Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fostex TH7 vs Shure SRH440 vs Grado SR60i vs Superlux HD669 vs Musical Fidelity MF-200


PatLove

Pytanie

Obecnie używam Creative Aurvana X-Fi ale są to słuchawki, które mam zupełnie z przypadku i chciałbym kupić coś innego. Wiem oczywiście, że odsłuch to podstawa ale zastanawiam się między: 

-Fostex TH7

-Shure SRH440-

-Grado SR60i

-Superlux HD669

-Musical Fidelity MF-200

 

Słuchawki współpracować mają z Dragonfly Black lub iFi iDSD LE Nano i tu również prosiłbym o pomoc: 

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

43 minuty temu, pekin93 napisał:

wokółuszne.

 

Nauszne leżą na małżowinie i po jakimś czasie można odczuć dyskomfort. Stosowany głównie przy budowie słuchawek "portable", więc nie widzę sensu kupowania.... Oczywiście wokółuszne też mogą być nie wygodne, ale szansa na to jest znacznie mniejsza.

Ale MF 200 tak jak MF 100 są wygodne, trzeba tylko odpowiednio je ułożyć na uszach. Ja 5-7 godzin słucham bez problemu, a noszę okulary. Chyba dłużej nie będziesz używał ich jednorazowo? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Jaro54 napisał:

 

Ale MF 200 tak jak MF 100 są wygodne, trzeba tylko odpowiednio je ułożyć na uszach. Ja 5-7 godzin słucham bez problemu, a noszę okulary. 

A ja półgodziny i co teraz? nie ma reguły, znam przypadki gdzie nawet K612 uciskały żuchwę, tylko szansa na to że nauszne będę sprawiały problem jest większa.... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie...

Komfort jest rzeczą zupełnie względna wiec pokuszę się również o przetestowanie SR60e bo być może mi akurat podejdą...

 

Panowie proszę o pomoc w wyborze DACa, a Tobie pekin93 dziękuje za kolejna propozycje w postaci reszty toru, aczkolwiek pewnie trudno będzie mi odsłuchać taki konfig w całości 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i tak to się kończy, jak mówiłem na początku :)

Napisałeś "potrzebuje zestawu słuchawkowego żeby moc spokojnie pracować i nie przeszkadzać żonie ani dziecku", co sugerowałoby, że potrzebujesz słuchawek zamkniętych, choć potem dodałeś, że masz oddzielny pokój. Więc nadal nie wiemy. Ale to nie przeszkodziło forumowiczom polecać Ci słuchawek "od tak sobie", szczególnie na przykład, do wielogodzinnych domowych odsłuchów słuchawek nausznych, a nie wokółusznych (wielkie LOL). Zasada jest prosta. Chcesz neutralnego brzmienia i przestrzeni i słuchawek do wielogodzinnych odsłuchów, to bierz wokółuszne. 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sensie półotwatych?
Z tego co się wcześniej pojawił oto dobrymi propozycjami były: K612, M220, HD5XX (jakiekolwiek z rodziny mniej więcej), SHP9500. Piszę ogólnie, bo niektóre z nich to otwarte. Z bardziej dostępnych to K240, gdzieś były ostatnio w przecenie po 270 jakoś. Jakbyś mógł otwarte kupić, to ja bym szedł w K612 albo jakieś Sennki, od biedy w SHP9500 (w komisie za 230 wiszą) :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zamknięte to warto zwrócić uwagę na Bosshifi B8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności