maciux

Test słuchawek Final E2000CS i E3000C

Recommended Posts

Test i porównanie dwóch podobnych, ale innych słuchawek dokanałowych od Final :)

Przedmiotem testu są dwa modele słuchawek z nowej serii dokanałówek od Japończyków z Final. E2000CS i E3000C to metalowe słuchawki z przetwornikami dynamicznymi, które zostały wyposażone w piloty i nie przerażają cenami, kosztując odpowiednio 225 zł i 270 zł.

Cenię markę Final (wcześniej znaną jako Final Audio Design). Ich produkty ce****ą się bardzo oryginalnym podejściem, zarówno pod względem wzornictwa, jak i brzmienia. Doceniłem wiele modeli słuchawek tego producenta, zarówno nagłownych, jak i dokanałowych. Bardzo dobrze wspominam linię słuchawek armaturowych Heaven – producent pokazał, jak wiele potrafi wyciągnąć z pojedynczego przetwornika, więc z chęcią sięgnąłem po nowe dynamiki. Modele E3000C i E2000CS mają zapewniać neutralne, ale jednocześnie angażujące brzmienie. Udało się?

https://kropka.audio/test/sluchawki/final-e2000cs-vs-e3000c-porownanie/

10a-1.jpg

EDIT: Jednak proszę modów o nie usuwanie tematu - forum wyrzucało jakiś błąd, ale jednak temat został dodany :)

Edytowane przez maciux
  • Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna recka, jak zwykle i się z nią zgadzam. Szkoda że nie napisałeś porównania do wersji bez pilota, gdyż różnią się brzmieniem i to bardzo.

3000C w stosunku do 3000 ma szybszy attack i decay oraz bardziej twardszy bas. Natomiast w serii 2000 jest na odwrót.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, misiekkb napisał:

Fajna recka, jak zwykle i się z nią zgadzam. Szkoda że nie napisałeś porównania do wersji bez pilota, gdyż różnią się brzmieniem i to bardzo.

3000C w stosunku do 3000 ma szybszy attack i decay oraz bardziej twardszy bas. Natomiast w serii 2000 jest na odwrót.

Poważnie? No nie... To nawet przez myśl mi nie przeszło. To celowe czy tak bardzo psuje brzmienie wbudowany pilot? Dziwna sprawa.

Czyli wychodzi na to, że obie wersje bez mikrofonu są lepsze? Z chęcią usłyszałbym szybszy bas w E3000C, jak i bardziej obecny w E2000CS. Jeśli tak jest, to pewnie oba modele oceniłbym jeszcze lepiej, a E3000 dał drugą rekomendację :D

Edytowane przez maciux

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje E3000 się wygrzewają od czwartku.:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Psuje czy nie to jest właściwie pytanie do naszych gustów. Dla mnie 3000 są za wolne, owszem są świetnymi słuchawkami w swoim przedziale cenowym do wolniejszej muzyki opartej na instrumentach żywych bazujących na niskiej średnicy i wysokim basie, gdzie ważna jest miękkość, czyli jazz, blues, rock unplugged, za to do elektroniki czy symfoniki są za wolne. 3000C dzięki szybszemu i twardszemu basowi już są uniwersalnymi słuchawkami. Mi nadal w nich brakuje szybkości żeby były bardzo dobre, ale wiadomo czego ja słucham połączenia wszystkiego, więć ja tu muszę mieć dużą rozdzielczość, szybkość.
Natomiast 2000 są bardziej szybsze i mają mniej basu niż 2000C, czyli za 200 zł otrzymujemy fajne słuchawki do rocka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, jd1210 napisał:

Moje E3000 się wygrzewają od czwartku.:D

I jak wrażenia? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedy do mnie przyjechały miały na liczniku parę godzin, posłuchałem i pomyślałem "ale ku..a zamulacze."

Ale, że sam producent podaje żeby je wygrzewać 150 - 200 h, nie zraziłem się tylko dałem im czas. 

Już tak po 60 h była zdecydowana poprawa i już teraz wiem, że zostają u mnie na dłużej. 

Mają faktycznie trochę ospały ten bas, ale to jest jedyna wada-zaleta jaką można im wytknąć.

Mi osobiście taki bas pasuje, w gatunkach które słucham i jak dla staruszka,  jest on nawet wskazany.B)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta