Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Audictus to młoda w branży słuchawkowej marka, która aktualnie oferuje po trzy modele dokanałowe i nauszne. Wszystkie z nich to produkty przystępne cenowo, kierowane głównie do osób lubiących słuchać muzyki w ruchu. Jak wypada model Explorer, czyli najtańsze (~70 zł) dokanałówki?

Po odpowiedź zapraszam do poniższego linku ;)

https://kropka.audio/test/sluchawki/audictus-explorer-recenzja/

3a-3.jpg

Edytowane przez Inszy
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z testem Inszego. Niezła opcja w tej cenie. Dla mnie ciekawsze od MRICE E300, które są zbyt basowe na mój gust. Explorery wypadają też ciekawie w porównaniu do FiiO F1 - te są plastikowe, wyglądają trochę gorzej, ale brzmią bardziej naturalnie i są bliżej równowagi. Audictusy powinny spodobać się preferującym mocniejszy bas.

Gorzej, że RHA MA390 ostatnio mocno namieszały w moim rankingu. Ok - są droższe, bo trzeba na nie wydać 99 zł, ale skok jakościowy względem słuchawek za 60-80 zł jest potężny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MRice, to ogólnie jakieś takie rozmazane mi się wydawały - absolutnie nie rozumiem skąd się narodził ten mały hype na nie jakiś czas temu.

I za stówkę masz też VJJB K4s, które lepiej brzmią, lepiej wyglądają i mają bardzo dobre wyposażenie. Tylko czasami różnica pomiędzy 70 złotych, a 100 jest na tyle duża, że te drugie w grę nie wchodzą. Sam pamiętam, jak parę lat temu kupowałem moje pierwsze "poważniejsze" słuchawki (Philipsy SHE9500) i dałem za nie jakieś sześć dych. Jakość dźwięku była taka, że osoby wydające stówę na słuchawki uważałem za dziwaków ze zbyt dużą ilością gotówki :D

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Inszy a Sony MH1c słuchałeś? potrafiłbyś rozlokować je jakoś wśród tych lepszych chińczyków z ostatniego czasu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, maciux napisał:

Zgadzam się z testem Inszego. Niezła opcja w tej cenie. Dla mnie ciekawsze od MRICE E300, które są zbyt basowe na mój gust. Explorery wypadają też ciekawie w porównaniu do FiiO F1 - te są plastikowe, wyglądają trochę gorzej, ale brzmią bardziej naturalnie i są bliżej równowagi. Audictusy powinny spodobać się preferującym mocniejszy bas.

Gorzej, że RHA MA390 ostatnio mocno namieszały w moim rankingu. Ok - są droższe, bo trzeba na nie wydać 99 zł, ale skok jakościowy względem słuchawek za 60-80 zł jest potężny.

Z Fiio to polecałbym raczej F3.

RHA MA390 - w Komputroniku 79 zł 

https://www.komputronik.pl/product/429980/rha-ma390.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

@Maciux - czy to są następcy modelu 350 ? 350tki ginęły mi w uszach. Takie małe były.

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lord Rayden O, bardzo dobra cena! Tak, to następca MA350, tylko że MA390 są jeszcze mniejsze :D

To znowu "aerofoniczny kształt", ale tym razem cały ten "dzbanek" ma węższą podstawę :) Tipsy są za to bardzo dobre, u mnie słuchawki prawie nie wystawały z uszu, ale trzymały się pewnie. Za jakiś czas pojawi się mój test w Inspiracjach na Allegro - jest dużo prostszy i krótszy w porównaniu do testów na kropka.audio, ale clou da się z niego wyciągnąć. To generalnie lekkie V, ale bez przesady w basie, bez mocnego wycięcia środka i z wyrazistą górą, ale dobrze kontrolowaną. Neutralne, może lekko chłodnawe granie. Robią wrażenie bezpośredniością, krystalicznym graniem, ale nie będą dla każdego - mogą wydać się chude w średnicy i cyfrowe. Daleko im do gęstego, masywnego i ciepłego grania. Jedynie scena dosyć mała.

FiiO F3 również cenię, chociaż są wyraźnie bardziej wygładzone i zmiękczone od takich MA390, które mocniej zarysowują dźwięk.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi