Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fostex TH7 vs Shure SRH440 vs Grado SR60i vs Superlux HD669 vs Musical Fidelity MF-200


PatLove

Pytanie

Obecnie używam Creative Aurvana X-Fi ale są to słuchawki, które mam zupełnie z przypadku i chciałbym kupić coś innego. Wiem oczywiście, że odsłuch to podstawa ale zastanawiam się między: 

-Fostex TH7

-Shure SRH440-

-Grado SR60i

-Superlux HD669

-Musical Fidelity MF-200

 

Słuchawki współpracować mają z Dragonfly Black lub iFi iDSD LE Nano i tu również prosiłbym o pomoc: 

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To co wymieniłeś to zupełnie różne instrukcje, a co za tym idzie, do różnych zastosowań. Może najpierw pomyśl do jakich zastosowań chcesz słuchawki? I na tej podstawie dalej- czy zamknięte/półotwarte/otwarte :)? Wokółuszne czy nauszne? Bo to jest podstawa i wpływa na sposób grania. Bez tego to możesz równie dobrze zapytać się wróżbity Macieja :)

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie wszystkie będę miały jednakowe zastosowanie-mianowicie jestem architektem, pracuje w domu, dużo  również w nocy, a ze nie wyobrażam sobie pracy bez muzyki to potrzebuje zestawu słuchawkowego żeby moc spokojnie pracować i nie przeszkadzać żonie ani dziecku.

Od dźwięku oczekuje przede wszystko równowagi, bez sztucznego „napompowania” basem, podbarwienia, czy wyeksponowania skraju pasm, ponad to lubię zarówno szeroka, jak i głęboka scenę, z wyraźną separacją i zaznaczonym detalem. Oczywiście wszystko na miare możliwości w podanym przeze mnie przedziale cenowym, czyli ca 400pln

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To bierz Musical Fidelity MF 200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z recenzji i testów moimi faworytami były Fostexy i właśnie Grado, MF-200 miałem okazje posłuchać ale dosłownie przez chwilę i nie wiem czy była to wina źródła- iPhone 5s, czy materiału-youtube ale grały dość płasko...

W sumie to były nowe, grały może 30min, a wiec i nie wygrzane, po drugie tak jak pisałem-podpięte jedynie do telefonu, a po trzecie to znajomy miał jakieś obiekcje co do ich oryginalności (tu tez pytanie-rzeczywiście tak łatwo trafić na podróbkę MF-200?) bo z testów i recenzji wynika trochę co innego, właśnie ze MF-200 maja bardzo szeroka, dość głęboka scenę i ze są rozdzielcze i detaliczne.

 

P.S.

W kwestii brzmienia nie wiem czy do końca dobrze to ująłem ale bron Boże nie chce studyjnego, sterylego efektu.

Moze odnosząc to do normalnego systemu to takie monitory Acoustic Energy Aegis Evo 1, których używam są strzałem w 10-grają bardzo równo, ani ciepło, ani analitycznie, basu im nie brakuje (ojj nie!) ale jest tam gdzie powinien być, w tępie w którym powinien, średnica jest wyraźnie zaznaczona, scena szeroka z detalem, a góra w żaden sposób nie meczy, ani nie „sypie piachem”

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety one są bezlitosne dla słabego źródła lub utworu. Grają bardzo przestrzennie i detalicznie. Żadne pasmo nie jest faworyzowane. Ja mam zamknięte MF100 ale słuchałem (ok 2 tygodni od kolegi MF 200) i może one by ci spasowały, bo MF 200 są półotwarte i dźwięk przy wyższej głośności jednak jest słyszalny. No i cena (na Amazon.de 44,49 euro) za MF 100 jest przy ich dźwięku rewelacyjna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One grają nawet ze smartfona. Nie potrzebują wzmacniacza. 

Jedyny warunek źródło nie może być za jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok rozumiem ale jakoś z iPhonem 5s nie brzmiały zbyt zachęcająco, raczej płasko tak, jak napisałem stad moje pytanie, tylko one były praktycznie nowe wiec być moze było to podyktowane również tym...

Niemniej jednak wezme je pod uwagę, a co możecie napisać o Grado? Tylko tu pewna uwaga-pomyliłem się w nazewnictwie-nie chodziło mi o SR60i, tylko o SR60e

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz ja jestem fanem a właściwie antyfanem japka :) Z Galaxy Note 4, z Axon 7 mini, z HTC E8 i M8 grają bardzo fajnie, a z moimi DAPami (mam Fiio X5 III Gen i Shanling M1) już nie dobrze tylko świetnie. 

No trzeba je trochę wygrzać, 40-50 godzin wystarczy by się otworzyły 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, PatLove napisał:

Ok rozumiem ale jakoś z iPhonem 5s nie brzmiały zbyt zachęcająco, raczej płasko tak, jak napisałem stad moje pytanie, tylko one były praktycznie nowe wiec być moze było to podyktowane również tym...

Niemniej jednak wezme je pod uwagę, a co możecie napisać o Grado? Tylko tu pewna uwaga-pomyliłem się w nazewnictwie-nie chodziło mi o SR60i, tylko o SR60e

Grado bardzo fajnie grające słuchawki w swojej cenie, tylko wygoda ja nie byłem wstanie słuchać dłużej niż 30min.

Nie wiem jak kabel w e ale w i skrecał się na spliterku strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado sr60 mają dość wygodne pady ale zamulone granie, bez dużych padów GS jest słabo z wygodą w wyższych modelach.

Natomiast hd580/ hd600 jeśli priorytetem jest wygoda, naturalnie granie. Tylko jak nie masz oddzielnego pokoju do pracy to także słabo sporo wycieka bo są w pełni otwarte.

Jeśli tylko w domu przed ekranem skreśl zamknięte bo w lato uszy ugotujesz.

 

W te 4 modele bym uderzał HD580/ hd600.

No może jeszcze dt880 ale to już bardziej techniczne granie ew może akg m220 z zmianą poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaro54 to zupełnie odwrotnie niż ja, odkąd spróbowałem iPhona 3GS nie chce innego telefonu i jestem fanem (nie psycho) Apple, powiem więcej, gdyby iOS ogarniał moje architektoniczno-renderingiem oprogramowanie przesiadłbym się bez wahania na iMaca jako główny komputer do pracy. Wszystko ze względu na system, jego ergonomię i wygodę użytkowania, a nie broń Boże ta cała „magiczna” otoczkę wokół Apple.

 

Akurat oddzielny pokój do pracy mam ale słuchać na normalnym audio i tak nie mogę bo wszyscy w domu śpią, a wiec jest cisza.

 

Oczywiscie rozumiem, ze wygoda jest pojęciem względnym ale jak to jest w końcu z tymi Grado? Wygodne czy nie?

Rozumiem również ze skoro piszecie, ze są „zamulone” tzn dość ciemne i potrzebują w miare jasnego wzmacniacza?

 

Dzieki za propozycje HD660 ale są zdecydowanie poza moim budżetem, a używanych słuchawek zwyczajnie nie chce.

retter, a DT770?

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, PatLove napisał:

U mnie wszystkie będę miały jednakowe zastosowanie-mianowicie jestem architektem, pracuje w domu, dużo  również w nocy, a ze nie wyobrażam sobie pracy bez muzyki to potrzebuje zestawu słuchawkowego żeby moc spokojnie pracować i nie przeszkadzać żonie ani dziecku.

Od dźwięku oczekuje przede wszystko równowagi, bez sztucznego „napompowania” basem, podbarwienia, czy wyeksponowania skraju pasm, ponad to lubię zarówno szeroka, jak i głęboka scenę, z wyraźną separacją i zaznaczonym detalem. Oczywiście wszystko na miare możliwości w podanym przeze mnie przedziale cenowym, czyli ca 400pln

 i pytasz się o DT770? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, PatLove napisał:

 

Oczywiscie rozumiem, ze wygoda jest pojęciem względnym ale jak to jest w końcu z tymi Grado? Wygodne czy nie?

Rozumiem również ze skoro piszecie, ze są „zamulone” tzn dość ciemne i potrzebują w miare jasnego wzmacniacza?

 

Grado nie mają padów tylko gąbki, nie są wokół uszne tylko na uszne, powodują ucisk na uszy nie każdemu to pasuje.

Moim zdaniem nie są zamulone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, pekin93 napisał:

 i pytasz się o DT770? :wacko:

Ok, nie było pytanie, a skąd się wzięło? Otóż w jednym z testów/recenzji Fostexow TH7 autor odniósł się właśnie do DT770 pisząc o fostexach, ze są zrównoważone, z szeroka scena, niczego sztucznie nie podbarwiaja itd ale do DT770 jeszcze trochę tej równowagi im brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamknięte i równe granie? HM5, Fischer FA-003TI, Shure SRH440 i AKG K550/K551. 

jeśli weźmiemy pod uwagę tylko jakość dźwięku (sq) to dla mnie: Fischery=>HM5>AKG>Shure

ale niestety HM5 i Fischery lubią pękać, więc brałbym AKG. No chyba, że zmienisz zdanie i weźmiesz pod uwagę używki > 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To Musical Fidelity MF 200 bierz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wokółuszne.

 

Nauszne leżą na małżowinie i po jakimś czasie można odczuć dyskomfort. Stosowany głównie przy budowie słuchawek "portable", więc nie widzę sensu kupowania.... Oczywiście wokółuszne też mogą być nie wygodne, ale szansa na to jest znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Racja, o tej różnicy jakoś nie wiedziałem ale właśnie takie wokółuszne byłyby najlepsze. Szczerze mówiąc to myślałem, że nauszne=wokółuszne...

dzięki pekin93

Proponujesz w takim razie jakieś konkretne?

 

P.S.

Grado SR60e na niektórych stronach opisane są właśnie jako wokółuszne, a wydaje mi się jadnak że zdecydowanie są nauszne, zgadza się?

 

 

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

GR60e są nauszne i średnio z komfortem, wytrzymałem w nich max godzinkę.... no ale ergonomia jest sprawą indywidualną. 

 

Tak jak pisałem wcześniej, propozycje zamkniętych znasz.  

 

Jeśli chodzi o otwarte/półotwarte to polecam Ci:

- AKG K612pro, M220

- SHP9500

- SL 668B

 

Na razie tylko to mi przychodzi do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności