Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Coś muszą zostawić dla wyższych modeli. Taki Dave już średni sens by miał. A tak mamy bardzo fajny model budżetowy" :).
Jeżeli będzie skok jakościowy na poziomie Hugo 1 vs Hugo 2 to jestem zainteresowany bo 2quta uwielbiam.

M.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Hugo 2 gra rewelacyjnie, a to dokładnie ten sam DAC tylko bez wzmacniacza i baterii. Za taką cenę to wręcz okazja! 

 

Podobnie pomyślałem. Podobne brzmienie i dodatkowo oprócz tego co napisałeś nie jest mobilne. Jakoś 2quote podszedł mi bardziej. 

 

ps.

 

Mogliby lepsze zasilanie tam wsadzić choć ciężko pewnie w takie małe pudełko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chcheckitout napisał:

 

Podobnie pomyślałem. Podobne brzmienie i dodatkowo oprócz tego co napisałeś nie jest mobilne. Jakoś 2quote podszedł mi bardziej. 

 

ps.

 

Mogliby lepsze zasilanie tam wsadzić choć ciężko pewnie w takie małe pudełko. 

 

No to myślimy podobnie... pierwsza rzecz, którą pomyślałem, jak zobaczyłem gniazdo zasilania to było "Tomanek" :) 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 19.02.2018 o 18:34, Asknet napisał:

A ktoś miał okazję posłuchać ? Pierwsze egzemplarze już można wypożyczyć do odsłuchów tylko trzeba trochę poczekać emoji20.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Fajne, nie słyszałem dużych braków względem Hugo2... 
Ogólnie nie słyszałem różnic xD 
Może dlatego, że Hugo2 słuchałem miesiąc wcześniej. Ciężko wszystko spamiętać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
7 godzin temu, audionanik napisał:

Przybył Wielki Zaklinacz Dźwięku:

IMG_0326.JPG

 

Jest baarrrdzo niegrzeczny - pierwsze co zrobił gdy się u mnie rozgościł:

59EC1D99-65E4-454C-81E5-3929FBD0026D.jpeg

Nawet nie będę powtarzał co mówił o łolfsonach, asajach czy tam innych burbrałnach.

 

 

 

 PS

Podziękowania dla Mp3store za udany zakup.

:D

 

7 godzin temu, lsd napisał:

No to napisz cos wiecej na spokojnie jak juz ochloniesz, bo mozna to odebrac tak jak by to byl jakis osmy cud swiata ;) Z czym konkretnie go porownywales? Mialem go tez przez jakis czas i w bezposrednim starciu ani "asajow (idac6, hd30) ani sabrow(agd 28.38) ani burbolnow (iDSD Pro)" nie wypchnal... Fakt przyjemnie sie go slucha, ma swoje atuty i nawet cechy in plus po swojej stronie, no ale na mnie nie zrobil az takiego wrazenia. Mimo wszystko lajk, bo za cene za jaka mozna juz go dostac to bardzo fajny sprzet.

 

7 godzin temu, audionanik napisał:

...aaa tam, bo Ty rozbestwiony jesteś i tyle - widziałem Twoje zabawki na zdjęciach.;)

Ten qutest to akurat moje granie...czyli najlepsze:D.

 

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

To gra jak Mojo czy nie bardzo?

Bo jak chciałem zrobić upgrade z Mojo do Hugo2 to mi odradzali.

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

Nie bardzo, tzn lepiej i to dość wyraźnie.

A Hugo dwójka to zdaje się ten sam dac co Qutest plus headamp, bateria i bluetooth. Może odradzali Ci jedynkę?

 

Na razie to kazali mi tu ochłonąć, ale ale chyba to nie nastąpi.

Może i nie mam kasy na kupę sprzętu z najwyższej półki, ale miałem z takowymi do czynienia, również takimi w cenach z tyłka co to miały zamiatać nawet piasek na Saharze (a często okazywały się wydmuszkami - zapewne z winy nieaudiofilskich bezpieczników)...i ten chord robi robotę lepszą niż to co słyszałem do tej pory.

W dziale o Chordzie za jakiś czas popiszę pewno.

 

4 godziny temu, Name44 napisał:

A mnie pomimo ogromnej sympatii do firmy Chord, Qutest nie podszedł brzmieniowo. W ogólnym rozrachunku bardziej podoba mi się 2Qute...i został.

 

Jednak gratuluję zakupu bo to dobry DAC.

 

Pzdr

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

Mógłbyś opisać różnice 2qute vs qutest w chordotemacie? Bo o 2qute tez myślałem ale nie mieliśmy okazji sie zapoznać.

 

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Brak balansu = meh...

 

3 godziny temu, lsd napisał:

Zara, zara, nikt nie "kazal", przynajmniej nie ja ;) Natomiast obrazkowy "sik" jak i dolaczony do niego komentarz mocno generalizuje i prowokuje do dyskusji ;) 

Dla wyjasnienia to nie tak, ze ja tego Qtesta nie cenie, albo ze lubie drozsze zabawki bo dwa daci ktore przytoczylem sa od niego tansze. Po prostu na poczatku roku, zanim Qtest byl jeszcze dostepny w sprzedazy, mocno sie na niego napalilem i tez mialem wygorowane oczekiwania. Oczekiwania wziely sie z entuzjastycznego odsluchu Hugo 2 na nie moim torze, kiedy to moj mozg mial chyba slabszy dzien, a takze pragnienie uslyszec cos super i co nie doslyszal to sobie chyba domarzyl, bo jak juz sprzet zjawil sie u mnie w domu i zaczalem porownawczo i zmudnie testowac to i sie okazalo ze z tego mojego pierwszego wrazenia wiele ubylo, przynajmniej porownujac na zmiane z innymi dacami. Zeby nie byc goloslownym tylko w porownaniu do tanszych sprzetow idac6 mial masywniejsze wypelnienie i tym samym wieksza wage poszczegolnych dzwiekow, a takze pokazywal wieksze roznice na wokalach. Z agd 28.38 przegral natomiast jesli chodzi o szczegolowosc, wielkosc sceny i sposob odwzorowania najnizszych rejestrow. Nie mowie, ze nie byl w niczym lepszy, ale nie na tyle zeby podjac jednoznaczna decyzje o zmianie warty w ktoryms torze.

Inna sprawa, ze funkcjonalnie QTest to straszna bieda. Fajnie go gdzies wpiac gdzie ma grac i mozna o nim zapomniec. Natomiast jak ktos ma kilka wzmakow, niech bedzie ze dwa, jeden do kolumn, drugi sluchawkowy to Qtest ze swoja jedna para RCA jet irytujacy i ciezko go brac pod uwage jako taki docelowy, uzytkowy sprzet.

 

1 godzinę temu, saudio napisał:

Dla mnie 2Qute był bardziej przyjemny niż iDAC6, który był męczący, pomimo tylu opcji konfiguracyjnych.
Polecam eksperymenty z dobrym zasilaczem liniowym, u mnie Tomanek zrobił bardzo dobrą robotę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Tak, miałem przyjemność porównać te dwa urządzenia. Wpinałem je  bezpośrednio jeden po drugim w swój tor słuchawkowy nie zmieniając żadnego z pozostałych elementów. Tak jak u @saudio w moim przypadku także 2Qute był zasilany zasilaczem Tomanka ULPS i faktycznie dobrze robi on 2Qut'owi. W moim odczuciu i w mojej konfiguracji Qutest zagrał jaśniej i nieco chudszym dźwiękiem. Odniosłem też wrażenie sztucznie rozdmuchanej i nienaturalnej przestrzeni. Było jej zwyczajnie za dużo w nagraniach gdzie jej aż tak wiele nie ma. Pojawiły się też sybilanty, których nie lubie. Vedder raczej nie sepleni 🙂 Brzmienie odebrałem jako bardzo analityczne i sterylne. Nie jest to do końca moje brzmienie

2Qute gra dla mnie spokojniej, przyjemniej i cieplej z odrobiną takiego analogowego brzmienia. Nie brakuje mi szczegółów, przestrzeni, naturalności i emocji w brzmieniu. Niewielki ale jednak ma na to wpływ Tomanek, może warto i do Qutesta o czymś takim pomyśleć pomimo zasilania przez micro usb.

 

    Nie powiem, brzmienie Qutesta robi wrażenie i złego słowa nie powiem, czuć i słychać, że jest to lepsze urządzenie niż 2Qute ale w moim przypadku nie przypadł mi on do gustu.

Przyznam, że i wizualnie 2Qute bardziej mi pasuje. O dużej funkcjonalności trudno mówić bo w obu przypadkach jest ona średnia.

Ja o zmianie DAC'a nie myślę. Chyba że WBA za jakiś czas wypuści swój produkt i po testach pomyślę...

 

Pzdr

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @Name44, na jego systemie nie sprawdził się Qutest. Także na moim system kolumnowym też nie i też miałem takie same wrażenie nienaturalnej ilości powietrza i wysokich tonów, tak jakby sztucznie rozdmuchanej.
Ale na większości torach wolę Quetesta. W stosunku do 2quta ma wiekszą rozdzielczość, większą przestrzeń, lepiej kontrolowany bas oraz więcej wysokich tonów. Może jak zmienię u siebie na docelowy kabel głośnikowy to wtedy będzie w moim torze lepszy Qutest niż 2quta.


PS. Qutest w stosunku do Hugo2 ma więcej basu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ma ktoś doświadczenie w zasilaniu akumulatorem najlepszego daca na świecie (czyli Qutesta)?. Czy w ogóle ma on wystarczającą tolerancję na wysokość napięcia zasilania (różnica między naładowanym i rozładowanym akumulatorem)?

 Jakieś inne sugestie i wrażenia związane z zastąpieniem sztokowego zasilaczyka?

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, audionanik said:

Ma ktoś doświadczenie w zasilaniu akumulatorem najlepszego daca na świecie (czyli Qutesta)?. Czy w ogóle ma on wystarczającą tolerancję na wysokość napięcia zasilania (różnica między naładowanym i rozładowanym akumulatorem)?

 

Hmm, CHORD ma całkiem niezłe doświadczenie. Ubrał je nawet w produkt - nazywa się Hugo2 :)

A na poważnie - jeśli chcesz jakoś z baterii to w przypadku Hugo2 napięcie potrzebne to minimum 1A ale wtedy nie do końca chyba działa i praca i ładowanie. 2A jest wymagane by szło poprawnie. Czyli idąc tym tropem - pod Qutesta też bym patrzył tylko na minimum 2A.

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Kolega wyżej slusznie zauwazyl ze akumulatorowa wersja qutesta to hugo2

Nie wiem czy słusznie. Nawet gdyby, to nie widzę związku z moim pytaniem, poza humorystycznym.

 

11 minut temu, Spawn napisał:

jakie masz pytania @audionanik ;)

Nooo, kiedy zrozumiecie, że jeśli dwa różne urządzenia mają tę samą sekcję dac i jedno z nich jest na bateryjkę, to wcale nie oznacza, że drugie urządzenie jest także przystosowane do zasilania w ten sposób.

 

5 minut temu, Nicodem napisał:

 

napięcie potrzebne to minimum 1A ale wtedy nie do końca chyba działa i praca i ładowanie. 2A jest wymagane by szło poprawnie. Czyli idąc tym tropem - pod Qutesta też bym patrzył tylko na minimum 2A.

 

Tak na całkiem poważnie, to napięcie mierzymy w voltach, nie amperach. Zakładam że masz na myśli wydajność prądową, jaką musi mieć ładowarka do hugo2, z której można korzystać również podczas pracy urządzenia. Zasilanie akumulatorowe/bateryjne ma większą wydajność prądową nominalną i szczytową niż zasilacze sieciowe.

 

Zatem czy może ktoś odpowiedzieć rzetelnie na zadane pytanie:

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ma ktoś doświadczenie w zasilaniu akumulatorem najlepszego daca na świecie (czyli Qutesta)?. Czy w ogóle ma on wystarczającą tolerancję na wysokość napięcia zasilania (różnica między naładowanym i rozładowanym akumulatorem)?

 Jakieś inne sugestie i wrażenia związane z zastąpieniem sztokowego zasilaczyka?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności