC/AMP (na start to co jest w polskich sklepach). I kilka ciekawostek ma przyjechać. To DUNU zaproponowało.
 
Heh, to pewnie Falcon-C trochę się będzie musiał wygrzać. Sybilanty się pojawiają, góra szeleści nieco. Powietrza za to na pewno jest więcej niż w P1 i T20i. Kojarzysz może ile coś z CNT będzie musiało się wygrzewać? 200 godz. to minimum?




To miło że strony Dunu :)

Dużego doświadczenia z CNT nie mam, bo to rzadkość. Moje GR09 potrzebowały jakieś 400h żeby się ustabilizować, ale po 200 powinieneś już mieć pojęcie jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, all999 napisał:


 

 

 

 


To miło że strony Dunu :)

Dużego doświadczenia z CNT nie mam, bo to rzadkość. Moje GR09 potrzebowały jakieś 400h żeby się ustabilizować, ale po 200 powinieneś już mieć pojęcie jak to gra.

 

 

 

 

Dzięki wielkie za poradę.

 

A co do DUNU, to mocno zależy im na wejściu na polski rynek ze swoimi słuchawkami. Podesłali tańszy model Titan 1es i Falcon-C, ale chcieliby wszystko sprzedawać, czyli z całą serią droższych hybryd. Ogólnie to zauważyłem, że sporo jest producentów z niezłym sprzętem, którego nie da się kupić w PL (np. brak takiego 1More mnie mocno dziwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dunu wyglądają świetnie, zwróciły moją uwagę, przede wszystkim wyglądem, jeszcze przed premierą. Takie trochę Dita. Prawie je zamówiłem, ale w końcu wybrałem trochę droższą nowość :) Na pewno muszą pograć, a na razie możesz spróbować jakichś pianek, żeby uspokoić nieco górę i sybilanty. Coś niecomplyowego, ale widzę, ze chyba w zestawie żadnych nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybrałeś?

 

Źle nie jest, nawet teraz odnoszę wrażenie, że góra jest dobrze kontrolowana. Nie szeleści strasznie mocno i stale. O wiele mniej niż beyerdynamic iDX 200 przy gorzej nagranych kawałkach. Góra wydaje się rozciągnięta, przyjemnie agresywna, ale i dość chuda (nie wiem czy to najlepsze określenie), więc zdarza się odczuć "ukłucie szpilką w ucho".

 

W pudełku dodano trzy zestawy silikonów - dłuższe, bardziej wypukłe, krótsze i SpinFit. Te ostatnie w ogóle mi nie leżą. Comply mam, ale nie przepadam specjalnie za nimi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś na nie wpadłem i strasznie mi się spodobały. Zastałem się z JVC i króliczek się odzywa. Ile dałeś ? Z cłem i wysyłką ?Jak ze średnicą, jakieś porównania? Miałem DN-2000 i były dla mnie za jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehh, dopiero teraz zobaczyłem odpowiedź. Wybacz. Potrzebujesz dalej pomocy?

 

Nie kupowałem, bezpośrednio od Dunu dostałem Falcon-C. 

 

Piszę ich reckę właśnie, to wyciągnę z niej parę rzeczy:

- bardzo łatwe do napędzenia i wysterowania, ale potrzebują źródła, który dobrze kontroluje górę

- komfortowe, bardzo wygodnie spoczywają, ale izolacja jest średnia (chociaż to zależy do tipsów)

- wykonanie genialne, kabel też fajny, kopułki nie okręcają się dookoła złącza

- rozdzielczość, detale, separacja i pozycjonowanie bardzo dobre

- granie na planie V, ale jasne. Dla niektórych może być za jasne

- bas szybki, zwarty, zwinny i kształtny, lekko ocieplony

- w niższej części środek nieco wycofany, dość gładki i nie brakuje mu napowietrzenia

- góra średnicy lekko zaakcentowana, ale mocniej zaznaczony jest niższy sopran

- męskie wokale są czyste, ale nie suche i cieniutkie, żeńskie są świetne, sporo emocji przekazują

- góra jest mocno napowietrzona i wyniesiona, nie jest gładkim, równym pasmem

- dzwonki, hi-hat czy cymbały mogą zabrzmieć nienaturalnie (za cienko i krótko), sybilanty na gorszych jakościowo nagraniach nie zostaną ukryte

- ogólnie: rozrywkowe granie, bardzo dynamiczne, agresywne, a momentami nawet ostre, ale nigdy do poziomu, w którym sprawiałoby mi to dyskomfort

- ilość niskich zależy od głębokości (stopnia przysłonięcie otworów wentylacyjnych)

- szerokość otworu w tipsach wpływa na mniejsza lub większą obecność wyższej średnicy i sopranu (na szary, półprzezroczystych to dla mnie jest jazda na skraju sybilacji)

- Spintips zmniejszą ilość góry, a do tego zapewniają mocniejszy, ale mniej zwarty bas (najlepsze wrażenie przestrzenności i przejrzysty środek, ale nieco mniej detali odsłoni w wyższym paśmie)

- SpiralDots są podobne do szarych, półprzezroczystych, ale temperują nieco górę.

 

Słabe wrażenia odsłuchu z Xperią X i Huawei P10 Plus, o wiele lepiej z Axon 7, Galaxy S8 i XB10. Bardzo mi się spodobały Falcon-C

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności