Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Final E2000CS i E3000C


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Test i porównanie dwóch podobnych, ale innych słuchawek dokanałowych od Final :)

 

Przedmiotem testu są dwa modele słuchawek z nowej serii dokanałówek od Japończyków z Final. E2000CS i E3000C to metalowe słuchawki z przetwornikami dynamicznymi, które zostały wyposażone w piloty i nie przerażają cenami, kosztując odpowiednio 225 zł i 270 zł.

 

Cenię markę Final (wcześniej znaną jako Final Audio Design). Ich produkty ce****ą się bardzo oryginalnym podejściem, zarówno pod względem wzornictwa, jak i brzmienia. Doceniłem wiele modeli słuchawek tego producenta, zarówno nagłownych, jak i dokanałowych. Bardzo dobrze wspominam linię słuchawek armaturowych Heaven – producent pokazał, jak wiele potrafi wyciągnąć z pojedynczego przetwornika, więc z chęcią sięgnąłem po nowe dynamiki. Modele E3000C i E2000CS mają zapewniać neutralne, ale jednocześnie angażujące brzmienie. Udało się?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/final-e2000cs-vs-e3000c-porownanie/

 

10a-1.jpg

 

EDIT: Jednak proszę modów o nie usuwanie tematu - forum wyrzucało jakiś błąd, ale jednak temat został dodany :)

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, jak zwykle i się z nią zgadzam. Szkoda że nie napisałeś porównania do wersji bez pilota, gdyż różnią się brzmieniem i to bardzo.

3000C w stosunku do 3000 ma szybszy attack i decay oraz bardziej twardszy bas. Natomiast w serii 2000 jest na odwrót.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiekkb napisał:

Fajna recka, jak zwykle i się z nią zgadzam. Szkoda że nie napisałeś porównania do wersji bez pilota, gdyż różnią się brzmieniem i to bardzo.

3000C w stosunku do 3000 ma szybszy attack i decay oraz bardziej twardszy bas. Natomiast w serii 2000 jest na odwrót.

 

Poważnie? No nie... To nawet przez myśl mi nie przeszło. To celowe czy tak bardzo psuje brzmienie wbudowany pilot? Dziwna sprawa.

 

Czyli wychodzi na to, że obie wersje bez mikrofonu są lepsze? Z chęcią usłyszałbym szybszy bas w E3000C, jak i bardziej obecny w E2000CS. Jeśli tak jest, to pewnie oba modele oceniłbym jeszcze lepiej, a E3000 dał drugą rekomendację :D

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuje czy nie to jest właściwie pytanie do naszych gustów. Dla mnie 3000 są za wolne, owszem są świetnymi słuchawkami w swoim przedziale cenowym do wolniejszej muzyki opartej na instrumentach żywych bazujących na niskiej średnicy i wysokim basie, gdzie ważna jest miękkość, czyli jazz, blues, rock unplugged, za to do elektroniki czy symfoniki są za wolne. 3000C dzięki szybszemu i twardszemu basowi już są uniwersalnymi słuchawkami. Mi nadal w nich brakuje szybkości żeby były bardzo dobre, ale wiadomo czego ja słucham połączenia wszystkiego, więć ja tu muszę mieć dużą rozdzielczość, szybkość.
Natomiast 2000 są bardziej szybsze i mają mniej basu niż 2000C, czyli za 200 zł otrzymujemy fajne słuchawki do rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do mnie przyjechały miały na liczniku parę godzin, posłuchałem i pomyślałem "ale ku..a zamulacze."

Ale, że sam producent podaje żeby je wygrzewać 150 - 200 h, nie zraziłem się tylko dałem im czas. 

Już tak po 60 h była zdecydowana poprawa i już teraz wiem, że zostają u mnie na dłużej. 

Mają faktycznie trochę ospały ten bas, ale to jest jedyna wada-zaleta jaką można im wytknąć.

Mi osobiście taki bas pasuje, w gatunkach które słucham i jak dla staruszka,  jest on nawet wskazany.B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Mam i ja E3000. Nóweczki niewygrzane jeszcze.

Pierwsze wrażenie ogólnie pozytywne. Trochę się minąłem z celem. Miały to być słuchawki na zewnątrz, autobus, metra, tramwaje. Tłumią przeciętnie.

Co za scena! To był ten czynnik dlaczego je kupiłem pomimo, iż średnio mi pasują do przeznaczenia. (Przed zakupem miałem okazję przesłuchać) W każdej płaszczyźnie rozbudowana. Imponująca biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary obudowy. Od początku konfrontuje je z KZ ZST na srebrzonym kablu i piankach, gdyż Finale miały je zastąpić.

Co nie zmienia faktu, że SQ zdecydowanie wyżej cenię w E3000. Góra w moim odczuciu dostrojona wręcz idealnie, bardzo bezpiecznie i przy tym sypie szczegółami. Nie występuje tu żadna cyfrowość często obecna w budżetowym sprzęcie. Rozdzielczość tego pasma bije KZ bezapelacyjnie. Średnica do bólu naturalna, gładko przechodzi między dołem, a górą, bez wyraźnych górek, bez sybilantów, syków. Muzykalno/neutralne są to słuchawki, a z dobrą szczelnością za sprawą masywnego basu lekko rozrywkowe. Podpisuję się pod opiniami, że dół jest zbyt ospały, ale ma to swój urok ;) Jednocześnie odbiera mi znaczną część repertuaru. Kosztujące 50zł ZST moim zdaniem pokonują prezentacją niskich tonów. Ich faktura i szybkość w tej cenie robią wrażenie. 

 

EDIT:

Po wygrzaniu. Brzmienie stało się bardziej plastyczne. Średnica ociepliła się. Odbieram je za bardziej muzykalne. Scena jak była tak jest duża. Nwm czy to przyzwyczajenie czy efekt wygrzania, ale szybkość basu zupełnie nie przeszkadza mi, a powiedziałbym, że jest trzymany w ryzach, całkiem zrywny, okiełznany. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności