Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
Feroiso

AKG K520 wymiana wewnętrznego kabla w muszli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję osoby/firmy w Poznaniu, która wymieni kabel w słuchawkach AKG K520. W słuchawkach nie działa lewa muszla. Słuchawki nie mają oryginalnego pałąku; mają pałąk od AKG 935.

Jack wchodzi od strony prawej z muszli, która działa jak należy, a z niej poprowadzony jest przewód przez pałąk do lewej muszli (przewód jest "na zewnątrz", wystarczy go wyciągnąć z szyny).

Podejrzewam że ten właśnie przewód jest w którymś miejscu przerwany i trzeba go całego wymienić (szyna jest akurat na wielkość kabla, więc nie ma mowy o lutowaniu).

Robota banalna ale trzeba znaleźć odpowiednio mały kabelek, który akurat wejdzie do szyny i będzie się tam trzymać.

Ktoś zna kogoś albo miejsce gdzie warto je zanieść? Szkoda mi wyrzucać dobrych słuchawek z takiego błachego powodu.

Sam bym naprawił, ale niestety nie mam już sprzętu.

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez Feroiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem kilka sztuk K520 i raczej podejrzewałbym kabel zewnętrzny (przy wtyczce i przy wejściu w muszlę) niż ten przez pałąk.

Co do wymiany kabla przez pałąk, to nie jest to banalna robota, głównie ze względu na to, że te słuchawki w wielu miejscach są klejone, a wymiana jego wymaga rozebrania praktycznie całego pałąka na czynniki pierwsze. Ostatnio wymieniałem kabel w Philipsach SHP9500, które też są w wielu miejscach klejone i zeszło mi się z tym prawie 4 godziny.

Jeśli to rzeczywiście kabel przez pałąk, to dużo łatwiej i szybciej będzie dorobić otwór w drugiej muszli i zamontować kabel "Y" do obu słuchawek.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki panowie że mi przypomnieliście: słuchawki nie mają oryginalnego pałąku; mają pałąk od AKG 935, a te mają właśnie kabelek na wierzchu, co niesamowicie zmniejsza nakład potrzebnej pracy.

A jestem dość pewny gdzie, bo naprawiałem je już nie raz. Podchodziłem do naprawy ale pamiętam że miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru kabelka w sklepach i rzuciłem je w kąt.

Edytowane przez Feroiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widzę, to K935 mają taki sam pałąk jak K520

350px_29509.jpg

No chyba, że już coś przerabiałeś i kabel nie dochodzi do "drutów" poprzez wnętrze plastikowych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź miernikiem przejścia między jackiem a kablem i pomiędzy kablem w jednej muszli a drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 9.01.2018 o 00:58, Perul napisał:

Z tego co widzę, to K935 mają taki sam pałąk jak K520

350px_29509.jpg

No chyba, że już coś przerabiałeś i kabel nie dochodzi do "drutów" poprzez wnętrze plastikowych elementów.

Zerknij dokładniej na przedni pałąk, ta bruzda to nic innego jak kabel, chyba że masz na myśli miejsce połączenia pałąka z muszlą, no ale jak mówiłem nie ma problemów z wpleceniem nowego kabla

8 godzin temu, Andrewek napisał:

Sprawdź miernikiem przejścia między jackiem a kablem i pomiędzy kablem w jednej muszli a drugiej.

Pozwolę sobie zacytować mój pierwszy post w tym temacie:

Dnia 7.01.2018 o 18:28, Feroiso napisał:

Sam bym naprawił, ale niestety nie mam już sprzętu.

Edytowane przez Feroiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi