Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
  • 0
WujekStefan

Jakie następne słuchawki kupić

Pytanie

Witam

Swoją przygodę z muzyką zaczynałem od snabów et-101. Potem przesiadłem sie na senki.

I tak od dłuższego czasu używam słuchawek senki moemntum in-ear , i zastanawiam się jakie następne powinienem kupić słuchawki by cieszyć  się jeszcze lepszym dźwiękiem i rozwinąć w tej pasji.

Budżet to 1,5k cebulionów.

Moje propozycje

IE80

westony w20

RHA T20

Źródło muzyki to Samsung s7.

Słucham głównie w środkach transportu. Gatunku muzyki od klasyki po psytranc :-) 

Najlepiej żeby były dokanałowe, w nausznych dziwnie się czuję :-)

Edytowane przez WujekStefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

@Jaro54 a jak się go używa jako smartfon? Jest problematyczny, czy takie podstawowe czynności jak dzwonienie, wysyłanie smsów, wyszukiwanie kontaktów, działa ok? (używam telefonu wyłącznie do tego :P )  Na ile starcza baterii jeśli słuchasz muzyki? 

Jaki DAC/wzmacniacz ma w środku? Jest jedna wersja sprzętowa czy kilka?

Obchodzi mnie jedynie dźwięk z jacka, w porównaniu tych telefonów, mam nadzieję że to masz na myśli. :P

Edytowane przez Miljar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jak na razie bardzo fajnie. Niezłe zdjęcia robi. Jako smartfon jest ok ale oczywiście jak porównasz wyniki w Antutu to będzie wyglądało że dużo słabszy od flagowców. W normalnym użytkowaniu takich różnic nie zauważysz, no chyba że otworzysz wszystkie aplikacje na raz, co zresztą jest niemożliwe bo żeby oszczędzić energię może w tle pracować max 5 aplikacji. Dobrze zoptymalizowany przez ZTE. A dźwięk rozpieszcza uszy czy to z głośników czy z wyjścia sluchawkowego. Wykonanie bardzo dobrze żadnych niedoróbek w moim egzemplarzu. Za kwotę z Gearbest.com nawet z cłem i vat best buy. Polska cena już nie taka atrakcyjna 1249-1299 pln 

Kość ma AKM 4962 i Dolby Atmos. 

Nigdzie nie spotkałem się z inną specyfikacją, nie ma wersji Europa, Azja itp jest jedna wszędzie 

Edytowane przez Jaro54

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A jak wyglądają zakupy z tym cłem i VAT, to urząd nalicza i przesyła ci rachunek czy jak?  Mógł byś opisać krok po kroku taki zakup? 

I druga sprawa co zrobisz jak się coś w nim popsuje, co z gwarancją? 

Ja chyba wolę kupować w polskich sklepach bo przynajmniej wydaje mi się że nie zostanę z tym sam jak coś się rozkraczy. 

Popraw mnie jeżeli się mylę. 

A telefon faktycznie muzyczny.  Widziałem to w rankingu muzycznych telefonów. 

Podobno po aktualizacji do 7.1.1 ma straszny drenaż bateri i ogólnie są problemy.

A wersja mini też ma ten układ do audio czy została wykastrowana z tego atuty?

A co z V30 ? Cena póki co jest zabójcza ale ciekawe jak z muzykalnością. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Zamawiasz na gearbest.com, najlepiej brac z kurierem 3-7 dni bedzie u ciebie. Cło i podatek nalicza ci urząd celny i kurier kasuje tą kwotę z opłatami przy odbiorze.

Co do gwarancji to z polską też bardzo róznie bywa. Ja z Lenovo kopałem sie prawie 2 lata z pomocą federacji konsumentów i biegłych. Więc w Polsce też różnie bywa a cena 2x wyższa. Ja nie miałem jak do tej pory problemów ze smarfonami a trochę ich przerobiłem przez ostatnie 10 lat. Większość, które nie wpadły w łapki mojego potomstwa mam do dziś i działają, wiadomo technologicznie są słabsze ale nadal sprawne, np HTC HD2 I Touch pro. Touch ma 10 lat i 3 baterię ale nadal sprawny. HD 2 działa na 2 bateri i ma 9 lat. 

V30 miałem okazję tylko w sklepie posłuchać ale trudno ocenić po 3-4 minutach słuchania.

Oryginalnie na Axonie jest 6 i nie trzeba aktualizować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Najtanszy Axon na gearbest jest za 950zł to chyba żadna okazja bo jak doliczyć cło i VAT to wyjdzie cenną taka jak na znanym portalu aukcyjnyn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nieprawda, tu masz link z którego brałem. Dostałem nówkę zaplombowaną fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Nieprawda, tu masz link z którego brałem. Dostałem nówkę zaplombowaną fabrycznie

Ale to wersja mini, dac do audi jest ten sam? Bo patrząc na specyfikacja to jednak nie:-/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ja pisałem cały czas o Axon 7 mini. Dlatego pisałem o słabszym procesorze

Nie 7 ma  układy audio Asahi Kasei Microelectronics (AK4961 + AK4490)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
51 minut temu, Jaro54 napisał:

Ja pisałem cały czas o Axon 7 mini. Dlatego pisałem o słabszym procesorze

Nie 7 ma  układy audio Asahi Kasei Microelectronics (AK4961 + AK4490)

A Ja cały czas myślałem o zwykłym axon 7 😀 I wlasnie sie dziwiłem że piszesz ze slabo z wydajnością jak ma podobne bebechy do S7 ☺ To zamiast tego M1 wolał bym faktycznie kupić sobie tego axona w tej cenie ☺ fajny bajer plus telefon ☺

Ciekawe w takim wypadku jak gra Axon 7 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
5 minut temu, WujekStefan napisał:

A Ja cały czas myślałem o zwykłym axon 7 😀 I wlasnie sie dziwiłem że piszesz ze slabo z wydajnością jak ma podobne bebechy do S7 ☺ To zamiast tego M1 wolał bym faktycznie kupić sobie tego axona w tej cenie ☺ fajny bajer plus telefon ☺

Ciekawe w takim wypadku jak gra Axon 7 ? 

Wg mnie z obecnymi słuchawkami progres i tak nie będzie tak duży, jak się spodziewasz. Chyba że planujesz za resztę pieniędzy kupić również i słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Chłopak przyszedł kupić słuchawki, a zmienia telefon na gorszy - nie ma to jak pomoc na forum :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

jak na tel gra BARDZO dobrze, mam Axona 7, do tej pory nie słyszałem  lepiej grającego smartphona. w moim odczuciu gra na pewno lepiej niż v10. Jeżeli chodzi o użytkowanie to sie nie zawiedziesz. Wszystko śmiga perfekto, bateria trzyma bardzo dobrze. Jak kupiłem na OLX za 1100zł 30km od domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
3 godziny temu, Inszy napisał:

Chłopak przyszedł kupić słuchawki, a zmienia telefon na gorszy - nie ma to jak pomoc na forum :D

Ależ to życie jest przewrotne 😀 

Nie no ale tak serio to najpierw kupię słuchawki ☺

3 godziny temu, Teti napisał:

jak na tel gra BARDZO dobrze, mam Axona 7, do tej pory nie słyszałem  lepiej grającego smartphona. w moim odczuciu gra na pewno lepiej niż v10. Jeżeli chodzi o użytkowanie to sie nie zawiedziesz. Wszystko śmiga perfekto, bateria trzyma bardzo dobrze. Jak kupiłem na OLX za 1100zł 30km od domu

Aktualizowałeś do 7.1.1 bo niby są problemy wtedy z nim? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak czy siak Dragonfly możesz sobie przesłuchać. :D 

Dnia 12.01.2018 o 11:23, Inszy napisał:

Fakt myślimy nieszablonowo...  :D(sprzeda szajsunga, kupi Axona + słuchawki + WOŚP...) 

edit: przepraszam zapomniałem że S7 to stary flagowiec, nie starczy na wszystko :P

Edytowane przez Miljar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
7 godzin temu, WujekStefan napisał:

Chyba najlepiej będzie jak wszystko sprzedam, skończę zajmować się głupotami i wyjade w Bieszczady 😀

Tak serio, sprawdź sobie Dragonfly, potem moim zdaniem możesz wyjeżdżać w Bieszczady. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
4 godziny temu, Miljar napisał:

Tak serio, sprawdź sobie Dragonfly, potem moim zdaniem możesz wyjeżdżać w Bieszczady. :P

Hehe 😀 No juz mnie przekonałeś do tego ☺ jestem za bardzo podatny na sugestie 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Raczej głos rozsądku, w pełni rozumiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A więc sprawa skończyła się na tym że po ostatnim wypadzie po galeri. I obsluchaniu kilku słuchawek, zdecydowałem się na focale listen w wersji bt ☺ dźwięk mi podpasowal, no i uwolnilem się od kabli ☺ dziękuję wszystkim za rady

. Portfel też się wsumie ucieszył ☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi