Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Upgrade sprzętu do 1000zł


Michju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym polepszyć jakość reprodukowanego dźwięku.

Mój ''setup'':

Wieża Pioneer XR-P260F

2 kolumny Pioneer S-J2500 po 50w 8ohm

Słuchawki Takstar pro 80 v1

Audiotrak prodigy hd2 adv. de z 3x opa2604ap

Ulubione typy muzyki to muzyka klubowa(sety) oraz hiphop.

Na upgrade zamierzam przeznaczyć sumę 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem porządnego sprzętu stacjonarnego nie kupisz w tej cenie, możesz zainteresować się iDSD LE nano, wzmacniacz słuchawkowy, ale ma też wyjścia liniowe, ale czy zagra Ci to lepiej niż to co masz, musiałbyś sobie przesłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miljar napisał:

Używane to mało powiedziane :P ... przecież to zabytki... dźwięk będzie zadowalający na dzisiejsze czasy?

:lol:

będzie jeden podstawowy problem jeśli chodzi o dźwięk 

na pewno nie będzie  to   plasticfantastic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, amrowek napisał:

:lol:

będzie jeden podstawowy problem jeśli chodzi o dźwięk 

na pewno nie będzie  to   plasticfantastic

A co nie lubisz silikonu? sterczące sprężyste E jak piłka i pocałunek glonojada ...

 

Że tak powiem Amrowek kopiesz się z koniem tym razem chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

A co nie lubisz silikonu? sterczące sprężyste E jak piłka i pocałunek glonojada ...

 

Że tak powiem Amrowek kopiesz się z koniem tym razem chyba...

chyba masz rację,. Po prostu l do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytałem, też miałem starą Unitrę i dawała radę, ale rozumiem jeśli akurat do Unitry podchodzicie prześmiewczo. :P Jednak autor tego tematu ma już jakiś sprzęt, przydałaby się osoba która miała ten sprzęt i mogłaby doradzić coś na plus... moją propozycję, dotyczącą słuchawek, może sprawdzić w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem unitry to brak standaryzacji.

Problem dzisiejszych produktów to brak ludzi z powołania i za duży wpływ księgowego, to zwyczajnie słychać chyba że wydasz sumę z 5-6 ZERAMI na cały nowy system ...

Ale tu mówimy o 1000zł za tyle to kupisz najtańszy wyrób albo coś starszego, ew stojaki pod monitory :D i koniec hajsu.

 

 

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, retter napisał:

Problem unitry to brak standaryzacji.

Problem dzisiejszych produktów to brak ludzi z powołania i za duży wpływ księgowego, to zwyczajnie słychać chyba że wydasz sumę z 5-6 ZERAMI na cały nowy system ...

Ale tu mówimy o 1000zł za tyle to kupisz najtańszy wyrób albo coś starszego, ew stojaki pod monitory :D i koniec hajsu.

 

 

Nie. Problemem unitry były projekty do niczego. Wbrew temu co się mówi u nas (wiejskie i miejskie legendy jak widać :P )  to mieliśmy najgorsze audio z całego bloku komunistycznego, a jak już zrobili coś fajnego to było wyprodukowane na sztuki. Dopiero pod sam koniec wszedł ws354 który podniósł poziom. Węgrzy, Jugosławia, NRD, ZSRR oni wszyscy mieli lepiej brzmiący sprzęt od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lepiej brzmiący to już kwestia oczekiwań etc, ja mówię o tym co widziałem weźmiesz 5szt Radmora i każdy może być z innych części złożony.

Reszta świata szczególnie Japan potrafili standaryzować produkt, otwierasz 5szt tego samego modelu i każdy jest taki sam, no chyba że dorwał się do niego jakiś magik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, retter napisał:

To że lepiej brzmiący to już kwestia oczekiwań etc, ja mówię o tym co widziałem weźmiesz 5szt Radmora i każdy może być z innych części złożony.

Reszta świata szczególnie Japan potrafili standaryzować produkt, otwierasz 5szt tego samego modelu i każdy jest taki sam, no chyba że dorwał się do niego jakiś magik ...

To się zgadza. Oni robili z takich części jakie mieli po prostu. Kiedyś widziałem gdn 20/40 bez jednej dziury w koszu (nie miał wyciętej blachy w jednej ćwiartce kosza). Tak samo było z radmorami. Przez to niektóre radmory brzmią zupełnie inaczej niż inne. Raz miałem takiego przyjemnie brzmiącego 5102. Fajny basik, średnica przyjemna, wysokie nie kuły...nie wiem co oni tam zrobili ale inny wzmacniacz. Zgaduje że ktoś złożył z części jakie miał i wyszedł im chociaż jeden w miarę dobrze brzmiący egzemplarz :D . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 a mi się wydaje że jesteś ignorantem, nie masz o tym sprzęcie pojęcia. Zdziwiłbyś się jakie cuda budowała Unitra, jakie ciekawe projekty realizowała. Pomysłowość polaków czasami zadziwia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Miljar napisał:

@Oskar2905 a mi się wydaje że jesteś ignorantem, nie masz o tym sprzęcie pojęcia. Zdziwiłbyś się jakie cuda budowała Unitra, jakie ciekawe projekty realizowała. Pomysłowość polaków czasami zadziwia. :P

Sam jesteś ignorantem. Dobrze wiem jakie sprzęty budowała unitra. Mam nawet w domu wzmacniacz Magmora którego najpewniej w życiu na oczy nie widziałeś. Nie wyzywaj kogoś od ignorantów jak nie wiesz z kim rozmawiasz. Miałem lub słyszałem wszystkie sprzęty unitry i w samym temacie starych klocków siedzę już od 11lat.  Amplitunerów Radmora (które nawiasem mówiąc brzmią gorzej niż najniższe modele niektórych producentów z innych krajów (również komunistycznych)) miałem co najmniej 10szt. Słyszałem już wiele i dlatego piszę o tych sprzętach to co myślę czy się to komuś podoba czy nie. Dobre polskie sprzęty (unitry) to ws354, wspomniany wzmacniacz magmora ws-5220 i...ze wzmacniaczy to wszystko. 

 

"Zdziwiłbyś się jakie cuda budowała Unitra, jakie ciekawe projekty realizowała. Pomysłowość polaków czasami zadziwia. :Pa co ja napisałem??? "a jak już zrobili coś fajnego to było wyprodukowane na sztuki." rozwinę: budowali fajne rzeczy ale w prototypach na sztuki, albo bardzo małych seriach. Dla zwykłego kowalskiego każdy sprzęt jaki był dostępny (jeśli już wreszcie był dostępny) to...delikatnie ujmując nic specjalnego. 

 

Czasami warto rozszerzyć trochę poglądy zgodnie z cytatem z twojej sygnatury "Im więcej odkryć, tym więcej do odkrycia. " Warto by było wyjść poza polski sprzęt vintage i wtedy byś może miał szerszy pogląd na sprawę. 

 

To nie jest tak że ja nie lubię polskich sprzętów. Ja po prostu jestem obiektywny. 

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujecie, nie będę rozmawiał z kimś na takim poziomie, całe wyjaśnienie. Jeśli zostaną przedstawione jakieś argumenty, to znaczy treść będzie nawiązywał bardziej do tych argumentów, niż do mojej osoby, będę mógł taką rozmowę podjąć.

 

Dodam jeszcze że argumenty nie mogą być absurdalne, po co mam podejmować rozmowę z kimś, kto dużo pisze, a nie ma o tym zielonego pojęcia? Wole przyznanie "Nie cenie Unitry, mam złe wspomnienia", niż osobę która produkuje na ten temat bzdury. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to ty piszesz próbując bronić polski sprzęt. Przedstaw jakieś argumenty czemu według ciebie ten sprzęt jest taki dobry i który niby jest taki dobry to będzie dyskusja. Ja już swoje przedstawiłem. Twoja kolej. Miałeś w ogóle w życiu jakiś sprzęt oprócz unitry i tego co masz teraz?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności